«Сім'я Віллобі» (2020)

Канадський повнометражний анімаційний фільм «Сім'я Віллобі» вийшов на онлайн-сервісі Netflix лише тиждень тому, а саме 22 квітня. Це творіння Кріса Пірні, Корі Еванс і Роба Лодермаєра. Мультфільм є екранізацією однойменної популярної дитячої книги Лоїса Лоурі, а сценарій для кіноверсії написали Марк Стенлі і Кріс Пірні.
Мультфільм розповідає про життя великої родини Віллобі. У ній все не так просто – батьки занадто зайняті своїми романтичними стосунками і один одним. Тому в них немає часу піклуватися про своїх чотирьох дітей: Тіма, Джейн і близнюків Барнабі. Одного разу, зіткнувшись з черговими проблемами через батьків, Джейн пропонує братам відправити егоїстичних маму і тата в спеціально підлаштовану дітьми відпустку. Малеча сподівається таким чином назавжди позбутися дорослих і нарешті здобути волю, аби робити, що заманеться. Батьки вирушають на канікули, а діти, щиро радіючи, що їх хитрий план спрацював, влаштовують грандіозне святкування. Ось тільки дуже скоро Тім, Джейн і малюки Барнабі влипають в серйозні неприємності, які, як з'ясується згодом, неможливо вирішити без допомоги дорослих.
«Тролі 2: Світове турне» (2020)

Пригодницький фентезійний мультфільм «Тролі 2: Світове турне» є продовженням анімаційного фільму «Тролі», який вийшов на екрани в 2016 році. Виробництвом обох мультфільмів займалась студія DreamWorks Animation. Творча команда продовжила роботу над франшизою: над сценарієм знову працювали досвідчені Джонатан Айбел та Гленн Бергер. Режисером цього проєкту став Волт Дорн, мультиплікаційна кар’єра якого розпочалася з серіалу «Губка Боб квадратні штани». Сюжет нових пригод тролів запозичено з фільму «Месники: Війна Нескінченності» – злодій так само збирає шість елементів, які зроблять його наймогутнішим. «Тролі 2: Світове турне» став першим фільмом, який через пандемію коронавірусу, пропустив традиційний кінопрокат. Студія Universal прийняла рішення випустити анімаційний фільм на онлайн-платформах і відкрила доступ до нього з 10 квітня. Варто також зауважити, що українською анімаційних героїв озвучили солістка The Hardkiss Юлія Саніна, а також Monatik, Tayanna і Dantes.
За сюжетом минуло чотири роки відтоді, Мачок (яку в оригіналі озвучує акторка Анна Кендрік) разом зі своїми друзями врятували свій рідний край від огидних бергенів. Аж раптом Мачок та Пагін (який говорить і співає голосом Джастіна Тімберлейка) з’ясовують, що вони не єдині тролі у цьому світі. Більше того – та музика, яка їм подобається – подобається далеко не всім тролям. І серед усього цього розмаїття знайшовся завзятий рокер, який хоче позбирати струни з усіх тролячих світів, аби здобути небачену силу.
«Уперед» (2020)

Фентезійний мультфільм «Уперед» створив режисер і сценарист Ден Скенлон. Батько Скенлона загинув, коли йому і його братові було 1 і 3 роки. Ідея створення цього мультфільму прийшла до Дена після того, як він почув запис голосу свого батька. В оригінальній англомовній версії головні герої говорять голосами Тома Холланда і Кріса Пратта. Актори записували більшість своїх реплік окремо один від одного, проте мали і спільні записи.
Світ, в якому розгортаються події мультфільму «Уперед» наповнений чудесами і магією, його населяє безліч дивних створінь – істот, яких на нашій планеті не побачиш. Як і в нашому світі, тут наука не стоїть на місці, а технології розвиваються швидкими темпами. Поява машин, телефонів і всіх сучасних пристроїв потроху витісняє чудеса з життя місцевих жителів. Два брата-ельфа не хочуть з цим миритися. На старенькому фургоні вони вирушають в далеку подорож в пошуках батька, який давно помер, і відповідей на питання: як же їм жити далі.
«Шпигуни під прикриттям» (2019)

