Сьогодні, 4 грудня, на сцені Львівської філармонії виступлять два висококласні польські колективи – “Karolak Quartet” та “Old Rzech Jazz Band”. Лідер першого із них, Войцех Кароляк – джазовий піаніст, саксофоніст, композитор, аранжувальник, котрий вважається одним з найвідоміших віртуозів органа Гаммонда у Європі. Музичну кар’єру розпочав у 1958 році як саксофоніст у “Jazz Believers” разом із такими музикантами, як Ян Пташин Врублєвскі та Кшиштоф Коменда. У 1959 – 1960 роках грав на саксофоні у групі “The Wreckers”. З 1961 року цілковито присвятив себе фортепіано, виступав у колективі Анджея Курилевіча, був також композитором і аранжувальником “Sturia M-2” i “Біґ-бенду” Польського радіо, співпрацював із “Polish Jazz Quartet”. У 1962 році разом з Анджеєм Домбровським заснував “Karolak Trio”. У 1980-ті роки Кароляк разом із Томашем Шукальським та Чеславом Бартковським створив формацію “Time Killers”. Їх спільний альбом був визнаний найкращим джазовим альбомом десятиліття. У 1990-х роках працював з Ярославом Смєтаною, з ним записав три альбоми. Брав участь в джазових проектах Пйотра Барона, Збіґнєва Лєвандовського і Лєшка Ціхоньського.

Кароляк експериментував і як кінокомпозитор, зокрема, написав музику до фільму “Konopielka” Вітольда Лещинського. Також писав музику до текстів дружини (відома польська письменниця Марія Чубашек). У 2007 році він знявся у фільмі “Рись” в ролі Бугівугєвіча.

У квартеті з Войцехом Кароляком виступлять Єжи Малек (труба), Томаш Гжегорскі (саксофон) та Арек Сколік (ударні).

Своєрідним контрастом до арт-джазових пошуків стане другий цього вечора виступ, адже “Old Rzech Jazz Band” сповідує традиційний нью-орлеанський стиль і демонструє, що вірним йому можна залишатися і в маленькому Жешуві. Лідером гурту є саксофоніст  Єжи Диня, що великою мірою визначає характер гри та мелодику колективу. Крім музикування, Єжи Диня багато років пропрацював на радіо як музичний редактор та журналіст, певний час очолював Підкарпатську філармонію ім. А. Малявського в Жешуві, відомий також як педагог, фотограф та автор телепередач.

У неділю, 5 грудня, сценою джазових дій у Львові стане клуб “Picasso”. Тут виступатимуть дві українсько-польські формації, а також гості з Грузії. Першим до публіки вийде експериментальний, як свідчить уже й сама назва, гурт “Futurethno”, нещодавно заснований молодими музикантами із Кракова, Варшави та Львова. Поєднання фолькових мотивів, джазових елементів та електронної музики – основна “фішка” того, що виконуватимуть Роман Бардун (клавіші), dj Krime (вертушки), Філіп Шиманяк (скрипка), Лукаш Овчинніков (контрабас) та Домінік Яске (ударні).

Наступним своє мистецтво демонструватиме дует, більше відомий наразі у світі, аніж у Львові, хоча одна із його учасниць тісно пов’язана із нашим містом. “DagaDana” – це плід успішної творчої співпраці польки Даги Грегоровіч та українки, співзасновниці та солістки гурту “ShokolaD” Дани Винницької. Згодом до проекту приєднався Міко Поспежальський, студент Музичної академії у Кракові, який своєю грою на контрабасі доповнює цілісність звучання колективу та не дає відірватися від джазового  коріня. Музика колективу “DagaDana” – це вдале поєднання багатьох музичних стилів (джаз, фолк, drum&bass, електроніка) і водночас неперевершене шоу. Його забезпечують не тільки музиканти, але й безліч аксесуарів, які вони використовують протягом виступу – окарини, гармоніки, різноманітні забавки, світилки та іграшкові музичні інструменти.

Завершуватиме “клубний” день фестивалю у Львові одна із найбільших запланованих несподіванок – виступ “BekBekson Trio” з Грузії. Свій стиль самі музиканти визначають як поєднання етноімпрессіонізму, джазу, року, авангарду, нойза, класики... Тріо експериментує з інструментами, звуком та змістом. Незвичайне звучання гітари в руках Бекі Бексона доповнюється вокалом його сестри Атіни і звуками інструментів випускника Тбіліської консерваторії Горгі Самсонії (скрипка, контрабас).

Понеділок, 6 грудня, обіцяє насичений експериментами вечір у Львівській філармонії. “Pervoe Solnce” – російський колектив, що й справді з’явиться на сцені першим. Автором його ідеї є  Владімір Голоухов – вібрафоніст, перкусіоніст, композитор. Голоухов відомий, зокрема, як учасник проектів Раві Шанкара, Mark de Clive, Vanessa Freeman (Великобританія), Рудольфа Баумгартена, Алєкса Ростоцкого, Анатолія Гєрасімова, Марка Пекарского, Сєргєя Лєтова, “Alissid Jazz”, а також Гаріка Сукачьова, “Сплин”, “ЧайФ”.  Разом із ним виступають у проекті Дарья Ловать (віолончель, вокал), Алєксєй Соколов (бас-гітара, комп’ютер), Сєргєй Урюпін (акустична і класична гітари), Юлія Малікова (труба), Дєніс Шушков (контрабас) та Пьотр Івшин (барабани).

Продовжить експерименти російських музикантів легенда фрі-джазу з Німеччини Петер Брецманн. Мультиінструменталіст, художник та невтомний експериментатор, він – музикант, котрий не просто говорить про свободу. Він нею живе. У середині 1960-х Брецманн працював з американськими музикантами, такими, як Дон Черрі й Стів Лейсі. Повернення в Німеччину для нього ознаменувало новий період творчості. У 1968-му зібрав найкращих представників авангардного джазу та записав із ними альбом, який надовго визначив розвиток європейської вільної імпровізаційної музики. Випущена набагато пізніше концертна версія ще раз підтвердила, що європейський авангард досяг тих же висот, що й музика “чорних” піонерів фрі-джазу.
Р

азом із Брецманном у Львові виступлять бас-гітарис Маріно Пліакас та ударник Міхаель Вертмюллер.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4153 / 1.6MB / SQL:{query_count}