Боржники мимоволі

“Пошта” дізнавалася, чому львів’яни, які вчасно сплачують рахунки за газ, несподівано опиняються у списку боржників

“Пошта” дізнавалася, чому львів’яни, які вчасно сплачують рахунки за газ, несподівано опиняються у списку боржників

Тривожний сигнал надійшов від нашої читачки Марії Пелех. Жінка зателефонувала до редакції і розповіла, що її сім’я вчасно оплачує рахунки за газ. Після того, як він подорожчав, члени родини економлять його використання. Родина пані Марії мешкає в особняку, має газовий лічильник, тож, аби зменшити кількість використаних кубів газу, а разом і з ними і витрати сімейного бюджету, вмикає котел не на повну потужність, а так, аби лише підтримувати відповідну температуру.

Споживаєш менше – платиш більше

Коли надворі були морози, в кімнатах, каже жінка, було доволі прохолодно. Економили, адже, крім оплати за комунальні послуги, треба щось їсти, купувати ліки та одяг. Та коли у березні отримали квитанції, були шоковані! Виявилося, що вони – боржники. І хоч сума боргу невелика, але родина пані Марії не може зрозуміти, звідки він узявся, адже рахунки сплачували вчасно, відповідно до показників лічильника.

– До нового року в газових квитанціях була така графа: “рекомендований аванс”. Газова служба рекомендувала, яку суму треба сплатити наперед. Але в кожного був вибір: хтось сплачував цей аванс, а хтось – ні. Ми його ігнорували, адже доходи сім’ї не надто великі. Оплачували лише за фактично використані куби, – розповідає читачка. – З нового року з квитанцій графу “рекомендований аванс” зняли, але натомість працівники “Львівгазу” почали самовільно докидати куби. Скажімо, до показників, які були подані для розрахунку за січень, дописали 155 кубів. А це додаткових 155 грн! Звідки взялася ця цифра? Донька телефонувала на довідку газової служби (до речі, додзвонитися туди важко), і їй порадили оплатити за фактично використані куби. Але коли у березні принесли квитанцію за газ за лютий, то виявилося, що оті приписані 155 кубів нам зарахували у борг! Я дуже боюся боргів, тому всі рахунки сплачуємо вчасно. Але чому нас примусово зробили боржниками, адже ми “Львівгазу” нічого не винні?! Що зробити, аби нас викреслили зі списку боржників, бо інакше цей, нав’язаний нам борг буде переходити з місяця у місяць?!”

Сам собі бухгалтер

Пані Марія поскаржилася, що тепер заплуталася і не знає, як вести розрахунки далі. Адже показник для розрахунку, що вказаний у квитанції за лютий, не відповідає тому, що фактично є на лічильнику, бо “Львівгаз” і далі враховує приписані ним 155 кубів. Як бути?
Питання, яке ставить наша читачка, гадаємо, цікавить багатьох львів’ян, адже з отими приписуваннями кубів газу, про які говорить жінка, зіштовхнулися багато львів’ян та мешканців області. Й автор цих рядків також. Після дзвінка пані Марії я почала уважно вивчати квитанції. Виявилося, що не лише газова служба докидає зайві куби. У квитанції за оплату електроенергії я виявила також накинуті зайві кіловати.

Тож люди не розуміють, чому їм дописують зайві куби газу і змушують їх оплачувати. А нині, коли оплата комунальних послуг суттєво зросла і попереду нас чекають нові підвищення тарифів, а зарплати, пенсії залишилися незмінними, люди засіли за калькулятори й ретельно рахують кожну гривню. Особливо пенсіонери – життя змушує. І можна зрозуміти їхній гнів, коли, відмовляючи собі в багатьох речах, вони вчасно оплачують комунальні послуги, а згодом виявляється, що вони ще й потрапили до списку боржників. Чому так відбувається? За роз’ясненням “Пошта” звернулася до ПАТ “Львівгаз”.

Оксана Ростикус,
прес-секретар ПАТ “Львівгаз”:

– Починаючи з 2006 року, щомісячно нарахування за газ споживачам проводиться відповідно до показників газового лічильника та “Методики розрахунків обсягів прогнозованого споживання природного газу населенням за наявності лічильника розрахунковим методом”. Ця методика розроблена та затверджена наказом НАК “Нафтогаз України” від 4 жовтня 2005 р. №560. Контролери ПАТ “Львівгаз” починають знімати покази лічильників щомісяця після 20-го числа, а нарахування за обсяги спожитого газу здійснюється за повний календарний місяць. Отже, за тих десять, п’ять чи три дні, що залишилися до кінця місяця, проводиться нарахування згідно з розробленою НАК “Нафтогаз України” методикою. Тобто, до спожитої кількості газу станом на число, коли були зняті показники газового лічильника, додається прогнозоване споживання газу до кінця місяця. Іншими словами, для кожного споживача вираховується індивідуальна середньодобова норма споживання газу.

Якщо абонент за цей період фактично спожив менше газу, ніж йому нараховано, наступного місяця йому проводиться корекція, відповідно до фактичних показників лічильника. У результаті кожен споживач, який має газовий лічильник, заплатить тільки за фактично використані кубометри газу.

Аби уникнути такого непорозуміння, споживачі природного газу можуть самостійно подавати газовим службам району показники лічильника в останній день місяця (30 – 31 числа), тоді нарахування буде здійснюватися відповідно до фактичних показників лічильника.

Подаємо показники самостійно

Телефони районних служб газопостачання м. Львова ПАТ “Львівгаз”:

Галицька – 233-11-13
Залізнична – 233-13-80
Личаківська – 233-01-66
Сихівська – 233-13-17
Франківська – 233-01-94
Шевченківська – 233-20-63
Служба газопостачання установ і організацій – 233-13-88
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4119 / 1.59MB / SQL:{query_count}