Фільм тижня від "Львівської Пошти"

«Баррі Сіл: Король контрабанди». American Made.

Жанр: біографія, трилер, комедія. 2017 рік. Країна-виробник: США. Кінокомпанія-виробник: Cross Creek Pictures, Imagine Entertainment, Quadrant Pictures, Vendian Entertainment.
Дистриб'ютор: Universal Studios (США), B&H Film Distribution Company (Україна).
Режисер: Даг Лайман. Продюсер: Браян Олівер, Тайлер Томпсон, Браян Грейзер, Даг Девісон. Сценарій: Гері Спінеллі. Оператор: Сезар Чарлоне. Композитор: Крістоф Бек. У ролях: Том Круз, Сара Райт, Джейма Мейс, Джессі Племонс, Лола Кьорк, Френк Лікарі.

«Баррі Сіл: Король контрабанди» – трилер Дага Лаймана про життя Баррі Сіла, колишнього пілота авіакомпанії TWA, який став контрабандистом наркотиків у кінці 1980-х, а згодом був завербований Управлінням боротьби з наркотиками США як інформатор.
Фільм оповідає про те, як Баррі Сіл працював пілотом на чартерних авіалініях. Робота була не надто цікава, однак приносила гроші: історія відбувалася наприкінці 1970-х, і це був час, коли можна було непогано заробити на контрабанді кубинських сигар. Одного дня агент ЦРУ Шафер спіймав на цьому Баррі і запропонував угоду: темні справи пілота лишаться таємницею, а за це Баррі працюватиме на секретні служби. Йому треба буде літати над кількома латиноамериканськими країнами і робити фото. Баррі погодився, та робота виявилася більш небезпечною, ніж він думав, і не надто добре оплачуваною. Тому коли на нього вийшли колумбійські наркобарони, він вирішив, що зможе суміщати декілька робіт. Це йому і справді вдалося, однак історія його життя і роботи щороку ставала небезпечнішою і заплутанішою.
Фільм створений за реальними подіями. Адлер Берріман Сіл (16 червня 1939, Батон-Руж – 19 лютого 1986), більш відомий як Баррі Сіл– американський льотчик, відомий контрабандист наркотиків і зброї. Потягом декількох років він працював на потужний фінансово-кокаїновий злочинний синдикат «Медельїнський кокаїновий картель», який свого часу контролював до 80 відсотків світового наркотрафіку.
Чоловік з дитинства марив небом і вже в 16 років отримав ліцензію пілота. В 1967 року Адлер став одним з наймолодших пілотів великої авіакомпанії Trans World Airlines, а трохи пізніше мало не єдиним, хто справлявся з новим Boeing 707.
Уже в 1956—1957 роках юний льотчик був завербований у ЦРУ, тісно зв'язавши свою діяльність з американською військовою розвідкою.
1958 року Сіл почав здійснювати польоти на Кубу, переправляючи зброю Фіделю Кастро, який боровся з диктаторським режимом Фульхенсіо Батісти: в той час ЦРУ таємно підтримувала повалення Батісти. Проте, після того як Кастро зумів зробити державний переворот і захопити владу на Кубі, зовнішня політика США різко змінилася і Сіл взяв безпосередню участь у військово-повітряних атаках Куби.
Наступного року Баррі Сіл став пілотом ЦРУ в Гватемалі, потім протягом декількох років брав участь в численних військово-повітряних операціях в Південно-Східній Азії. В 1964-ому він приєднався до 245-го інженерного батальйону в Сент-Луїсі, а 1966 року пішов з військової авіації.
Незабаром він почав працювати на комерційну авіакомпанію TWA Corporation, спочатку як бортінженер, а потім став наймолодшим пілотом Боїнг-747, здійснюючи трансконтинентальні рейси. 1972 року Сіл був заарештований за згоду на перевезення семи тонн вибухівки з Маямі в Мексику — замовник виявився агентом ФБР під прикриттям.
З 1975 року чоловік почав брати участь в незаконній контрабанді марихуани з країн Латинської Америки, яка тоді була основним джерелом доходу. За чотири роки його заарештували в Гондурасі: на приватному літаку з Еквадору він привіз 40 кг кокаїну загальною вартістю 25 млн доларів. Сіла засудили і дев'ять місяців він провів у в'язниці, де познайомився з наркоконтрабандистом, який працював з кланом Очоа. А вже наступного року знайомий запросив Сіла до Колумбії і познайомив з братами Очоа. Саме так розпочалась його співпраця з «Медельїнським картелем» і легендарним «кокаїновим королем» Пабло Ескобаром. Спочатку він був лише пілотом і транспортував кокаїн в США, згодом став основним «транспортним вузлом» з США і за один рейс заробляв від 500 тис. до 1,5 млн доларів.
У Луїзіані і Арканзасі у нього були власні бази зі злітно-посадковими смугами і парком власних літаків і вертольотів, оснащених найдорожчим і сучасним устаткуванням радіолокації. Парк аеротранспорту постійно поповнювався.
До 1984 року на рахунку Баррі Сіла значилося близько 150 рейсів, в результаті яких в США потрапило «медельїнського коксу» вартістю більше, ніж на 5 млрд доларів, – літаючи за фальшивими документами з різними іменами, Сіл перевіз кокаїну, можливо, більше, ніж будь-хто і будь-коли в історії.
Зрештою, саме під час одного із таких рейсів його заарештували співробітники УБН, засудили до 10 років в’язниці, але Стіл вирішив заговорити. Спецслужби відмовлялись від такої допомоги, та втрутився глава ЦРУ Джордж Буш-старший. Навіть президент Рональд Рейган підтримав цю ідею, тож усе закрутилось і Сіл почав вести небезпечну подвійну гру і перевозити «Медельїнську» контрабанду із встановленими на літаках прихованими камерами. Одна із них зняла Пабло Ескобара, Хорхе Очоа та інших наркобаронів, які допомагають нікарагуанським солдатам завантажувати 1200 кг кокаїну на борт військово-транспортного літака C-123. На фото був також зафіксований міністр внутрішніх справ Нікарагуа і інші офіційні особи цієї країни.
Після отримання цінних доказів у причетності членів уряду Нікарагуа до колумбійських наркобаронів, суд Флориди скоротив Баррі Сілу термін покарання з 10 років до 6 місяців умовного терміну. А от фото, яке мало би бути засекреченим, Рейган продемонстрував у телеефірі всій країні, показуючи як «брудні контрабандисти наркотиків, що розкладають американську молодь».
Звісно, що Медельїнський картель оголосив винагороду за голову Сіла: 500 тис. дол. за вбивство і 1 млн дол. за викрадення і транспортування до Колумбії. І, попри те, що чоловік був учасником програми захисту свідків, його знайшли і розстріляли з автоматів недалеко від Батон-Руж, де він повинен був зустрітися з одним з агентів ЦРУ.
26 липня, неділя, о 21.00 на «Новому каналі»
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4986 / 1.59MB / SQL:{query_count}