На початку лютого в дитячому артвидавництві «Чорні вівці» вийшла друком дебютна книжка журналістки, креативної директорки студії брендингу, мами двох синів Юлії Рацебуржинської «Зоряний кур’єр».
Авторка каже, що писати для дітей – це велика честь і гігантська відповідальність: «Діти – найбільш чесні читачі. Якщо історія їх не захоплює, вони ніколи не робитимуть вигляду, що вона класна, якою модною не була б».
«Зоряний кур’єр» – це фантастична повість для розумників із великими мріями. У ній мовиться про восьмирічного хлопчика Мартина і його собаку Бабаку, які завжди приносять із прогулянок знахідки сумнівної цінності: то здутий м’яч, то зламаний бінокль. Та якось Бабака натрапляє на дивне місце і починає приносити господарям неймовірні предмети – секундомір, що сповільнює час, ручку, яка пише те, що людина не наважується сказати… Виявилося, що то на Землю упав зореліт голуба-кур’єра Міжгалактичної служби доставки. Сім’я Мартина береться допомогти космічному пернатому повернутися додому, навіть не здогадуючись, які випробування на неї чекають.

Зі слів авторки, задум цієї книжки з’явився так несподівано, що не залишив вибору. Довелося написати історію, щоби дізнатися, чим усе скінчиться. «Зоряний кур’єр» – це повість для тих, що люблять, коли сюжет тримає в напрузі, і до кінця не зрозуміло, чого очікувати, – каже Юлія Рацебуржинська. – Це історія про космос, людей, здійснення мрій і про те, як знання допомагають знаходити вихід із безнадійних, здавалось би, ситуацій». У книжці нема нудних повчань. Це динамічна історія з кумедними випадками, які не раз змусять вас усміхнутися. «А може, і засміятися вголос», – стверджує авторка.
Художнє оформлення книжки виконала Анастасія Ярощук. Її ілюстрації не просто вдало доповнюють текст, а й розповідають окрему історію. Це допоможе читачеві краще уявити всю ту космічну мороку, в яку потрапляє сім’я Мартина.
До 17 лютого на сайті видавництва триває передпродаж книжки: cutt.ly/jOJIaA6
Юлія Рацебуржинська народилася 5 лютого 1991 року в Білій Церкві. Змалечку марила журналістикою, із 12 років почала публікуватися у місцевих виданнях. Їй знадобилося 15 років у професії, аби зрозуміти, що це не те, на що вона готова витратити своє життя. У авторки завжди стільки ідей, що в межах журналістики певної миті їй стало затісно.
«Я почала генерувати ідеї на професійній основі як креативна директорка студії брендингу, – розповідає Юлія Рацебуржинська. – Але головна моя посада – менеджерка з подолання вікових криз і «протестів проти овочевого рагу та прибирання іграшок». Скорочено – мама. Це найскладніша робота, однак вона надихає мене найбільше».