”Тюрму на Лонцького” передадуть у руки комуніста

Національний музей “Тюрма на Лонцького” передають від СБУ в управління Українського інституту національної пам’яті, який очолює комуніст Валерій Солдатенко

Національний музей “Тюрма на Лонцького” передають від СБУ в управління Українського інституту національної пам’яті, який очолює комуніст Валерій Солдатенко. За словами Мирона Янківа, першого заступника голови Львівської ОДА, четвертого листопада підписали акт прийому-передачі цілісного майнового комплексу музею. Завершити процес передачі планують до кінця цього року.

– Розуміючи, що СБУ – не та структура, де може ефективно розвиватися і працювати такий музей, Президент видав указ про вжиття заходів щодо передачі музею Інститутові національної пам’яті, а також забезпечення його належного фінансування з державного бюджету. Мова йде про передачу майнового комплексу: будівлі музею, корпусів, які використовуються під музей. Також буде передано частину приміщень від МВС для потреб музею. Наразі акт підписано і передано до Києва, – сказав Мирон Янків.

За словами пана Янківа, після перепідпорядкування музей зможе отримувати кошти з державного бюджету. Адже вже зараз у приміщенні потрібно ремонтувати дах, провести загальний ремонт, а також встановити систему автономного опалення. Він зауважив, що наразі важко назвати, про які кошти йде мова.

– У цілому ця передача може бути корисною для музею, оскільки ми зможемо отримувати гроші з державного бюджету за окремою статтею, – розповів “Пошті” Руслан Забілий, директор музею “Тюрма на Лонцького”. – Досі такої можливості не було. Музей буде окремою юридичною особою у підпорядкуванні інституту.

Нагадаємо, у 2009 році у приміщенні однієї з найстрашніших в’язниць України – тюрми на Лонцького – відкрили меморіал пам’яті жертв окупаційних режимів. Лише в червні 1941-го, перед вступом німецьких військ до Львова, тут вбили 1681 людину. Музейну експозицію створили працівники Центру досліджень визвольного руху за сприяння Служби безпеки України. Експозиція має три сюжетні лінії: історія споруди, побут в'язнів та масові розстріли в кінці червня 1941 року. До огляду відвідувачів представлено відтворені до деталей камеру-одиночку, камеру смертників, кабінет слідчого та унікальну тюремну фотолабораторію. Найбільша цінність унікального музею у його автентичності.  Найближчим часом працівники музею також планують відкрити експозицію, присвячену руху шістдесятників.

Софія Карпінська
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9289 / 1.55MB / SQL:{query_count}