Діячі української культури і шоу-бізнесу закликають владу обмежити доступ російського медіапродукту на український теле- і радіоефір. Про це Сашко Лірник, Галя і Леся Тельнюк, Олег Скрипка, Іван Леньо та Володимир Шерстюк із гурту Kozak System, Тарас Компаніченко, Віталій і Дмитро Капранови, Антін Мухарський і Оксана Стебельська (“Українські барви”) заявили під час прес-конференції в УНІАН.
“Необхідно повністю заборонити в українському ефірі аудіо- та відеопродукцію з Російської Федерації”, – сказав один із лідерів українського фольк-рок-гурту Kozak System Іван Леньо.
Учасники прес-конференції наголосили на необхідності державного регулювання доступу російського контенту на український ринок, оскільки його присутність гальмує розвиток вітчизняного медіавиробництва і є відвертою пропагандою країни-агресора. У зв’язку з цим вони зареєстрували електронну петицію до Президента України Петра Порошенка з вимогою заборонити імпорт будь-якої відео- та аудіопродукції, виробленої російськими компаніями (підписати петицію можна за цією адресою petition.president.gov.ua/petition/20376).
“Просимо приєднатися до ініціативи українських культурних діячів та підписатися під Петицією до Президента України про заборону будь-якої медіапродукції з РФ як такої, що несе елементи прихованої або відкритої пропаганди, – закликають учасники гурту Kozak System. – Ми вважаємо її присутність в українському медіапросторі неприпустимою в час, коли Україна веде війну з Росією! Приєднуйтесь до боротьби за деокупацію українського ефіру!”
На думку присутнього на прес-конференції українського музиканта Олега Скрипки, протистояти поширенню російського контенту можна шляхом створення якісної української продукції, яка змогла б конкурувати за якістю з російською.
“Ми виготовляємо український інтелектуальний продукт, який абсолютно не має можливості конкурувати з продуктом, в даному разі російським”, – зазначив він.
А український видавець і публіцист Віталій Капранов пояснив, що в разі незгоди українських телеканалів з даними вимогами Національна рада з питань телебачення і радіомовлення має зайняти жорсткішу позицію і позбавляти такі канали ліцензії.
“Заберуть ліцензію у одного – решта одразу схаменеться”, – сказав він. І додав: “В країні війна, частина території під окупацією. І солдати під кулями, в окопах та бліндажах. Буде мир – будемо розбиратися за законами мирного часу. А зараз – війна. Ми за деокупацію українського ефіру!”.
Варто нагадати, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заборонила трансляцію на території України 21-го російського каналу, які займаються російською пропагандою, спотворюють дійсність і є інструментом маніпуляції громадською думкою, що використовується країною-агресором. А на початку січня 2016 року міністр культури В’ячеслав Кириленко закликав Нацраду позбавляти ліцензій FM-станції, які не транслюють українських пісень у ефірі.
Текст електронної петиції “Закрити український ефір для відео- та аудіотоварів РФ!”
Росія веде проти України т. зв. гібридну війну, в якій пропагандистсько-інформаційна складова надважлива. Майже вся медіапродукція, що вироблялася та виробляється зараз у Російській Федерації, несе елементи прихованої або відвертої пропаганди. Це не тільки возвеличення силових структур ворога, але й пропаганда т. зв. “русского мира”, спотворення історії та сучасності, виправдання злочинів авторитарних режимів та злочинів проти людяності тощо.
Стратегія заборон окремих фільмів, акторів та телеканалів виявилася недостатньо ефективною. Необхідно повністю заборонити в українському ефірі трансляцію аудіо- та відеопродукції виробництва РФ.
З економічної точки зору масовий продаж медіапродукції в Україну не лише приносить Москві надприбутки, але й пригнічує нормальний розвиток українського медіавиробництва. “Здорової конкуренції” тут не може бути в принципі, оскільки нам перепродають те, що було зроблено для внутрішнього російського ринку, і воно там, на російському ринку, вже компенсувало витрати на власне виробництво.
Враховуючи вищезазначене, ми вимагаємо від Президента в інтересах Національної безпеки та на підтримку економічних санкцій проти Московії ініціювати заборону імпорту будь-якої відео- та аудіопродукції, виготовленої на території Російської Федерації чи російськими компаніями, а також заборону трансляції цієї продукції в українському теле- та радіоефірі.