Мультфільм «Шпигуни під прикриттям», який вийшов у прокат наприкінці минулого року – це фантастичний бойовик про двох таємних агентів, що разом створюють непереможну команду. Сюжет мультфільму ґрунтується на короткометражці Pigeon: Impossible про незграбного спецагента, який ледве впорався з голубом, мало не запустивши ядерну ракету в напрямку Москви. Головних героїв в оригінальній версії озвучили Вілл Сміт та Том Голланд.
Головний супергерой мультика Ланс Стерлінг (цього персонажа озвучує Вілл Сміт) – неперевершений шпигун. І якщо вкотре доводиться рятувати світ, то в цій справі йому просто не знайти рівних. Ланс впевнений в своїх силах, розумний, досвідчений та вправний. Натомість Волтер (озвучує Том Голланд) – повна протилежність взірцевого супершпигуна. Він геніальний винахідник, проте більш незграбного хлопця у світі годі й шукати. Усі розроблені Волтером гаджети Ланс успішно використовує у своїй роботі. Та коли над світом нависає чергова загроза ці двоє усвідомлюють, що мають щось змінити у своєму стилі роботи. І якщо у нових умовах разом навчаться працювати як міцна команда, то ніхто не зможе стати їм на заваді!
«Клаус» (2019)

Іспанську англійськомовну анімовану різдвяну комедію «Клаус» створив сценарист Серхіо Паблос. Ба більше, цей проєкт став його режисерським дебютом. Виробництвом «Клауса» займалась SPA Studios за підтримки Aniventure, а її поширення відбувається на платформі Netflix - це її перший оригінальний анімаційний фільм. Співавторами «Клаусу» є Зак Льюїс та Джим Махоні, а озвучили його Джейсон Шварцман, Джонатан Сіммонсон, Рашида Джонс, Джоан К'юсак, Вілла Сассо та Норм Макдональд.
Мультфільм базується на історії походження міфу про Санта-Клауса. Молодого листоношу відправляють на роботу в засніжене село, жителі якого вкрай недружні і негостинні. Проте саме поміж цих відлюдьків і злюк новенький зустрічає загадкового творця іграшок Клауса, і між ними зав'язується незвичайна дружба.
Після створення власної анімаційної студії в Мадриді режисер Серхіо Паблос, який працював над такими фільмами "Діснея" як "Аладдін, "Горбань із Нотр-Дама", "Геркулес" та "Тарзан", вирішив розробити новий традиційно-анімаційний мальований художній фільм. Паблос хотів дослідити, як би розвивалося середовище, якби західні студії анімаційних фільмів не перейшли з 1990-х на виробництво комп'ютерної анімації. Перший тизер проєкту випустили у квітні 2015 року. Тоді студія шукала партнерів для інвестицій, спільного виробництва та поширення. До них приглядалися багато студій, але цей проєкт сприймали як «занадто ризикований». І ось у листопаді 2017 року Netflix оголосив, що придбав глобальні права на фільм «Клаус», а в 2019 році навіть планував номінувати цей мультфільм на «Оскар».
Критикам мультфільм дуже сподобався: «У ньому прекрасна анімація намальована вручну. А разом із жартівливою і чутливою історією це роблять Клауса миттєвим кандидатом на звання класичного фільму для перегляду».
«Пригоди Піноккіо» (2020)

Фільм «Пригоди Піноккіо» – це екранізація класичної казки Карло Коллоді. Вперше твір вийшов друком у 1881 році. Відтоді він набув світової популярності та був перекладений 87-ома мовами світу. Буратіно, відомий на пострадянському просторі, був створений саме за мотивами казки Коллоді, проте суттєво відрізняється від неї характерами персонажів.
Режисер нової екранізації «Пригод Піноккіо» Маттео Гарроне давно мріяв створити цей фільм. Тож не дивно, що попрацювати над проєктом він запросив кращих гримерів світу – Марка Куліра та Ніка Дадмена. Вони відомі зокрема тим, що створювали образи героїв для кіносаги про Гаррі Поттера. Марк Кулір двічі отримував премію «Оскар» за грим, а Нік Дадмен був 22 рази номінований на престижні нагороди.
Якось старий Джепетто, роль якого виконує Роберто Беніньї, отримав від свого приятеля дивний шматок дерева. Коли з цього поліна намагалися щось змайструвати, воно... рухалось і видавало звуки. Можливо саме тому Джепетто вирішив зробити з нього ляльку-хлопчика і назвав його Піноккіо, якого на екрані втілює Федеріко Іелапі. Та лялька ожила, а самотній майстер таким чином здобув довгоочікуваного сина.
«Поклик пращурів» (2020)

