Потрібно чотири роки, аби виросла ялинка заввишки один метр, а десять років – двометрова, про що зазначають лісники. “Пошта” поцікавилася, скільки коштують альтернативні ялинки на цьогорічні свята.
Зокрема, в останні роки у Львові все частіше почали продавати живі, проте не зрубані різдвяні дерева, а саме ялинки в горщиках. Така практика вже давно поширена за кордоном. Такі ялинки в нашому місті можна придбати в деяких великих садових центрах, де зелена красуня в горщику заввишки 1,5 м коштуватиме орієнтовно 500 грн. А от, скажімо, в інтернет-магазинах деревця можна придбати за ціною від 400 до 4 тисяч грн. Великою перевагою такого придбання є те, що ви згодом цю ялинку можете посадити на своєму подвір’ї чи на дачі.
ДО ТЕМИ Для “шанувальників” зрубаних ялинок – у Львові вже розпочався продаж зелених красунь. Нагадаємо, цього року офіційно зрубані ялики продаватимуть із обов’язковим маркуванням пластиковими бірками у спеціально визначених місцях. Лісники розповідають, що є ялинки, які заборонено зрубувати. “Наприклад, ялицю білу заборонено рубати на теренах Львівської області, проте її завозять до нас із Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей”, – зазначив Роман Музика, начальник сектору охорони лісів Львівського обласного управління лісового і мисливського господарства. |
“Ялинка – не кімнатна рослина, і вона себе не дуже добре почуватиме, коли ви її з морозу занесете до хати, де, зазвичай, сухе повітря. Щоб ялинка хоч трішки адаптувалася, потрібно її поставити спершу на балкон, а потім заносити в хату. Ялинку, звісно, потрібно підливати так само, як і кімнатні рослини. До води також можна додати трішки цукру, щоб деревце більше живилася глюкозою і було пишнішим”, – розповів Роман Музика, начальник сектору охорони лісів Львівського обласного управління лісового і мисливського господарства.
Але, на жаль, лісові господарства Львівщини таких ялинок в горщиках не продають. Кілька років тому хвойні дерева можна було купити перед святами у львівському комунальному підприємстві “Зелений Львів”, але тепер і вони такого не практикують.
Усе більше львів’ян віддають перевагу штучній ялинці. Нині штучна хвоя така ж красива і пишна, як справжня, крім того, бажаний запах ялинки можна замінити натуральними ефірними оліями хвойних дерев, які, своєю чергою, дуже корисні для здоров’я.
Штучна ялинка економніша, адже вона довговічна. Приблизні ціни на штучні ялинки у Львові коливаються від 350 до 700 грн – залежно від висоти дерева. До речі, продають такі дерева поряд із живими, а також на квіткових базарах, супермаркетах і навіть у сувенірних крамницях.
ДОВІДКА Ялинки напрокат У кількох обласних центрах України пропонують природоохоронну послугу – святкове деревце напрокат. Наприклад, в Одесі та Полтаві ялинку в горщику можна взяти на всі новорічно-різдвяні свята, коштуватиме це від 400 грн. |
Ще один альтернативний варіант того, як можна вберегти від зрубування хвойні дерева – дизайн-ялинка, яку можна створити власноруч із підручних матеріалів. Зазвичай такі “ялинки” роблять із паперу, соломи, книжок, пластику чи скла. Також альтернативою є новорічне прикрашання кімнатних рослин.
Прекрасною заміною ялинки для людей, які все ж хочуть відчувати вдома запах хвої на свята, є маленькі деревця, сплетені із гілочок. Ціни на такі атрибути свята коливаються від 20 до 180 грн, залежно від висоти. А ще все популярнішими також стають у Львові різдвяні віночки з живих чи штучних гілочок. Так, ціна на такий віночок стартує від 50 грн.