Вояж Францією принаймні у кіно

Учора в Україні стартував «Фестиваль французьких комедій. UKRSIBBANK film fest» від Arthouse Traffic. Церемонії відкриття фестивалю відбулась саме 14 липня – в День взяття Бастилії, Національного свята Франції. 
Поціновувачів витонченого французького гумору запрошують до перегляду фестивальної програми На фестивалі представлені п’ять хітових французьких комедії останніх років. Їх можна подивитися безкоштовно до 25 липня на ukrsibbank-cinema.org.ua. Фільми фестивалю доступні для перегляду на території України.
То що саме нам пропонують оглянути?
«Святковий настрій» або «1+1=Весілля» (саме під такою назвою кінострічка ішла в українському прокаті) – це копродукційна комедія про весільну церемонію в старовинному замку неподалік Парижа. Прем'єра стрічки в Україні відбулась 28 грудня 2017 року. Фільм був номінований у 10-ти категоріях на здобуття французької національної кінопремії «Сезар» 2018 року, але не отримав жодної нагороди.
Організатор святкових заходів Макс повинен провести весілля в замку XVII століття. Під його контролем все – банкет, фотограф, кухарі та офіціанти, здавалося б, що може піти не так? Але як відомо, якщо щось може трапитися –воно обов'язково трапляється. То іменитий діджей в останній момент відмовиться приїхати, а замість нього якісь музиканти будуть зі своїм репертуаром і вони не знають відомі старі пісні, то офіціанти почнуть бунтувати через безглузді наряди, то доісторична електропроводка не витримає напруги.
«Візьми мене штурмом» – франко-бельгійська кримінальна комедія 2016 року від коміка Дені Буна. Приваблива, але незграбна дівчина-поліцейський Жоанна Паскалі мріє вступити до елітного підрозділу RAI», однак двічі не може скласти іспити. Її наречений Едуар побоюється такого палкого прагнення до нежіночої професії: через інтенсивні тренування Джо за об'ємом м'язів скоро перевершить Едуара. І от коли весілля от-от має відбутися, нареченій приходить лист, що її таки зараховано до RAID.
Опинившись серед професійних бійців, Джо підкорює їх ентузіазмом і безстрашністю. Тільки командир підрозділу Ежен Фроссар не вірить у її здібності. Переживши зраду дружини, він розчарувався в жінках і тепер вважає, що слабка стать і спецназ – несумісні. Та зрештою саме Жоанні вдається позбавити командира прізвиська «Невдача», і він переконується, що від ненависті до прихильності – не така вже й велика відстань.
Французька комедія «Мадам» сюжетом нагадує казку про Попелюшку. Втілити на екрані просту, але актуальну в усі часи історію взялася Аманда Штерс, яка сама написала сценарій та зайнялася режисурою. Зйомки кінокартини відбувалися в Парижі влітку 2016 року і тривали шість тижнів. Головна роль дісталася 52-річній італійці Россі де Пальма.
Події фільму розгортаються в Парижі. Заможне подружжя влаштовує звану вечерю, куди запрошені найвпливовіші люди країни. Навіть мер Лондона має завітати. Але у день свята господиня розуміє, що за стіл повинні сісти 13 осіб. Не найвдаліше число, особливо якщо вірити в забобони. Тож долучитися до вечері запрошують Марію – служницю, яка ніколи й не мріяла побувати на такому бенкеті як гостя. Марія щосили намагається дотримуватись настанов своїх роботодавців, проте її легкість, невимушеність та гумор не залишаються непоміченими. В неї без тями закохується один із гостей.
«Едмон», який оповідає історіюпро створення знаменитої п'єси Едмона Ростана, став для Алексіс Міхалік дебютом в кіно. Чоловік знає про закулісся французького театру не з чуток. Перш ніж опинитися в режисерському кріслі, він встиг попрацювати театральним актором, поставити « Одруження Фігаро» на Авіньйонському театральному фестивалі, створити кілька успішних адаптацій п'єс Вільяма Шекспіра і рок-оперу « Кармен».  У 1897 році в Парижі жив молодий письменник Едмон Ростан. Як мінімум, він називає себе письменником, хоча два роки як не створював нічого нового. Але у нього є двоє дітей, яких за щось треба годувати. Зневірившись, чоловік вирішив пообіцяти Констану Коклену написати п'єсу про поета з довгим носом. Це так вразило того, що він оголосив прем'єру постановки за три тижні – але ж в Едмона ще зовсім нічого не готово. Проте хлопець впевнений, що його нова п'єса «Сірано де Бержерак» отримає успіх, якщо він встигне її написати. Головне – повірити в себе, не слухати капризи акторок, продюсерів і ревнощі дружини. Найкращі історії творяться в реальному житті, і потрібно це використовувати.
«По(друг)а» – французька романтична кінокомедія 2018 року Віктора Сен Макарі. Після важкого розриву з дівчиною Вінсент вирішує ніколи більше не піддавати своє серце важким ударам кохання. Він знімає квартиру на пару зі своїм старим перевіреним другом Нефелі. І так уже сталося, що Нефелі жіночої статі. Золоте правило помешкання: ніяких серйозних стосунків з третіми особами! Дозволені тільки зустрічі на одну ніч, не більше! Але після кількох тижнів спільного проживання Вінсент зустрічає Джулі та порушує правило. Що на це скаже Нефелі?
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4852 / 1.57MB / SQL:{query_count}