Нагорода Асоціації іноземних журналістів, акредитованої у Голлівуді – своєрідний клуб для обраних. Проте саме вони вручають другу за значенням нагороду у світі англомовного кіно – “Золотий глобус”, яку називають генеральною репетицією “Оскара”. Цього січня церемонія відбулася у 68-й раз. Лідера за кількістю отриманих статуеток стали картини “Соціальна мережа” (4 нагороди) та “З дітьми усе гаразд” американки українського походження Лізи Холоденко (2 нагороди). Успіх “Соціальної мережі” був передбачуваний, але багато експертів все-таки віддавали перевагу іншим номінантам. Серед них були такі картини, як “Чорний лебідь” і “Початок”. Останній, утім, залишився зовсім без нагород.
Найкращий драматичний фільм
У цій основній номінації було визначено переможцем фільм знаменитого Девіда Фінчера (автора “Семи” та “Бійцівського клубу”) про створення “Фейсбуку” – “Соціальна мережа”. Картина, яка вийшла під теглайном “Неможливо завести мільйон друзів і не нажити жодного ворога”, розповідає про те, яким шляхом наймолодший мільярдер заробив свої статки.
У цій категорії також змагалися: “Боєць”, “Король говорить!”, “Початок”, “Чорний лебідь”.
Найкраща режисура
Девід Фінчер (“Соціальна мережа”).
У цій категорії також змагалися: Девід О. Расселл (“Боєць”), Крістофер Нолан (“Початок”), Тім Гупер (“Король говорить!”), Даррен Аронофскі (“Чорний лебідь”).
Найкращий сценарій
Аарон Соркін (“Соціальна мережа”).
У цій категорії також змагалися: Стюарт Блумберг, Ліза Холоденко (“З дітьми усе гаразд”), Денні Бойл, Саймон Боффі (“127 годин”), Крістофер Нолан (“Початок”), Девід Сайдлер (“Король говорить!”).
Найкраща жіноча роль у драмі
Наталі Портман (“Чорний лебідь”).
Балетний трилер Даррена Аронофскі розповідає про балерину, яка занапастила душу, щоб станцювати партію Чорного лебедя у “Лебединому озері”. Стрічка відкривала Венеційський кінофестиваль.
У цій категорії також змагалися: Голлі Беррі (“Френкі й Еліс”), Мішель Вільямс (“Голубий Валентин”), Ніколь Кідман (“Кроляча нора”), Дженніфер Лоуренс (“Зимова кістка”).
Найкраща чоловіча роль у драмі
Колін Ферт (“Король говорить!”).
Історія незвичайної дружби двох зовсім різних людей: неортодоксального логопеда Лайонела Балкі й короля Георга Шостого, що страждав від нервових заїкань.
У цій категорії також змагалися: Марк Волберг (“Боєць”), Раян Гослінг (“Голубий Валентин”), Джессі Айзенберг (“Соціальна мережа”), Джеймс Франко (“127 годин”).
Найкраща комедія або мюзикл
“З дітьми усе гаразд”.
Чудова тонка драма про дітей, яких виховують дві лесбійки. Підлітки вирішили знайти батька, тобто чоловіка, який свого часу став донором сперми. Стрічка брала участь у Берлінале, а її режисер – Ліза Холоденко, американка із українським корінням.
У цій категорії також змагалися: “Аліса в Країні див”, “Бурлеск”, “РЕД: реальні, екстремальні, зухвалі”, “Турист”.
Найкраща жіноча роль у комедії або мюзиклі
Аннет Бенінг (“З дітьми усе гаразд”).
У цій категорії також змагалися: Джуліанна Мур (“З дітьми усе гаразд”), Емма Стоун (“Відмінниця легкої поведінки”), Енн Гетевей (“Любов та інші ліки”), Анджеліна Джолі (“Турист”).
Найкраща чоловіча роль у комедії або мюзиклі
Пол Джаматті (“Версія Барні”).
Весела й зворушлива історія про неполіткоректного, імпульсивного, нераціонального, безстрашного Барні Пенофскі.
У цій категорії також змагалися: Джонні Депп (“Аліса в Країні див”), Кевін Спейсі (“Казино Джек”), Джейк Гілленхол (“Любов та інші ліки”), Джонні Депп (“Турист”).
