10 науково-фантастичних фільмів, які не залишать вас байдужими

“Пошта” продовжує серію матеріалів про цікаве кіно. Сьогодні йтиметься про науково-фантастичні фільми, що змушують замислитися над майбутнім людства

“Космічна одіссея 2001 року” (США), 1968 рік

Аби зануритися в світ наукової фантастики, варто насамперед подивитися кінострічку “Космічна одіссея 2001 року”. Це один із найбільш значущих фільмів не тільки у жанрі фантастики, але й у всьому кінематографі. Картина є екранізацією однойменного роману культового фантаста Артура Кларка від не менш культового режисера Стенлі Кубрика. 
На далеку гігантську планету вирушає експедиція “Дискавері” – космічні пілоти Боумен і Пул, їхній помічник, бортовий суперкомп’ютер HAL 9000, і дослідники, що перебувають в анабіозі. Завдання “Дискавері” – знайти моноліт і визначити, чому чужопланетний розум так цікавиться Землею. 
Свого часу “Одіссея” настільки вразила глядачів реалізмом, що у світі й досі ширяться чутки про те, що американці ніколи не висаджувалися на Місяці, а нібито документальні зйомки Аполлона-11 є творінням геніального режисера.


“Район №9” (ПАР – США), 2009 рік

Фільм Ніла Бломкампа “Район №9” появився завдяки короткометражній стрічці Alive in Joburg, яка так вразила дружину режисера Пітера Джексона, що та вмовила свого чоловіка спродюсувати повномасштабну кінокартину за мотивами цього короткого відео.
У фільмі розповідається про те, як чужопланетний космічний корабель з біженцями змушений був здійснити екстрену посадку поблизу Йоганнесбурга (ПАР). І земна влада організувала для прибульців своєрідне гетто під назвою “Район №9”.
Попри фантастичність сюжету в кінострічці безліч натяків на режим апартеїду в ПАР і так званий “шостий район” у Кейптауні. Але навіть якщо відкинути всі політичні погляди і теорії, її необхідно дивитися хоча б заради феноменальної акторської гри Шарлто Коплі.

“Інтерстеллар” (США), 2014 рік

У недалекому майбутньому, коли питання існування людей на планеті Земля опиняється під загрозою, група дослідників на борту корабля “Інтерстеллар” під керівництвом колишнього пілота НАСА Купера (Меттью МакКохані) погодилися відправитися через червоточину в надії знайти порятунок для майбутніх поколінь. 
“Інтерстеллар” – один з найкращих фантастичних фільмів сучасності.  Таємничий космос, подорож у далеку галактику, немислиме сповільнення часу і загадка “чорних дір”. Ця науково-фантастична кінострічка недарма здобула “Оскара” за кращі візуальні ефекти, адже вони створюють атмосферу цілковитого занурення в сюжет, змушують опинитися поряд з героями і переживати за них. А головне наукова база стрічки така серйозна, що в США пропонують показувати цей фільм у школах як посібник з теорії “чорних дір”. 
 

“Пекло” (США), 2007 рік

Сонце в наших очах уособлює життя. А що буде, коли воно в якийсь момент згасне?.. Більшість розуміє, що кінець очевидний. У фільмі “Пекло” людство зіткнулося з цією проблемою в 2057 році. З метою порятунку до світила вирушає космічний корабель із бомбою, яка вибухнувши поверне зірку до життя.
Здавалося б, вісім людей на величезному кораблі в космосі з місією врятувати світ... що може бути нового? Але сама стрічка зроблена дуже якісно та професійно. Захоплює кожна дія, кожен герой, в картині безліч неймовірних та величних сцен, а також складних психологічних ситуацій у взаєминах людей.
 

“Початок” (США), 2010 рік

Фільм, де реальність переноситься в сон і дії людей у ньому можуть змінити все життя. Герой картини давно звик блукати кімнатами чужих сновидінь, обережно виймаючи секрети з глибин людської підсвідомості. Ця унікальна здатність робить з нього майстра шпигунства і втікача, позбавляючи всього, що йому дороге. Бажаючи повернути своє життя, він зважується на небезпечний і неможливий трюк. 
У добрих традиціях Нолана, стрічка захоплює глядача цілком і повністю завдяки приголомшливим спецефектам, тонкому психологізму і безлічі несподіваних поворотів сюжету.
Цей фільм, хоча його й важко віднести до наукової фантастики, зачіпає напевно найголовнішу тему – чи насправді все, що відбувається навколо нас, є реальністю, а не лише сном.
 

