Скарби міста Лева

Археологи виставили на огляд найцікавіші знахідки, які знайшли у Львові за останні дванадцять років 

Археологи виставили на огляд найцікавіші знахідки, які знайшли у Львові за останні дванадцять років 

Побачити старожитності можна у палаці Бандінеллі на виставці “Скарби підземного Львова”. Це, мабуть, уперше за часи незалежності археологи показали, що знайшли у нашому місті під землею. Для виставки вибрали півтисячі найкращих артефактів, які знайшли під час  розкопок за останні дванадцять років фахівці Науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України.

Найбільше експонатів виставили з чотирьох ділянок: на розі вулиць Краківської та Вірменської, ділянки на площі Міцкевича, 10, та розкопу на вул. Федорова, 23 – 25 та 22 – 28, де будують готель. 

На виставці можна побачити вироби з кераміки різних століть, зокрема, кахлі, дитячі іграшки-свищики, металевий посуд, якому понад півтисячі років, різноманітні люльки, голки, ножі. Серед найцікавіших речей є культові давньоруські речі: хрестики, медальйони та стародавні енколпіони – нагрудні хрести, складені з двох частин, де зберігали мощі святих, їх знайшли на парному боці вулиці Федорова.

“На мою думку, дуже оригінальними та цінними є дерев’яні та шкіряні вироби, речі з кістки. На виставці представлено кілька фрагментів гральних шашок. Також є цікавий шулерський гральний кубик, який завжди падає на бік з п’ятьма або шістьма крапками, як би ви його не кидали”, – розповів “Пошті” Остап Лазурко, молодший науковий співробітник НДЦ “Рятівна археологічна служба”. 

“Про ранній період життя міста відомо небагато. У писемних джерелах натрапляємо здебільшого на згадки про найбільш славетні або найдраматичніші сторінки його історії. Але повсякденне життя залишилося поза увагою давніх літописців. Дуже часто ці прогалини можуть заповнити лише археологічні дослідження. Копітка праця дозволила нам більше зрозуміти непростий шлях становлення та розвитку Львова”, – сказав Олег Осаульчук, директор НДЦ “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України.

До речі, впродовж останніх років львівські археологи в центрі Львова провели чимало розкопок, зокрема під час ремонтів доріг. Майже кожне дослідження відбувалося із величезними проблемами: то часу мало, бо будівельники знищували знайдене, або ж на дослідження не вистачало грошей. Один із найбільших скандалів був під час розкопок на вулиці Федорова, коли археологи знайшли майже ідеально збережені конструкції десяти великих дерев’яних середньовічних криниць. Їх рекомендували зберегти та виставити на огляд у Шевченківському гаю, однак через байдужість деяких чиновників ці знахідки вже ніколи ніхто не побачить.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4075 / 1.56MB / SQL:{query_count}