Кір на Львівщині почав вщухати

Тим часом через відлигу хворих на ГРЗ може побільшати

Тим часом через відлигу хворих на ГРЗ може побільшати

В Україні спостерігається зростання захворюваності на кашлюк, менінгококову інфекцію, краснуху та кір. За словами головного державного санітарного лікаря України Анатолія Пономаренка, торік зареєстрували 3667 випадків захворювання на краснуху. 

Найбільший ріст захворюваності спостерігається у Львівській, Тернопільській, Миколаївській, Закарпатській, Рівненській, Житомирській та Волинській областях.

Епідемічна ситуація щодо кору в більшості регіонів оцінюється як нестійка. Щоденно в Україні реєструють приблизно 150 випадків підозри на кір та спалахи в організованих колективах. Від початку 2012 року і на кінець минулого тижня зареєстровано 3586 випадків підозри на кір.

Тим часом на Львівщині цифри свідчать про зниження рівня захворюваності на кір. Як зазначила “Пошті” завідувач епідвідділу Львівської обласної СЕС Наталія Тімко, за останню добу на кір захворіло лише 16 осіб, 10 з них – діти. Від початку року на цю недугу у Львівській області занедужали 1662 особи, 839 з яких – діти. На стаціонарному лікуванні зараз перебуває 161 людина, зокрема 61 дитина.

На початок 2012 р., як і у попередні роки, у структурі інфекційної захворюваності 97% припадає на грип та ГРВІ. За даними Анатолія Пономаренка, з початку сезонного підйому захворюваності на грип та ГРВІ в Україні перехворіло понад 3 млн осіб, але показники захворюваності сьогодні не перевищують епідемічних порогів у жодному з регіонів України.

Зменшується кількість хворих на ГРЗ і на Львівщині. Проте, як зазначають епідеміологи, через потепління та відлигу цілком можливо, що до кінця лютого недужих може бути більше. 

“Усе, що зараз реєструють, – це гострі респіраторні захворювання. Грипу немає, – сказала “Пошті” завідувач епідвідділу Львівської обласної СЕС Наталія Тімко. – Порівняно з попереднім тижнем, цього тижня захворюваність на ГРЗ навіть дещо знизилася – 4227 хворих проти 4307. Інтенсивний показник на 10 тис. населення становить 58,1 при епідпорозі 90,7. Проте не виключено, що з підвищенням температури повітря та таненням снігу  недужих може побільшати”.

Найбільше, за словами епідеміолога, зараз хворіють діти віком 7 – 14 років, проте якихось обмежувальних заходів у школах не передбачається. “Слідкуємо за тим, щоби хворі діти не відвідували начальні заклади, а хворі вчителі не виходили на роботу”, – додала вона. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5002 / 1.54MB / SQL:{query_count}