З 1 до 4 липня на пагорбах мальовничого містечка Ржищева вкотре відбувся фестиваль “Трипільське коло”
З 1 до 4 липня на пагорбах мальовничого містечка Ржищева вкотре відбувся фестиваль “Трипільське коло”. Відпочити, розважитися та відчути енергію вогняної стихії приїхали як дорослі, так і діти. Для останніх був створений спеціальний майданчик, де малеча навчалася та забавлялася. Запалити дитячі серденька добрим словом приїхав Сашко Лірник. Відомий казкар-лірник розповідав казки, а дітки слухали із роззявленими ротиками. Опісля, вмостившись у холодку на сіні, ми поговорили з Лірником про книги, фестивалі та вишиванки.
– Охарактеризуйте, будь ласка, сучасного дитячого письменника.
– Теперішні письменники-казкарі хочуть вкласти у свій твір якнайбільше розумного, а не щирого, наче забувають, що пишуть для дітей. А колись все було навпаки, все було простіше.
– На Вашу думку, чим відрізняються казки Вашого дитинства від сучасних казок?
– Та майже нічим. Справжнє слово, як колись було, так є і тепер. Воно ж бо як, усе, що щире, – вічне. Як-от Колобок чи Курочка Ряба.
– Книга, яку Сашко Лірник перечитує із великим задоволенням.
– Олеся Бердника “Зоряний корсар”.
– А яку за жодних обставин не візьмете до рук?
– Промову Януковича (сміється).
– Поговорімо про вишиванки. Скільки їх у Вашій колекції?
– О, їх у мене багато, більше десятка. Є і куплені, і подаровані. А купую їх здебільшого на фестивалях. До прикладу, цю сорочку купив у Шешорах. Дуже люблю носити вишиванки.
– Ви заговорили про фестивалі. На які їздите залюбки?
– На які запрошують, на ті і їду, якщо, звичайно, встигаю. Бо запрошують часто, проте з часом іноді не виходить. Але я радо відвідую усі фестивалі.
– У Вас є улюблена цитата?
– Так, є. Рабів до раю не пускають
Розмовляла
Дзвенислава Басараб