Помешкання для друзів

Цього четверга у Львові відбулося відкриття першого на території пострадянського простору будинку для людей з особливими потребами

Цього четверга у Львові відбулося відкриття першого на території пострадянського простору будинку для людей з особливими потребами

У будинку, що на вул. Чигиринській, 45, мешкатимуть люди з розумовою неповносправністю разом із асистентами. Ініціатором створення цього дому під назвою “Витання” була українська філія міжнародної організації “Лярш-Ковчег”, яка об’єднує в одну спільноту неповносправних людей та волонтерів. 

“Наш будиночок розрахований на чотирьох друзів з особливими потребами і, можливо, трьох чи чотирьох асистентів, які будуть розділяти з ними спільне життя та допомагатимуть їм у побуті”, – розповіла провідник спільноти сестра Лукія Мурашко. Участь в урочистостях з нагоди відкриття взяли владика Венедикт (УГКЦ), міський голова Львова Андрій Садовий, його дружина Катерина, до речі, давній приятель спільноти і волонтер однієї з майстерень “Лярш-Ковчегу”, перший проректор Українського католицького університету Тарас Добко та друзі спільноти.

ДОВІДКА

1964 року син генерал-губернатора Канади, колишній армійський офіцер, доктор філософії та богослов’я, викладач Торонтського університету 35-річний Жан Ваньє вирішив раптом покинути стрімку кар’єру для того, щоб допомагати розумово неповносправним. Так було створено “Лярш” (у перекладі з французької – “Ковчег”), що на сьогодні є міжнародною мережею 135 спільнот у 36-ти країнах світу, які належать до різних культурних та релігійних середовищ. Робота із започаткування “Ляршу” в Україні почалася ще 1992 року, коли було створено “Віру і Світло” – спільноту дружби та підтримки для осіб з розумовою неповносправністю, їхніх батьків і молоді. На сьогодні в Україні існує 32 спільноти “Віри і Світла” в 17 містах України, які об’єднують майже 800 осіб. У 2007 році в Україні почалося створення осередків “Лярш-Ковчегу”. 

“Сьогодні особлива подія. У сучасному світі ми якось не вміємо шанувати одні одних. Коли перед нами постають особи, які є інакші, для нас не завжди просто з ними поводитися. Але кожен з нас також по-своєму неповносправний. І цей осередок, ця спільнота дає нам можливість просто усвідомити, що люди є різними. І моє переконання – спілкування з такими людьми дає змогу зрозуміти, що люди бувають інакші, і ми мусимо дати право існувати іншій людині, іншому погляду. І тому, вважаю, їхня присутність у нашому середовищі, у нашому місті є дуже важлива, бо це дає змогу бачити, що кожна людина – це дар Божий”, – наголосив під час відкриття владика Венедикт.

Наразі спільнота не може запрошувати на постійне прожиття у свій будиночок. За словами сестри Лукії, сюди тимчасово скеровуватимуть тих, хто через якісь життєві обставити не може залишатися у сім’ї. “Ми маємо друзів – і неповносправних (яких ми називаємо друзями), і звичайних молодих людей, асистентів (яких ми називаємо приятелями). Останні погоджуються розділяти спільне життя із тими, які потребують особливої уваги. Саме на них лежатиме основна відповідальність”, – розповіла провідниця спільноти. 

“Наша спільнота у Львові була заснована 2008 року і є першою спільнотою міжнародної федерації “Ляршу” на усьому пострадянському просторі. Вона проводить п’ять щоденних програм-майстерень у різних районах Львова, де задіяно понад 60 розумово неповносправних осіб, а також багато асистентів”, – розповіла голова ГО “Спільнота “Ковчег” Ганна Косів.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4640 / 1.57MB / SQL:{query_count}