Модна промоція

Петро Нестеренко-Ланько, організатор Lviv Fashion Week

Петро Нестеренко-Ланько, організатор Lviv Fashion Week

Із 28 до 31 жовтня  у нашому місті триває шостий Львівський тиждень моди, почесним гостем якого є все­світньо відомий японський модельєр, засновник бренда Kenzo – Кензо Такада, який вперше в Україні на запрошення організаторів Lviv Fashion Week. Загалом учасниками шостого сезону є 30 дизайнерів. Упродовж чотирьох днів нові колекції сезону весна/літо- 2011 демонструють провідні дизайнери та нові перспективні модельєри з України, Польщі, Грузії. Вперше Тиждень моди відбувається не в одному, а одночасно у трьох місцях, а самі модельєри замислились над тим, щоб створити так звану “другу лінію” – дешевшу, для ширшого кола людей. Про це та інші новації цього феєричного дійства “Пошті” розповів організатор Lviv Fashion Week Петро Нестеренко-Ланько.

Цікаво працювати з іноземцями

– Уже 2,5 року кожного сезону в нашому місті відбувається Lviv Fashion Week. Прошу сказати, які особливості осіннього модного тижня?

– Ми доклали дуже багато зусиль і запросили чимало дизайнерів з-за кордону, зокрема, почесного гостя Кензо Такаду, який перебуватиме у Львові до 1 листопада. Для нас це дуже відповідальна місія, бо людина такого рівня вперше в Україні – не в Києві, а саме на Lviv Fashion Week! Очікуємо гостей із Лісабона, з білоруського та польського тижнів моди. Учасниками є дизайнери з Грузії, Вірменії, Татарстану, а також із Києва та Сімферополя  і, звісно, багато львівських дизайнерів.

– Чому саме такий підбір країн, як доповнюєте Lviv Fashion Week іноземними модельєрами?

– Наша мета – відрізнятися від стандартних українських тижнів моди. Це більше європейський проект – Львів відкритий для світу, тому і ми позиціонуємо себе як Тиждень моди, відкритий для світу. Нам цікаво працювати з іноземцями. Цікаво запрошувати дизайнерів не лише з Європи. До прикладу, минулого разу приїздила дизайнер із Лівії. На цьогорічний  Lviv Fashion Week приїдуть представники з Грузії, Вірменії, Сирії. У Львові має бути Тиждень моди, адже тут є школа модельєрів та дизайнерів. Багато з них є відомими не лише в Україні. Роксолана Богуцька, Оксана Караванська, Анна Бублик, Олена Даць – дизайнери зі Львова, які творять не лише українську, але й світову моду.

– А скільки всього учасників запросили на цьогорічний Lviv Fashion Week?

– Приймаємо 30 дизайнерів. Це і нові імена, і ті модельєри, які завжди брали участь. Яцентюк/Микитюк, Юлія Лехів, Вікторія Селезньова – вони постійно є учасниками Fashion Week. Цього разу на конкурсі покажуть себе, свої можливості і талант молоді дизайнери і за це отримають винагороду. Гран-прі – це безкоштовна участь у польському Тижні моди, в конкурсі “Золота нитка”, який відбудеться в місті Лодзі, за перше місце – грошова премія, за друге  – безкоштовна участь у наступному проекті Lviv Fashion Week і за  третє – набір тканин, які надасть спонсор. Буде також багато заохочувальних подарунків. Для молодих дизайнерів це хороший поштовх.

Метр світової моди

– Звісно, найочікуванішою подією є приїзд всесвітньо відомого Кензо Такади. Яким чином Вам удалось запросити до Львова метра світової моди? Чи довго його переконували? Чи достатньо було лише фотографій Львова?

– Насправді це жарт, що ми заманили Кензо Такаду лише фотографіями. Познайомилися з ним на польському тижні моди, де він теж був почесним гостем на конкурсі “Золота нитка”. Цьому модельєру цікаво відкривати “свіжу кров” – тому він багато спостерігав за молодими дизайнерами. Ми поспілкувались із ним на прес-конференції і запитали, чи хотів би взяти участь у нашому Тижні моди. Кензо Такада – людина дуже відкрита і позитивна, проста, без зіркової хвороби. Це дуже добре, якщо людина залишається людиною, а не створює довкола себе міф, якісь перешкоди, райдери, щоб набити собі ціну. Йому 71 рік, але виглядає настільки молодо, що багато хто може йому позаздрити. Цього року Будинок моди Kenzo  відсвяткував 40 років.

Вибори – не завада

– До Львова завітає також ведуча  програми “Світське життя” Катя Осадча. Її приїзд зумовлений лише візитом Кензо?

– Думаю, що не лише через це. У Львові буде багато вечірок, гостей, виставок – напевно, Каті Осадчій буде цікаво. Звісно, приїзд Кензо підсилив інтерес мас-медіа. 

– Lviv Fashion Week відбувається під час виборів. Чи не завадять вони недільним показам? Зокрема, чи будуть гості-кандидати?

– Ми про це теж думали, але тут важко щось передбачити. Я думаю, що гості, які балотуються, прийдуть, оскільки саме день виборів вже нічого не вирішує. Це день, важливий для виборців, а не для кандидатів. Напевно, вони будуть присутні.

– Чи покази у неділю, 31 жовтня, будуть пов’язані з Хеллоуіном? Можливо, у цей день передбачено якийсь дрес-код?

– Буде вечірка, але ми не надто на цьому акцентуємо, бо це не наше свято. Ця тема буде наявна в оформленні клубу, відчуватиметься в атмосфері. Ми навіть думали створити якісь маленькі перфоменси, але потім відмовились. Навіщо нам підтримувати чужі традиції?

