Цікавим містечком і ровесником Львова є Великий Любінь, який відомий своїми цілющими джерелами. Саме тут заховався панський маєток, що вражає красою. Збудували його у 1840 р. на валах старовинного зруйнованого замку XV-XVI ст. власники Яблонські. Навколо нього – парк (5 га) зі ставками. Він був об лаштований у французькому стилі з красивими газонами та кущами у вигляді різноманітних фігурок. Були в парку й невеликі колони з квітами. Також на його території була невелика капличка. Востаннє палац перебудували з ініціативи Бруницького у 1909-1910 рр., за проектом Яна Шульца.
Відомості, яким був палац у часи власників Яблонських, на жаль, не збереглися. Єдине відомо, що маєток був досить великий і господарі жили тут у достатку.
Із різних джерел дізнаємося, що раніше парадний вхід до палацу був із лівої сторони. Уже Бруницькі перенесли його на теперішнє місце у 1920-х рр. Тоді ж було змінено й під’їзд до будівлі. Єдина частина, яка збереглася без перебудов – тильна. В 1909 – 1910 рр. резиденцію Бруницьких декорував відомий майстер того часу Пьотр Віталіс Харасімович зі Львова. Серед декоративних елементів можна відзначити герби Бруницьких (з левом) і Шимановських (Korwin) під баронською короною.
Ще до 1914 р. палац обставили цінними меблями, серед яких білі лаковані французькі меблі та два позолочені комоди, які знаходилися у бальній залі, декорованій у стилі Людовіка XV. У салоні палацу були меблі різних стилів, у буфетах ще до 1939 р. було чимало порцеляни з гербами Водзицьких, старовинного срібла і скла. Чисельною була і бібліотека, яка налічувала 1000 томів польською, англійською, німецькою та французькою мовами.
Багатим декором відзначались інтер’єри палацу, але після Другої світової війни та недавньої реставрації майже все внутрішнє оздоблення втрачено.
Довгий час ця будівля була резиденцією родів Гуменецьких, Яблуновських, а згодом Бруницьких. Зараз у палаці – інтернат для розумово-відсталих дітей. Ще недавно споруда була в дуже занедбаному стані. Згодом провели ретельну реставрацію за фінансової підтримки громадянина Швейцарії, отця Роберта Гота і за кошти, які виділили з місцевого бюджету. Зараз палац дуже приємного канаркового кольору.
До теми
Автомобілем можна доїхати по трасі Львів – Самбір до смт Великий Любінь. Маршруткою потрібно їхати у напрямку Рудок, Самбора, Старого Самбора, Турки.