“Марсіянин” (США), 2015 рік 

Один із номінантів на “Оскар” 2015 року, фільм “Марсіянин” є своєрідною історією космічного Робінзона Крузо, який опинився сам не на острові, а трохи далі – на Марсі. Захоплива історія виживання людини в умовах, не призначених для людей у принципі. Незважаючи на гострий і динамічний сюжет, що порушує серйозні теми, картина не позбавлена гумору. Хоча, може, саме іронія допомагає в безвихідних ситуаціях?
Історія Марка Вотні вчить глядачів двох речей: здобувати знання – це добре, а здаватися у важких ситуаціях – погано. При всій простоті й очевидності таких тверджень виявляється достатньо, щоби картина “Марсіянин” сприймалася як хороше, легке та цікаве кіно. Хоча все ж таки варто прочитати й однойменну книгу американського письменника-дебютанта Енді Уїра, аби зрозуміти деякі речі, що не були показані в кінострічці.  


“Місяць 2112” (США), 2009 рік

Режисерський дебют сина Девіда Боуї Дункана Джонса можна вважати вдалим: не надто складний (за мірками сучасного комерційного кіно) сюжет і темпи роботи знімальної групи (“Місяць” зняли всього за 33 дні) не позначилися на його видовищності.
Фактично це стрічка про самотність. Провівши на Місяці майже три роки, астронавт Сем Белл (Сем Роквелл) рахує дні, що залишилися до повернення на Землю. Удома його чекають дружина і маленька донька, з якими він зрідка спілкується по супутниковому зв’язку. Белл намагається коротати час, що спливає тут надзвичайно повільно: поливає рослини, різьбить по дереву та перемовляється зі своїм єдиним “другом” – бортовим роботом на ім’я Герті. Чекати повернення на Землю залишилося недовго, але багаторічне перебування на самоті все ж таки позначилося на розумі героя – у Сема починаються дивні галюцинації...


“Гравітація” (США), 2013 рік

Сандра Буллок знімається в ролі видатного медичного інженера доктора Раян Стоун, яка вперше полетіла у космос. Джорджу Клуні дісталася роль досвідченого космонавта Метта Ковальскі, що звершує свій останній політ перед виходом на пенсію. 
“Гравітація” – кінематографічний кошмар для тих, що мають агорафобію (страх відкритого простору) – приголомшує реалістичністю і психологізмом розповіді, у якій головною дійовою особою є абсолютна, всеосяжна, страшна порожнеча, з якою стикаються герої фільму. І коли компанію тобі складають лише власні не надто радісні думки та вичерпується запас кисню – це справді страшно!
 

“Європа” (США), 2012 рік

Цей малобюджетний науково-фантастичний фільм не має гучної слави, як більшість фільмів такого жанру. Картина знята в жанрі “знайденої плівки” про політ космічної експедиції до супутника Юпітера – Європи. Метою експедиції, яку спонсорує якась приватна корпорація, є висадка на поверхню супутника і пошук будь-яких форм життя. Адже під товстим шаром льоду, що покриває Європу, ймовірно, є океан, в якому можуть існувати мікроорганізми.
І якщо не звертати уваги на недорогі спецефекти, а зосередитися на реалістичності сюжету, то “Європа” цілком може ввійти до списку кращих стрічок любителів наукової фантастики. 


“Облівіон”, (США),  2013 рік 

Чи можна нудьгувати за місцем, в якому ніколи не був? Мріяти про дівчину, якої ніколи не бачив? Ласкаво просимо в майбутнє! Ми більше не можемо називати Землю своїм домом. Ми виграли війну, але не змогли зберегти планету...
Над спорожнілою Землею височіє велетенська вежа. Усередині живуть двоє – відставний військовий Джек, який перекваліфікувався у ремонтника бойових дронів, і його подруга Вікторія. Людство покинуло планету після руйнівної війни з прибульцями, залишки яких і знищують дрони Джека. Тривала вахта добігає кінця, але під час чергової висадки на поверхню герой знаходить там те, чого найменше очікував, – людей.
“Облівіон” – це стрічка про боротьбу зі самим собою і з власним забуттям. До речі, дивно, чому в нашому прокаті назва цієї картини так і не отримала переклад. Адже obvilion – це і є забуття. 
 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4317 / 1.66MB / SQL:{query_count}