Про зміни

– Уперше тиждень моди відбуватиметься не в одному, а у трьох місцях. Чому саме так?

– Основним майданчиком є виставковий центр Shuvar-Expo, дефіле також проходять в  “Опера Пасаж” та Будинку вчених. Ми сподіваємось, що Lviv Fashion Week відбуватиметься на зовсім різних територіях, як у Мілані, Парижі, Нью-Йорку. Але так буде, коли наші дизайнери будуть самостійно, як дизайнер Оксана Муха, організовувати показ. В Європі дуже модно влаштовувати покази на заводах, в супермаркетах, в метро. Тому наших людей треба готувати до такого креативу. І той факт, що покази проходять у виставковому центрі Shuvar-Expo – для Кензо нормально, але для наших людей трохи незрозуміло. Це ж не на самому ринку, де з лотків продають м’ясо. І якщо сподобається, то чому б там не проводити? Тому хочеться, аби цей задум підтримали не лише журналісти, а й решта львів’ян.

– До 2008 року про такий захід, як Fashion Week, у Львові не знали. Як з’явилась ідея організувати Тиждень моди і для чого Львову цей захід?

– До нас цим активно займалась Руша Полякова. Я можу з гордістю сказати, що старт української моди відбувся саме у Львові. Це проект “Леополіс”, а згодом – “Хейл Бопп”. Щоправда, ці заходи відбувалися лише раз на рік. “Сезони моди” проводила Джаміля Асадулаєва в Будинку вчених із організаторами Українських сезонів моди, які переросли в Ukrainian Fashion Week. А що Тиждень моди дає Львову? Це хороший імідж, про Львів дізнаються за кордоном. Зокрема, за візитом Кензо Такада слідкують не тільки в Україні – ми бачимо відвідуваність сайта. Це хороша статистика – таких гостей треба приймати побільше. Наступним проектом навесні буде конкурс молодих дизайнерів у рамках Євро-2012.

– Звісно, з часом усе вдосконалюється. Як змінюється Lviv Fashion Week?

– По-перше, змінився рівень дизайнерів-учасників, по-друге, рівень організації, збільшилась команда. Про Lviv Fashion Week вже знають – цей захід впізнають не лише у Львові, а й в Україні. По-іншому ставляться до Тижня моди й чиновники, і львів’яни. Раніше в наш проект не вірили. Тепер колишні скептики є нашими гостями. Ми гідно можемо презентувати Україну колекціями наших учасників. Тобто, це дуже хороший старт для розвитку і промоції міста. Іноземні інвестори можуть спостерігати за культурним життям у Львові.

Не боятися креативу

 – Наскільки важко молодим дизайнерам представити свою колекцію на Lviv Fashion Week? Скільки моделей необхідно створити і чи є якісь критерії щодо підбору робіт для показів?

– Основне, щоб колекція була комерційною, свіжою – тобто новою, створеною спеціально до Тижня моди. Важливо, аби колекції відповідали світовим тенденціям, водночас несли з собою якусь новизну. Та найважливіше, щоб дизайнери не боялися креативу. Колекція може бути комерційною і відповідати всім вимогам, але надто сухою. А можна так підійти, що вона буде і комерційною, і творчою, і з якоюсь родзинкою… Насправді не важко потрапити на Lviv Fashion Week. Організаційний внесок дизайнера, який бере участь в конкурсі – 50 Євро. Кошти отримує переможець, який посідає перше місце. Якщо дизайнер хоче представити колекцію на 12 одиниць, організаційний внесок – 300 Євро. Дизайнер платить за майданчик, який орендує, за світло, звук, крісла, подіум, задник, команду, яка це створює. Насправді окремо зробити свій показ набагато дорожче і фізично одна людина цього не створить. Тут вже працює команда, тому я думаю, що 300 Євро – не надто висока ціна, бо речі дизайнерів не дешеві. Навіть одна продана річ із колекції покриває всі витрати.

– Прошу сказати, чи важко тепер знайти клієнта дизайнеру, особливо молодому?

– Якраз Lviv Fashion Week дає можливість знайти клієнта. Хтось випадково знаходить свого дизайнера. Хтось спостерігає за дизайнерами і купує. Хтось вже є постійним клієнтом. Тут все взаємопов’язано: Тиждень моди, представлення нової колекції, пошук клієнтів. Ми знаходимо нові імена, яким допомагаємо. Якщо ми бачимо потенціал, докладаємо більше зусиль. Ми вже зараз готові відправити дві колекції на конкурс у Донецьк.

– Якщо після показів залишається одяг, чи можна його потім придбати?

– Багато дизайнерів мають свої сайти, інтернет-магазини. І я знаю, що зараз у Відні відкривається магазин одягу від українських дизайнерів. Заснувала його людина, що побувала на Lviv Fashion Week. Люди з-за кордону зацікавлені працювати з нашими дизайнерами. Оксана Сербін, Уляна Барабаш представлені в тому магазині.

– Як швидко мода поширюється в маси, а не лише на верхівку суспільства?

– Зараз дизайнери думають над тим, щоб створити “другу лінію”. “Друга лінія” – дешевша, для ширшого кола споживачів, із будь-яким рівнем достатку. Це вже впроваджують Андре Тан, Ірина Каравай, Пустовіт. “Перша лінія” завжди буде дорожча, це – преміум сегмент, із дорогих тканин. А “друга лінія” – більш тиражована, з простіших тканин, доступна для масового споживача.

Оля Никорак

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4369 / 1.66MB / SQL:{query_count}