Тільки-но «Копернік» відкрився для глядачів і одразу запрошує на допрем'єрний показ за участі знімальної групи. Вже 14 серпня до Львова приїжджає команда українського фільму «Східняк»: режисер Андрій Іванюк та виконавці головних ролей Богдан Бенюк і Анатолій Максим'юк. О 19.00 вони представлять кінострічку у львівському кінотеатрі за п'ять днів до її старту в українському прокаті (з 20 серпня), за 10 хвилин стартує показ, а з 20.45 творча група поспілкується з глядачами.
Режисер та сценарист Андрій Іванюк зняв цю військову драму, бо понад рік і сам воював. На створення фільму його надихнуло бажання розповісти якомога ширшому колу людей якими бували дні на війні. За словами Іванюка, важливо аби бійців не сприймали стереотипно, а вміли побачити у кожному унікальну особистість. Саме він став прототипом героя з позивним «Режисер». Прем’єрний показ фільму відбувся на Одеському міжнародному кінофестивалі влітку 2019 року.

Події фільму розгортаються в зоні воєнних дій на Донбасі. Двоє добровольців «Борода» (Богдан Бенюк) і «Режисер» вирушають на пошуки свого взводного. Той має допомогти з матеріалами для укріплення позицій, щоб хоч якось захиститись від обстрілів. «Борода» називає себе корінним жителем Донбасу, він місцевий, невгамовний оптиміст, і здатен вирішити будь-яке питання. Ось і цього разу, він – перший, коли треба відправитись у штаб, щоб «вибити» необхідне для забезпечення свого підрозділу. У напарники «Борода» бере з собою молодого новачка з Івано-Франківщини, якого кличуть «Режисер», він творча натура. Разом їм доведеться їхати крізь блокпости, прифронтові міста й села, зустрічатись із військовими і цивільними, потрапляючи у різні халепи – кумедні та не дуже... На побратимів чекає довгий напружений день, під час якого в них буде час поговорити про все, що турбує.
Хорошими новинами днями потішив і проєкт «Червоний». Створену за підтримки Держкіно кінострічку Зази Буадзе тепер можна переглянути на Аmazon prime video. Завдяки канадському сейлз агенту Annex acquisition company фільм доступний глядачам Канади та Сполучених Штатів Америки, Бразилії та В’єтнаму, Великобританії та Польщі, Індії та Південної Кореї. В Україні ж його можна подивитись на сервісі Megogo.
Дія фільму розгортається у 1947 році навколо історій життя двох українців – Данила Червоного і Віктора Гурова, які потрапляють у ГУЛАГ. Попри пекло і нелюдські умови каторги, Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі. Фільм базується на однойменному романі Андрія Кокотюхи, який виступив також сценаристом проєкту. Ролі у фільмі виконали Микола Береза, Олег Шульга, Олександр Мавріц, Любов Тищенко, Володимир Шпудейко, Олег Стефан.

«Червоний» вийшов на екрани кінотеатрів України 24 серпня 2017 року та став початком хвилі фільмів про визвольну боротьбу українського народу, – як в історичному контексті, так і в сучасному, про війну із російським окупантом на Сході України. Він отримав нагороду Української кіноакадемії «Золота дзиґа» та увійшов до п'ятірки найкращих українських фільмів 2017 року. Під час національної телепрем’єри «Червоного» в ефірі каналу ICTV кінострічку переглянули більше 4 млн. людей, а кількість переглядів в Інтернеті становить уже 3 млн.
У жовтні 2020 дистрибютор SVOEkino планує вихід у всеукраїнський прокат приквелу фільму «Червоний» - «Червоний. Без лінії фронту». «Червоний. Без лінії фронту» розповідає історію становлення Данила Червоного та перенесе глядача в Кременець 1930-х років. Режисерами-постановниками проєкту є Заза Буадзе та Тарас Ткаченко, автором сценарію – Андрій Кокотюха, оператором-постановником – Олександр Земляний. Головні ролі у фільмі виконали Микола Береза (Данило Червоний), Максим Панченко (Дорош), Олег Стефан (Ворон), Орест Пастух (Зенон), Андрій Мельник (Мирон), Володимир Губанов (Калюжний), Даша Плахтій (Уляна).
Фільм створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно за результатами Десятого конкурсного відбору Держіно. Виробництвом займався продюсерський центр «ІнсайтМедіа», Тернопільська кінокомісія, Одеська кіностудія, «Аміла» і ГО «Рідне місто».
А ще по 15 серпня на території України діє спецпроєкт OIFF Flashback від Одеського міжнародного кінофестивалю та онлайн-платформи
takflix.com, під час якого українські онлайн-глядачі можуть легально подивитись дев’ять знакових фільмів з міжнародного конкурсу ОМКФ, деякі з яких отримали головні нагороди фестивалю. Серед них: «Кришталь» Дар'ї Жук (Ґран-Прі 9 ОМКФ), «А потім ми танцювали» Левана Акіна (Ґран-Прі 10 ОМКФ, «Найкращий фільм» міжнародної конкурсної програми та “Найкраща акторська робота”), «Монос» Алехандро Ландеса («Найкраща режисура» 10-го ОМКФ), «Тут був Саша» Ернестаса Янкаускаса, «Чоловік, який купив Місяць» Паоло Дзукки, «Бо ми мужики» Петтера Соммера, Ю Вемуда Свендсена ( «Найкращий фільм» конкурсу європейських документальних фільмів 10-го ОМКФ), «Жаль» Бабіса Макрідіса, («Найкращий фільм» та «Найкраща режисура» 9-го ОМКФ), «Літо 1993» Карли Сімон («Найкращий фільм» міжнародного конкурсу 8-го ОМКФ), «Палає, палає, палає» Чанії Баттон (Ґран-Прі 7-го ОМКФ)
Всього за 375 грн ви можете переглянути весь список фільмів або ж обрати один з них за 60 грн. Всі кінострічки доступні за посиланням:
oiff.takflix.com