Знайшов їх настоятель храму, провалившись у підземелля
Нещодавно звільнена від книг церква свв. Петра і Павла (костел єзуїтів) продовжує дивувати таємницями: священики не встигли оговтатися від знайденої минулого тижня декоративної домовини і скульптури Ісуса Христа в людський зріст, як з’явилася нова сенсація, пов’язана з потойбіччям. Цієї суботи настоятель церкви отець Степан Сус просто посеред храму провалився у підземелля.
“Сьогодні у храмі Петра і Павла я провалився у крипту. Добре, що мені випала така честь, бо думаю, що іншим не було б так цікаво відчути те, як під ногами підлога рухається. У крипті з Богом спочивають двоє людей з 17 століття”, – написав в суботу у “Facebook” про враження від знахідки отець Степан.
ДО ТЕМИ
У костелі єзуїтів відкрита тільки частина підземель доступних для огляду – лише три кімнати. Їх вже сім років орендує галерея “Равлик”, яка проводить тут екскурсії. Частину підземель дослідили львівські археологи, звідки вивезли 20 вантажівок землі і сміття. Що зараз у недослідженій частині підземель костелу єзуїтів – невідомо, адже туди немає доступу. А колись, 400 років тому, ці приміщення використовували для поховань: вони виконували роль цвинтаря для відомих діячів та священнослужителів.
|
“Ми очікували, що у нашому храмі є ще багато несподіванок. Я проходив у суботу по храму та в один момент відчув, що піді мною почала провалюватися підлога і одна з плит впала в якусь прірву. Я туди провалився тільки ногами. Виявляється це поховання під підлогою, де, мабуть, спочивають колишні жертводавці церкви 17 століття, яких, як правило хоронили в підземеллях церков. Ми посвітили ліхтариками і побачили, що у цих домовин прогнили віка і видно кості”, – розповів “Пошті” отець Степан.
Тепер посеред церкви праворуч від вівтаря у підлозі дірка розміром майже 50х70 см.
Для того, щоб туди ніхто не провалився отвір обгородили і прикрили лавкою. За словами отця Степана Суса, в храмі є ще кілька місць із хиткою підлогою, тож, ймовірно, і в цих місцях є крипти. У костелі єзуїтів вже побувала комісія управління охорони історичного середовища. Знахідку будуть розкопувати і досліджувати вже після Різдва. Відтак ця пам’ятка може ще неабияк подивувати своїми таємницями мешканців міста і дати чимало інформації для краєзнавців.