У Львові розпочнеться XIV Фестиваль давньої музики, започаткований у 2003 році. Це єдиний в Україні фестиваль, що в такому обсязі і на такому професійному рівні представляє давню музику різних європейських країн – вокальну та інструментальну, церковну та світську, оперну та ораторійну. Протягом минулих років фестиваль відвідали виконавці зі Швеції, Швейцарії, Італії, Австрії, Німеччини, Великобританії, Нідерландів, Чилі, США, Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі, Литви, Росії, Білорусі, України. Фахівці від давньої музики не лише виступають на концертах, але й дають консультації та проводять курси майстерності, що сприяє розвиткові “історично поінформованого” виконавства в Україні.
Неповторний мистецький світ фестивалю сформували його тематичні сесії останніх років – щоразу фестивальна програма вибудовувалась навколо основної ідеї, пов’язаної переважно з музичною культурою нашого регіону. Фестиваль давньої музики проходив під гаслами: “Львів-750” (2006 р.), “З часів Речі Посполитої”
(2008 р.), “З часів Гетьманщини” (2009 р.), “Музичний Львів і спадщина Габсбургів” (2010 р.), “Слідами Львівської лютневої табулятури” (2011 р.), “Похвала Музиці, або Львівська Цециліада 2012” (2012 р.), “З-над берегів Дунаю” (2014 р.) та іншими.
Цьогорічний XIV Фестиваль давньої музики у Львові присвячений пам’яті його засновника та мистецького керівника – відомого львівського музикознавця, композитора та громадського діяча Романа Стельмащука, який передчасно помер у 2015 році. До Львова завітають музиканти, які тісно співпрацювали в різні роки з фестивалем, Романом та львівським музичним середовищем.
Під час урочистого відкриття фестивалю в п’ятницю, 17 червня, о 19.00 у Львівській філармонії пролунає концерт-присвята. На цьому вечорі виступлять: ансамбль A cappella Leopolis (мистецький керівник Людмила Капустіна), камерний оркестр “Академія” (керівник-концертмейстер Артур Микитка, художній керівник Мирослав Скорик), солісти Анастасія Арбузова (сопрано), Романа Гунько (мецо-сопрано), Петро Швайковський (тенор), Юрій Гадзецький (бас) та диригенти Володимир Сивохіп і Гунгард Маттес (Швейцарія).
На другий день фестивалю – в суботу, 18 червня, о 18.00 в концертному залі ім. С. Людкевича Маріанна Лаба (сопрано) та піаністи Оксана Рапіта і Мирослав Драган запропонують концертну програму “Франц Ксавер Моцарт і Львів”. А в неділю, 19 червня, о 18.00 гостей чекають уже в Будинку органної та камерної музики (вул. С. Бандери, 8) на ретроспективу австрійської органної музики від бароко до романтизму “Моцарт і не тільки” органістки Надії Величко. Про подальші концерти фестивалю “Пошта” розповість у найближчих номерах.