“Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”
Військова драма “Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас” заснована на реальних історіях ветеранів-добровольців. Сценарій до фільму написав Михайло Бриних. Аби правдиво зобразити події, режисер запросив не лише професійних акторів, а й безпосередніх учасників тих подій. Загалом у зйомках взяли участь близько сотні акторів та 20 бійців “Донбасу”. Роль Бішута виконав його прототип Тарас Костанчук. Бійці батальйону “Донбас” самі спонсорували проєкт та впродовж чотирьох місяців вчили акторів поводитися зі зброєю, аби уникнути “штучної” атмосфери у кадрі. Знімали у Києві, Кіровоградській та Чернігівській областях.
Події кіно розгортаються у серпні 2014 року. Командир штурмової групи батальйону “Донбас” Тарас Костанчук (позивний “Бішут”) отримує тяжкі поранення в боях за Іловайськ. Він не має змоги пересуватись швидко, як інші бійці, тому залишається в наповненому ворожими військами місті.
до 5 вересня
“Поліна і таємниця кіностудії”
Пригодницьке фентезі “Поліна і таємниця кіностудії” зняв режисер Оліас Барко. Це копродукція України, Франції і Бельгії. Проєкт став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно. У ньому знялись українські актори та міжнародні зірки, зокрема Жан Рено.
Це історія про 11-річну дівчинку Поліну, яка ніколи не бачила своїх батьків. Вона нічого не знає про своє минуле та повинна жити не з найкращою тітонькою та двоюрідним братом. Це єдині рідні їй люди. Тільки ось вони багато приховують від дівчинки, наприклад, те, що в неї є магічні здібності. А також, що вони хочуть від Поліни незабаром позбутися, щоб отримати чарівну кіностудію “Сінема”. Чим же вона така особлива? А тим, що через неї можна потрапити до чарівного світу кіно, де живуть усі персонажі. Саме туди незабаром і потрапить Поліна, там вона зможе дізнатися історію її батьків.
до 5 вересня
“Заборонений”
Біографічну драму “Заборонений” про Василя Стуса Роман Бровко зняв за сценарієм Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова. Проєкт під робочою назвою “Птах душі” став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно.
Дія фільму починається в 1965 році. Молодий поет Василь Стус не може миритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні. Це реальна історія нескореного поета, історія кохання і зради, людської гідності та підлості. Фільм описує останні роки життя Василя Стуса, його боротьбу з системою та спроби опублікувати свою останню збірку віршів, яку він намагався передати з тюрми на волю. А також останні дні життя Стуса і його смерть у радянському таборі в ніч проти 4 вересня 1985 року.
з 5 вересня
“Захар Беркут”
Історична драма “Захар Беркут” – чергова екранізація однойменного твору Івана Франка. Цього разу втілити його на екрані взявся режисер Ахтем Сеітаблаєв у співпраці з колегами зі США. Співрежисером стрічки став Джон Вінн, сценарій написали Ярослав Войцишек та Річ Ронат. Основні зйомки відбулись у Карпатах, зокрема на озері Синевир та Манявському водоспаді. Проєкт став одним із переможців Дев’ятого пітчингу Держкіно.
Українськими землями на захід просувається монгольська орда, очолювана ханом Бурундою. На підступах до Карпат військо зупинилося, готуючись перейти гори. Якось вночі двоє місцевих мисливців – брати Беркути – пробираються до ворожого табору та звільняють бранців. Розлючений хан готовий стерти з лиця землі усі карпатські поселення. Та у Захара Беркута є свій план, як цьому протистояти.
з 10 жовтня
“Співає Івано-Франківськ-теплокомуненерго”
Документальний “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” – дебютна повнометражна робота Надії Парфан, створена за підтримки Current Time та Львівської кінокомісії. Проєкт став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Здобув три нагороди в індустріальній секції кінофестивалю у Трієсті.
Головний герой фільму, Іван Васильович, багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Його opus magnum – профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом “спочатку людям тепло, а вже потім співати”. Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій.
з 17 жовтня
“Кошмарний директор, або Школа №5”
Комедію “Кошмарний директор, або Школа №5” Міла Погребиська зняла за фінансової підтримки “Нового каналу”. Сценарій для фільму створили Саша Ткаченко та Іван Шишман.
Головного героя фільму Леоніда Пригунова звільняють із посади заступника начальника колонії з виховної роботи. Щоб повернутися до улюбленої справи, він має кілька місяців протриматися на посаді директора однієї з найпроблемніших шкіл рідного міста. Леонід пристає на пропозицію і вирушає в “особисте пекло”.
з 31 жовтня
“Додому”
Створена за підтримки Мінкульту драма “Додому” – повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва із Ахтемом Сеітаблаєвим та Ремзі Біляловим у головних ролях. Світова прем’єра фільму відбулася у конкурсній програмі “Особливий погляд” Каннського кінофестивалю. В Україні “Додому” отримав “Золотого Дюка”, а тепер претендує на “Оскар” від України і премію Європейської кіноакадемії.
За сюжетом кінострічки, у кримського татарина Мустафи помирає його первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями.
з 7 листопада
“Історія зимового саду”
Дебютний фільм Семена Мозгового “Історія зимового саду” – переможець національного конкурсу фестивалю Docudays UA. Його також представляли на фестивалях Ji.hlava, DOK Leipzig.
У центрі сюжету фільму – Валентина Вороніна, садівниця, яка вже 45 років опікується квітковим павільйоном колишнього ВДНГ. Час перемагає у нерівній боротьбі з браком фінансування, занепадом будівлі та наближенням пенсійного віку. Але Вороніна не бажає йти на пенсію, вважаючи, що без неї рослини не виживуть. Водночас на території з’являється загадкова група радіоестезистів, що знаходять біля входу до павільйону канал потужної позитивної енергії.
з 5 грудня
“Чорний ворон”
Історичну драму “Чорний ворон” за мотивами однойменного романа-бестселлера Василя Шкляра зняв Тарас Ткаченко. Сценарій фільму розробив Тарас Антипович, також над фільмом працювали оператор Олександр Кришталович, художник-постановник Ігор Філіппов, Марія Квітка (костюми), Лариса Сапанович (грим). Проєкт став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно.
“Чорний ворон” розповідає історію життя та кохання Івана на прізвисько Ворон, якому випала доля стати учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки. Одвічна жага українців до волі не дає головному герою залишатись осторонь важливих подій, які розгортаються у його селі. Саме тому він відважно жертвує спокоєм та сімейним затишком і починає запеклу боротьбу за незалежність рідної землі, волю та майбутнє українців та власної родини.
з 5 грудня
“Скажене весілля 2”
Комедію “Скажене весілля 2” для українців уже знімає режисер Влад Дикий. Над нею працюють FILM.UA Group, “Прототип Продакшн” і компанія MOZGI Entertainment. Сценарій фільму написали Микола Куцик та Олексій Приходько. Зйомки фільму відбуваються саме зараз у Києві та Київській області.
У центрі історії перебуває Василь Середюк – турботливий батько, вірний чоловік, вправний господар. Минув рік, відколи молодша дочка вбралася у весільну сукню. Емоції вщухли, і темпераментний батько тільки вдихнув на повні груди, як… старша донька приводить у дім неочікуваного зятя, та ще й якого! А отже, на нас чекає ще одне скажене весілля. І щоб пережити його, Василю доведеться акумулювати всі свої сили і залучити приховані резерви. На глядача чекатимуть нові герої, нові курйози та нові випробування.
з 25 грудня