Хоча подекуди ще й чути колядки, проте свята закінчилися і почалися сірі зимові будні. А так хочеться яскравих вражень і веселого настрою! Тож саме час завітати на виставу до Львівського цирку, де минулої неділі відбулася прем’єра нової програми “Цирк яскравих емоцій”.
Щоби потішити львівського глядача, тут зібралася потужна команда артистів зі всієї України: молоді і талановиті повітряні гімнасти Максим Тихоняк та Олена Попова з Покровська (колишній Червоноармійськ) Донецької області (українська

їчастина), які вражають сміливістю та пластикою; Клоун Буба (Олег Ліостаєв) із Кам’янська, який своїми номерами з песиком та імпровізаціями з глядачами створює гарний настрій; Віктор Кошман із Києва зі своїми кішками. До речі, номер з кицьками – один із тих, що найбільше припали до душі дітям. Олександр Фалалєєв із Чернігова, окрім веселого номера з тваринами (собачки, кізка, свинки), дивує львів’ян новим виконанням відомих музичних композицій.
А от Хмельницький представляє у Львові ціла династія Главацьких – на арені три покоління циркових артистів, найменшій із дівчаток років шість, а вона вже виступає у двох номерах! Ця циркова родина не вперше у Львові, і кожен раз її сприймають із захопленням. У новій програмі вона представляє аж вісім номерів. Це, зокрема,

кілька номерів із дресурою: дівчатка з пуделями, патріарх династії – Олег Главацький із тибетськими яками, шотландськими та африканськими коровами, Юрій Главацький із шимпанзе. До того ж яскравих і насправді теплих вражень серед сніжної зими додадуть гості зі спекотної пустелі – верблюди. Представлять Главацькі і свою версію колеса сміливості, цікавий та динамічний номер про веселих велосипедистів, де можна побачити найрізноманітніші варіанти цього двоколісного транспорту – від більш-менш звичних до тих, у яких діаметр переднього колеса більший за людський зріст.
Ще один представник третього покоління Главацьких – Ігор Андрійчук теж не вперше у нашому місті. Цього разу із номером штейн-трапе. Попри

юний вік він вже брав участь у кількох поважних конкурсах та фестивалях, має багато запрошень від закордонних продюсерів.
Цікаві номери покажуть еквілібрист на дроті Григорій Каменський (глядачі буквально завмирають, коли він із зав’язаними очима пересувається дротом, стрибаючи в мисці) та Євген Крот, який виконує номер із колесом Сіра, що нечасто можна побачити в цирку. Здивують і жонглери під керівництвом львів’янина Віталія Ковтуна, які підкидають не лише булави, а й факели.
“Це ще одна програма, яка має внести яскраву іскринку, тому і назва її “Цирк яскравих емоцій”. Адже в нашому житті й так вистачає передвиборчих дебатів та невтішної інформації про кір, грип, – каже “Львівській Пошті” комерційний директор Львівського державного цирку Роман Здреник. – Хочеться, щоб люди

приходили до нас по позитив, яскраві емоції. Гадаю, ця програма складена з дуже динамічних номерів. У ній дуже багато тварин, які приносять яскраві та неповторні емоції, передусім наймолодшим глядачам.
І хоча дехто з батьків переживає, що в місцях масових заходів можна заразитися грипом чи кором, не думаю, що такий ризик є в цирку. Позитивні емоції –важлива складова здоров’я. А такий заряд, який діти та дорослі отримують у нас під час програми, навпаки – значно зміцнює імунітет. Позитивні емоції потрібні завжди, і ми дуже тішимося, що львівський глядач, достойний найкращих програм, отримав чергову цікаву та динамічну програму. Де ж наші діти у Львові побачать верблюда? Та й свинку не мають де побачити. Можливо, в бабці на селі, зачинену і немиту, яку годують, всі знаємо для чого. А тут свинка – артистка.

Хочу окремо зазначити, що наші артисти, звідки б не були, дуже гарно відгукуються про львівського глядача, відзначають його щирість, зичливість, відкритість на імпровізації. Від себе особисто хочу подякувати львівським глядачам, які вірять у гуманність цирку на противагу тій інформаційній кампанії, яку невідомо-хто розгорнув і поширює через інтернет!
Як можуть діти, які ростуть і змалку працюють з песиками, погано ставитися до тварин? Гадаю, ці діти ростуть гуманними і в ставленні до тварин, і до людей. Принаймні викидати із 9 поверху тварину заради розваги не будуть, як це недавно сталося у Львові та в Києві. Діти, які приходять до цирку, бачать приклад, як можна спілкуватися зі своїми хатніми улюбленцями, нерідко хочуть повторити зі своїм песиком те, що

робила дівчинка на арені, наслідувати приклад дядька – як він ставиться до своїх кішок, як він їх гладить, обіймає. Це є доказом для наших можновладців, які хочуть витурити тварин із цирку, що гуманне ставлення до тварин не в цьому, а навпаки – саме такі номери й виховують таке ставлення.
Вважаю, що циркове мистецтво – не просто розвага, веселощі, а й дуже потужний інструмент виховання, пропаганда здорового способу життя, адже захоплення, наприклад, юним повітряним гімнастом – це й захоплення його способом життя, бо він мусить бути у чудовій фізичній формі. А про те, щоб курити чи вживати спиртне, не може бути й мови. Як і спорт, це дає позитивний поштовх для здорового і гуманного розвитку нашого суспільства загалом”.
Вистави в суботу розпочинаються о 16.00, у неділю – о 12.00 та о 16.00. Вартість квитків – від 60 до 300 гривень.