Найкращий анімаційний фільм
“Історія іграшок 3. Велика втеча”.
Після того, як маля Енді їде в коледж, його старі друзі Базз, Вудді та інші іграшки потрапляють у дитячий садок, де починаються їхні нові пригоди.
У цій категорії також змагалися: “Бридкий Я”, “Ілюзіоніст”, “Як приручити дракона”, “Рапунцель. Заплутана історія”.
Найкращий неангломовний фільм
“Помста” (Швеція – Данія)
Випадкове переплетення життя двох данських сімейств є початком міцної дружби. Однак ідилія тривала недовго...
У цій категорії також змагалися: “Б’ютифул”, “Концерт”, “Край”, “Я – це любов”.
Найкращий драматичний серіал
“Підпільна імперія”.
Хроніки життя й часу наполовину гангстера, наполовину політика Накі Томпсона – незаперечного “хазяїна” Атлантик-Ситі.
У цій категорії також змагалися: “Безумці”, “Декстер”, “Ходячі мерці”, “Добра дружина”.
Найкраща жіноча роль у драматичному серіалі
Кеті Сагал (“Сини анархії”).
У цій категорії також змагалися: Кіра Седжвік (“Шукач”), Елізабет Мосс (“Безумці”), Джуліанна Маргуліс (“Гарна дружина”), Пайпер Перабо (“Таємні зв’язки”).
Найкраща чоловіча роль у драматичному серіалі
Стів Бушемі (“Підпільна імперія”).
У цій категорії також змагалися: Г’ю Лорі (“Доктор Хаус”), Майкл С. Гол (“Декстер”), Джон Гемм (“Безумці”), Браян Кренстон (“В усі тяжкі”).
Найкращий комедійний серіал
“Пісня”.
Викладач іспанської мови в середній школі очолює пісенний клуб, сподіваючись повернути йому колишню славу.
У цій категорії також змагалися: “30 потрясінь”, “Велика буква “Р”, “Моя американська сімейка”, “Сестра Джекі”, “Теорія великого вибуху”.
Найкраща жіноча роль у комедійному серіалі
Лора Лінні (“Велика буква “Р”).
Жінка із передмістя, у якої лікарі діагностували рак, намагається витягти “позитив” з нещастя.
У цій категорії також змагалися: Тіна Фей (“30 потрясінь”), Еді Фалько (“Сестра Джекі”), Тоні Коллетт (“Сполучені Штати Тари”), Ліа Мішель (“Пісня”).
Найкраща чоловіча роль у комедійному серіалі
Джим Парсонс (“Теорія великого вибуху”).
По сусідству з геніальними, але непристосованими до життя фізиками, поселяється чарівна дівчина...
У цій категорії також змагалися: Стів Карелл (“Офіс”), Алек Болдвін (“30 потрясінь”), Томас Джейн (“Жеребець”), Меттью Моррісон (“Пісня”).
Нагорода за внесок у кінематограф
Роберт Де Ніро.
До теми:
Скандал “Золотого глобуса”
Напередодні 68-ї церемонії вручення нагород кінопремії “Золотий глобус” у США розгорівся великий скандал. Колишній представник Асоціації іноземних журналістів, яка присуджує нагороди, Майкл Рассел подав до суду позов, звинувативши членів журі у брудній грі.
Рассел стверджує, що асоціація бере хабарі від творців фільмів, щоб ті або інші картини опинилися у списку номінантів на премію. Цього року йдеться про “Туриста” (на фото) з Анджеліною Джолі й Джонні Деппом у головних ролях. Преса пише, що цей фільм за великим рахунком провалився в американському прокаті, однак картина все-таки опинилася серед номінантів на “Золотий глобус”, чому, до речі, здивувалися навіть самі актори.
Також Майкл запевняє, що організатори продають вигідні місця представникам преси уздовж червоної доріжки, якою крокують зірки.
Рассел подав позов до суду проти Голлівудської асоціації іноземної преси й на організаторів “Золотого глобуса” у Вищий суд Лос-Анджелеса. Якщо обвинувачення позивача будуть доведені, це призведе до позбавлення асоціації статусу некомерційної організації й послаблень при оподаткуванні.
Золотий глобус. Мовою цифр
Топ-10 нагород персон