ХІ Одеський міжнародний кінофестиваль проведуть онлайн

ХІ Одеський міжнародний кінофестиваль вперше в історії проходитиме в онлайн-форматі. З 25 вересня по 3 жовтня ОМКФ продовжить свою місію – культивувати якісне інтелектуальне кіно серед глядачів. Цього року на участь у конкурсних програмах фестивалю було подано 964 фільми з різних країн світу. З них 12 робіт змагатимуться за Ґран-прі ОМКФ – “Золотого Дюка” – та інші нагороди Міжнародного конкурсу. В Національній програмі представлено 6 повнометражних та 11 короткометражних фільмів, інші кінострічки будуть оприлюднені пізніше. Під час 11-го ОМКФ видатний український режисер Роман Балаян отримає почесну нагороду фестивалю – “Золотого Дюка” за внесок у кіномистецтво. Також почесною статуеткою відзначать відомого шведського режисера Роя Андерссона, а в межах фестивалю буде показано його міні-ретроспективу, до якої увійшли “Шведська історія кохання”, “Пісні з другого поверху” та “Про нескінченність”. 
До Міжнародної конкурсної програми ОМКФ наразі відібрано 12 фільмів з Німеччини, Італії, Аргентини, США, Судану, Франції, Єгипту, Норвегії, Катару, Словаччини, Румунії, Чехії, Ірландії, Південної Кореї, Ливти, України, Латвії, Іспанії, Угорщини (враховуючи країни копродукції). Серед них є й драматична антиутопія Валентина Васяновича “Атлантида”, яка розповідає про Україну в найближчому майбутньому. Після вторгнення Росії в 2014 році значна частина Сходу країни перетворилась на пустелю, непридатну для людей. Місцеві змушені шукати свій шлях, як жити далі. Ця кінотрічка отримала головну нагороду програми “Горизонти” Венеціанського кінофестивалю.
Також до програми увійшов “Невидимий” режисера Ігнаса Йонінаса — копродукційна робота Литви, України, Латвії та Іспанії. Її головним героєм є Йонас, якого переслідують тіні минулого і пригнічує рутина. Чоловік проводить час в Карпатах, допоки на танцях у санаторії його не помічає продюсер і пропонує спробувати себе у телепроєкті в Литві. Водночас на Йонаса чекає його старий ворог Вітас, який щойно вийшов із в’язниці.
До складу журі Міжнародної конкурсної програми Одеського кінофестивалю увійдуть: ісландська акторка та театральна режисерка Хальдора Ґерхардсдоттір, португальска зірка Жоана Рібейро, відома за фільмом Террі Гілліама “Чоловік, який вбив Дон Кіхота”, українська акторка театру, кіно та дубляжу Лариса Руснак та французький актор і режисер Серж Аведікян. Очолить міжнародне журі канадський композитор Говард Шор — лауреат премій “Оскар”, “Греммі” та “Золотий глобус”.
До Національної конкурсної програми 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю наразі увійшли шість повнометражних фільмів. 
Анімаційний фантастичний “Віктор_Робот” Анатолія Лавренишина – це історія про дружбу та пригоди, які відбуваються у далекому майбутньому. Штучна зірка, яка має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто здатен її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив зірку. Але він загадково зник. Разом з помічником роботом Віктором дівчинка вирушає на пошуки дідуся.
Художній фільм “Урсус. Кавказький бурий ведмідь” розповідає про трьох невдах – грузинського кінорежисера, українського каскадера та канадської захисниці диких тварин, які в 1992 році здійснюють відчайдушну подорож з охопленої вогнем громадянської війни столиці Грузії до Берліна. Копродукційний фільм України, Грузії, Німеччини та Болгарії зняв режисер Отар Шаматава.
Документальна робота Єгора Трояновського “Бєс” розслідує викрадення і ймовірне вбивство добровольця у 2014 році на Донбасі. Його батько, літній рибалка з півдня України, вирушає слідами викрадачів, намагаючись знайти свідків останніх хвилин життя молодого солдата.
Ігровий фільм “Мій милий дім” Сергія Сторожева описує сварку між трьома дітьми померлої матері. Вони не можуть поділити спільну квартиру, в якій провели все своє дитинство. Наймолодший Паша проти продажу квартири, але сестра і брат вважають інакше. Коли у рідних закінчаться аргументи, вони почнуть робити жахливі, незворотні речі.
Комедійна драма Джейдена Стівенса “Родина”, знята у копродукції України та Австралії, розповідає про самотнього чоловіка, який шукає емоційного притулку в організації та документуванні сімейних моментів. До цього він залучає низькопробних імітаторів. Та одного разу стосунки героя з фальшивою сестрою опиняються на межі справжніх.
Документалка “Поміж кадрами” режисерки Анастасії Тихої — це історія виняткових стосунків між актором, Тарасом Денисенком, та студентами, що виховувалися в його творчій майстерні"
Також у Національній конкурсній програмі будуть показані 11 короткометражних кінострічок.
Оцінювати роботи українських кінематографістів буде журі Національної конкурсної програми, до складу якого увійшли: Джіона Назаро – генеральний делегат Венеціанського тижня критики, программер Роттердамського кінофестивалю, куратор фестивалю Visions du Rеel de cinеma de Nyon; Маріт ван ден Елсхаут, яка очолює індустрійну секцію Роттердамського кінофестивалю; український режисер та лауреат 10-го ОМКФ Наріман Алієв. Повний склад журі Національної конкурсної програми буде оголошено згодом.
У Конкурсі Європейських документальних фільмів 11-го ОМКФ братимуть участь 8 кінострічок з Фінляндії, Швейцарії, Туреччини, Ізраїлю, Франції, Німеччини,України, Чехії та Іспанії(всі країни копродукції враховуються).
Попри абсолютно новий онлайн-формат ХІ Одеського міжнародного кінофестивалю традиційний перформанс просто неба відбудеться офлайн на Потьомкінських сходах. У передостанній день ОМКФ, 2 жовтня тут покажуть німий художній ільму “Ґолем, як він прийшов у світ”. Цього року кінострічці Карла Бьозе та Пауля Вегенера, яка вважається провідним зразком раннього німецького експресіонізму, виповнюється 100 років.
Показ фільму на Потьомкінських сходах буде супроводжувати камерний оркестр, який виконає саундтрек до фільму, написаний ізраїльським композитором Бетті Оліверо. Аранжування створив один із засновників міжнародного відродження концертів німого кіно Гонтер А. Бухвальд. Він вважається одним з кращих диригентів супроводу фільму, оскільки провів вже безліч кіноконцертів “Ґолема” по всьому світові з моменту його прем'єри у 1997 році у Віденському Концертхаусі.
Кіноперформанс “Ґолем, як він прийшов у світ” на Потьомкінських сходах також транслюватиметься наживо на платформі oiff.online.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4833 / 1.59MB / SQL:{query_count}