Знаки часу

У Львові триває виставка “Сила мистецтва”

У Львові триває виставка “Сила мистецтва”

“У чому сила, брате?” – питав один із героїв одного одіозного фільму. Сила – у мистецтві, до того ж у мистецтві актуальному, вважають ті, хто відкрив найбільш масштабний проект сучасного польського мистецтва за всю історію України. 

Виставка творів мистецтва з колекції сучасного мистецтва Люблінського товариства заохочення мистецтва триватиме до 15 серпня у Львівському палаці мистецтв і займає усі 3 тисячі квадратних метрів споруди.

Більшість творів була створена відомими польськими авторами, добре знаними у світі. Це не дивно, адже люблінська колекція, координована місцевим Товариством підтримки сучасного мистецтва,  належить до п’яти найсильніших та найбагатших збірок, що репрезентують розвиток польського мистецтва за останніх 30-40 років.

“Серед зібраних творів є роботи Влодзімєжа Боровскєго, Міколая Смочицкєго, Станіслава Фіялковскєго, Славоміра Марца, що відображають “кордони” образу; роботи Збігнєва Варпеховскєго, що становлять своєрідну реінтерпретацію теми мертвої природи; Томаша Татарчика, створені під впливом пейзажів, а також концептуальні праці Станіслава Дружджа, Ярослава Козловскієго, Даріуша Короля, навіяні закодованою мовою мистецтва. Люблінська колекція містить артистичні інсталяції, котрі демонструють актуальні пошуки митців – Мирослава Балка, Лева Тарасевіча, Єжи Береся, Кої Камої, Томаша Цєцєрскі. Інша частина колекції, що постійно і невпинно поповнюється, – відеозаписи, які стосуються перформенсів, записів просторових аранжувань, зокрема роботи Гжегожа Ковальскєго, Яна Свідзінскєго, Збігнєва Варпецховскєго і Томаша Станькі, Януша Балдигі, Зиґмунда Пйотроскєго, Христофора Зарембскєго, Єви Зажицкєй, Групи Головний Суддя. Серед відеопроекцій і фотографічних монтажів важливе місце займають праці, що порушують питання спостереження за сучасним суспільним простором. Їх автори – Юзеф Робаковскі, Цезари Бодзіановскі, Зофіа Кулік, Домінік Лейман, Христофор Прушковскі”, – йдеться в офіційному повідомленні. Загалом 45 авторів репрезентують понад 90 мистецьких творів різних видів мистецтва: картин, фотографії, об’єктів, інсталяції, художніх фільмів, кінематографічних записів перформенсів, мультимедійних праць, а також концептуальних творів.

Другою частиною проекту “Сила мистецтва”, крім виставки, стане також симпозіум, присвячений колекціонуванню творів сучасного мистецтва й охороні культурної спадщини у Польщі і в Україні. Джерело ідеї конференції – програма “Знаки часу”, на базі якої були створені регіональні колекції сучасного мистецтва в Польщі. Зачин таким збіркам дало кілька років тому  міністерство культури Польщі, сподіваючись, і немарно,  на резонанс та продовження ініціативи на місцях і фінансуючи половину закупівель. Сьогодні наші сусіди зібрали 16 колекцій сучасного мистецтва – стільки ж, скільки й регіонів (воєводств), які вони репрезентують.

Отже, саму назву проекту “Сила мистецтва” можна потрактувати двояко: це виставка сильного мистецтва й до того ж сила-силенна творів.

“Досі ми ще ніколи не демонстрували своєї колекції повністю, – розповів Збіґнєв Собчук, координатор проекту з польського боку. – Як виявилося, неможливе в Любліні, стало можливим у Львові”. Та найважливішим організатори вважають власне можливості спільних переглядів, припускаючи, що чимало людей із Любліна захочуть оглянути свою колекцію в українському місті.

Українці, своєю чергою, вирушили до Любліна із масштабною колекцією “Український зріз”, яка демонструє велику колекцію творів сучасних українських художників, про що “Пошта” писала у суботньому числі. Читайте також у четвер, що про “Український зріз”, “Силу мистецтва” та “Тиждень актуального мистецтва” думає особа, безпосередньо причетна до усіх цих подій, – Влодко Кауфман. 

Лідія Мельник, Катерина Сліпченко

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4045 / 1.57MB / SQL:{query_count}