Стати Миколаєм

Сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, пишуть листи до святого Миколая, які роздають людям доброї волі

Сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, пишуть листи до святого Миколая, які роздають людям доброї волі

Чи не найбільше зимові свята люблять діти, які з величезним нетерпінням очікують подарунків від свого покровителя святого Миколая. Та, на жаль, є безліч діток, які не дочекаються подарунків, хоч і були чемними протягом усього року. 

Щоб відчути себе Миколаєм і принести радість дитині, не потрібно докладати багато зусиль. Цього треба просто дуже захотіти. А доброчинців, які займаються подарунками для потребуючих, є безліч, і вони вже з кінця листопада збирають листи від таких діток, щоб 19 грудня принести їм довгоочікувані гостинці.

Збирають листи до св. Миколая і члени молодіжної організації “Українська молодь Христові”, які опікуються львівським реабілітаційним центром “Мрія”. Тут вчаться і живуть не тільки сироти, а й діти, які опинилися у важких життєвих обставинах.

“Щонеділі ми збираємося і відвідуємо цей заклад, бавимося з дітьми, проводимо різноманітні майстер-класи. А до великих свят готуємо певні заходи. Зокрема, до свята Миколая розучуємо сценку та приносимо подарунки”, – розповіла одна з учасниць акції, член УМХ Оксана Шуберт.

Щоб свято вдалося сповна, уже на початку грудня кольорові конверти зі сторінками, списаними нерівним дитячим почерком, мандрують до своїх благодійників. “Вихователі реабілітаційного центру стежать за тим, щоб діти написали листи на початку грудня. Адже потрібен час, щоб роздати їх серед усіх охочих. Та й подарунок потрібно встигнути купити і принести в нашу організацію. Вже є багато людей, які цікавляться цією акцією. Насамперед листи поширюють серед членів УМХ, які підключають своїх друзів та знайомих, адже листів є близько двох сотень”, – каже Оксана. 

Листи бувають найрізноманітніші – діти просять і комп’ютери, і мобільні телефони, і плеєри. Та часто трапляються досить зворушливі листи, в яких дитина пише, що не заслужила подарунка, чи саме через неї посварилися батьки. Як розповіла одна з учасниць акції, такі слова особливо важко читати, хочеться зробити щось хороше для цих діток. 

“Ми просимо волонтерів приносити не надто дорогі подарунки, адже мусить ще й бути справедливість між самими дітьми, як би це сумно не звучало. Є такі волонтери, що мають змогу купити всі забаганки, а є такі, що хочуть долучитися до акції, але не можуть придбати надто дорогі речі. Тому намагаємося робити подарунки на однакову вартість”, – розповідає Оксана Шуберт.

Коли всі подарунки уже зібрані, їх розфасовують по класах та пакують у великі мішки. Організатори акції домовляються із керівництвом свого підопічного закладу та приходять до діток із заздалегідь запланованим театральним дійством. Уже під час свята діти розповідають приготовані для св. Ми­колая вірші та отримують свої замовлення. 

“Окрім речей, які діти просять у листах, ми ще збираємо одяг та взуття. Найбільше вихованці потребують саме верхнього одягу: пальт, курточок. Часто вони чергуються між собою, щоб вийти погуляти, бо не мають власного теплого одягу. Та й взуття є дефіцитним для дітей, адже його не так часто приносять благодійники. Найчастіше несуть кофти, светри та штани, цього є достатньо. Тож закликаємо усіх приносити теплі речі, курточки і взуття для дітей”, – наголошує Оксана.

Це не лише одна організація, яка займається благодійністю до Дня св. Миколая. Дитячі листи можна побачити при кожній львівській парафії. Тривають і численні збори подарунків чи то на великих підприємствах та фірмах, чи в маленьких організаціях. Відчути, що можна власними руками створити комусь свято, набагато приємніше, ніж просто очікувати подарунків від інших. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4218 / 1.57MB / SQL:{query_count}