Пригодницький сімейний фільм «Поклик пращурів» – це чергова екранізація роману Джека Лондона. Книга побачила світ у 1903 році та принесла письменнику неабияку популярність. Вже у 1923 році цей сюжет вперше потрапив на кіноекран – за книгою створили німе кіно. А взагалі цей проєкт став уже дев’ятою адаптацією роману Джека Лондона. «Поклик пращурів» – ігрове кіно, у якому є й анімаційні персонажі, промальовані з використанням техніки захоплення рухів. Режисером проєкту є триразовий номінант на премію «Оскар» Кріс Сандерс, знаний за роботою над мультфільмами «Сімейка Крудс» та «Як приборкати дракона».
Події «Поклик пращурів» розгортаються в Америці у розпал золотої лихоманки. На ранчо в Каліфорнії живе розумний та сильний пес на ім’я Бак. У ті часи золотошукачі дуже цінували собак. Особливо на півночі, де собак парами впрягали в упряжки і так тварини допомагали везти важкі сани.
Бака викрадають в хазяїв та продають на Аляску. Тут він поступово дичавіє, пристосовуючись до важкої праці та постійного холоду. Та невже його історія завершиться так просто?
«Мій шпигун» (2019)

Сімейна комедія «Мій шпигун» – це новий проєкт Пітера Сігала, знаного за роботою над фільмами «Все або нічого», «50 перших поцілунків», «Почни спочатку». Головну чоловічу роль у цьому кіно отримав зірка «Вартових Галактики» Дейв Батіста. А от роль Софі виконала 10-річна Хлоя Коулмен. У такому юному віці акторка встигла взяти участь вже у 22 проєктах, серед яких серіали, короткометражні та повнометражні фільми, а також мультфільми. (озвучування ролей). Фільм мав вийти у прокат в Україні навесні 2020 року, але через коронавірус цього так і не сталось.
За сюжетом фільму «Мій шпигун» спецагент Джей-Джей з тріском провалив важливу місію. Його планують позбавити за це роботи, але на останок таки дають випробувальне завдання. Джей-Джей має всього лише простежити за однією звичайною родиною, а з таким завданням може впоратися навіть початківець. Проте... 9-річна Софі виявляється кмітливішою за багатьох дорослих. У перші ж дні дівчинка записує Джей-Джея та його роботу на відео. Щоб не провалити й це завдання, суровому спецагенту доводиться домовлятись з нестерпним дівчиськом. Вони укладають угоду: Софі мовчить про його провал та видаляє відеодокази, а Джей-Джкй вчить дівчинку, як стати справжнім шпигуном. Тепер ці двоє багато часу проводять разом.
«Очима собаки» (2019)

Драма «Очима собаки» створена за мотивами роману «Мистецтво перегонів під дощем» американського автора та кінопродюсера Гарта Стайна, що вийшов у 2008 році. Ім’я собаки у фільмі обрали не випадково – це данина поваги італійському конструктору та автогонщику Енцо Феррарі, засновнику однойменної гоночної команди. Вже наступного року після виходу книги придбали права на її екранізацію. Проте проєкт довго не міг знайти режисера. Врешті зняв цей фільм режисер Саймон Кертіс за підтримки кінокомпанії 20th Century Fox. Продюсером кінострічки став актор Патрік Демпсі, який спершу навіть планував зіграти головну роль. Основні зйомки тривали у Ванкувері.
За життям водія гоночного автомобіля Денні Свіфта, роль якого втілив Майло Вентімілья, уважно спостерігає його домашній улюбленець. І власне цю історію глядач бачить саме очима пса Енцо – саме так режисер показує усе, що відбувається з Денні. Собака стежить за господарями і, водночас, готує себе до наступного переродження, адже в майбутньому він сподівається стати людиною.
«Темні матерії» (з 2019)

Якщо ви знаєте, що таке «Золотий компас», то цей фентезійний серіал саме для вас і для ваших дітей-підлітків. «Темні матерії» творять за мотивами однойменної трилогії Філіпа Пулмана. Серіал розробили компанії BBC Studios, New Line Cinema і Bad Wolf на замовлення BBC One і HBO, HBO також займається його міжнародним розповсюдженням. До першого сезону увійшло вісім серій, але ще до прем'єри стало відомо, що проєкт продовжать на другий сезон, який також складатиметься з восьми епізодів.
Події серіалу «Темні матерії» розгортаються в альтернативному світі, де всі люди мають тварин-супутників (деймонів), які є проявом людської душі. Він оповідає історію життя молодої сироти Ліри Белакви, яка живе з науковцями в Джорданському коледжі. Як і в романі Філіпа Пулмана, Ліра відкриває небезпечну таємницю. Лорд Азріель та Маріса Култер приховують страшну правду, яка може знищити кожного, хто лиш її відкриє. У пошуках друга, який зник за загадкових обставин, Ліра розслідує серію викрадень та виявляє свій зв'язок із загадковою речовиною під назвою Пил.
Режисер Отто Бетгерст пояснив, що деякі елементи книги і фільму дещо змінили, аби надати серіалу більш сучасного вигляду, в порівнянні з вікторіанським фентезі оригінальних творів.