Українське кіно: від Великобританії до Бобриці

З 6 серпня у прокаті стартує українсько-британський шпигунський трилер режисера Едріена Бола «Спадок брехні / Legacy of Lies», створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Головні ролі у стрічці виконали британський актор Скотт Едкінс (квадрологія «Незаперечний», «Люди Х: Росомаха», «Доктор Стрендж») та українська акторка і телеведуча Анна Буткевич.
«Спадок брехні» – шпигунський трилер, події якого розгортаються в Києві. Мартін Бакстер, колишній оперативник МІ6, змушений знову зануритись у світ шпигунства: молода українська журналістка Саша Степаненко просить його допомоги у розкритті шокуючої правди про секретні операції міжнародних спецслужб.
Зйомки фільму відбувались в Україні та частково у Великобританії. Столичний вокзал, аеропорт «Бориспіль», бібліотека Вернадського, кладовище старих автобусів, Київський крематорій, Рибальський міст, Батьківщина-мати, Лук’янівська в’язниця – це лише частина локацій, які глядач впізнає на екрані. Окрім Скотта Едкінса та Анни Буткевич ролі у фільмі виконали Юлія Соболь, Онор Ніфсі, Мартін Мак-Дугал та інші.
Кінопроєкт спільного виробництва «Спадок брехні / Legacy of Lies» став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 17 млн 463 тис. грн. (20 % загальної вартості виробництва стрічки).
Режисером та автором сценарію цього фільму є Едріен Бол, продюсерами – Алла Бєлая (Україна), Кшиштоф Солек (Польща) та Едріан Бол (Нідерланди), ко-продюсерами – Дмитро Суханов (Україна) та Марк Фоліньо (Великобританія).
Дистриб'ютором кінострічки в Україні є компанія «Кіноманія». Окрім України, фільм побачать також глядачі понад 25 країн, серед яких Китай та США, країни Латинської Америки, Азії та Європи.
Тим часом проєкт українського анімаційного серіалу «Мишко та Місячна Дзвінка», який також створюють за підтримки Держкіно, відібрали до участі у найпрестижнішому ринку європейських анімаційних проєктів Cartoon Forum 2020, що відбудеться з 14 по 17 вересня у Тулузі.
Над виробництвом сімейного комедійного і пригодницького серіалу «Мишко та Місячна Дзвінка», виконаного у техніці 2D для дітей дошкільного віку, працює анімаційна студія «Студіо КАПІ».
Серіал створюють за мотивами збірки оповідань письменниці Наталі Гузєєвої , авторки «Капітошки», «Як Петрик П’яточкин слоників рахував» і «23 образів Петрика П’яточкина). Новий сезон «Коли сходить Місяць» – це продовження циклу фільмів про хлопчика Мишка і Місячну Дзвінку, які Держкіно профінансувало у 2014 і 2016 роках. Разом із авторкою над 12-ма епізодами працюють сценарист Антон Базелінський та режисер Людмила Ткачикова.
Cartoon Forum відбувається з 1990 року. Ця подія дає можливість продюсерам анімаційних серіалів проводити пітчингові сесії заздалегідь відібраних телепроєктів, знайти міжнародних партнерів та заручитися фінансовою підтримкою. За увесь час існування Cartoon Forum понад 814 відібраних проєктів загальним бюджетом 2,81 мільярда євро, забезпечили собі фінансування і зараз знаходяться у виробництві або транслюються по всьому світу.
А ще 8-9 серпня у мальовничому селі Бобриця Києво-Святошинського району триватиме ІІІ міжнародний кінофестиваль Bobritsa Film Festival. Показ фільмів пройде онлайн і, паралельно, під відкритим небом. Програма кінофестивалю передбачає цикл майстер-класів, творчих зустрічей глядачів з продюсерами, режисерами та акторами фільмів.
На конкурсну програму цьогоріч було представлено 24 роботи з 15 країн Світу. Окрім України свої роботи подали Вірменія, Австралія, Болгарія, Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Греція, Італія, Литва, Швеція, Туреччина, США, Гонконг. Більш детальну інформацію можна знайти на сторінках фестивалю у соцмережах.
Кінофестиваль охоплює фільми різних жанрів: повнометражні, короткометражні,документальні, анімаційні, студентські тощо. Він розповідає про події, які відбуваються у маленьких містах, селах або в інших невеликих соціальних спільнотах (клуби, колективи, родини).
Фестиваль зареєстровано на міжнародній платформі FilmFreeway, де і проходить перегляд і голосування, по результатам якого обирають переможців в різних категоріях. Переможцями цього року стали: La Cittа Vuota Фабріціо Фіоре і Томаза Батісти (Італія), The whisper of the steps Ксенії Кравцової (Україна), The Overcoat Джастіна Juice Блека (Великобританія), Anansi Елліота Гібсона (Австралія), Between the lines Антона Чистякова і Романа Краснощока (Україна).
Bobritsa Film Festival започаткувала громада села Бобриця. Фестиваль за підтримки Держкіно має на меті підтримання та розвиток інтересу громадян до сучасного українського та світового кінематографу, створення культурного простору на рівні місцевих громад європейського рівня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.7510 / 1.57MB / SQL:{query_count}