Цього разу організатори акції підготували кілька приємних сюрпризів. Багато місць у ці дні вперше відкриють для загалу. Зорієнтуватися в різноманітті заходів і не пропустити цікавих відвідувачам фестивалю допоможуть 70 волонтерів – у них можна буде отримати програму заходів і карту міста.
Чого нового та цікавого чекати у десяту “Ніч у Львові”? Передусім у рамках проекту відбудеться відкриття “Стежки Чернечої” у парку “Знесіння”. Впродовж трьох вечорів екскурсії тут проводитиме монах, який відведе учасників до оглядового майданчика, звідки відвідувачам відкриється чудовий краєвид нічного міста. Далі учасники вирушать у прогулянку Черешневим гаєм і пройдуть до церкви Вознесіння Господнього, яка є символом парку. Завершальним етапом стане оглядова вежа. Мандрівку доповнюватимуть неймовірно цікаві історії та легенди про парк.
Екскурсії
Однією з найважливіших і найбільш наповнених частин програми є екскурсійна. Цього року впродовж усіх днів “Ночі у Львові” з 19.30 по 00.00 з нагоди фестивалю в Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла (вул. Театральна, 11) для відвідувачів відкриють старовинні галереї. Охочі зможуть піднятись у храмі на висоту 20 м та ознайомитися зблизька з музичним інструментом – органом XVIII ст., зокрема більше дізнатися про систему його функціонування, оглянути автентичні “повітряні міхи”, спробувати “дмухнути” в органні труби. Окрім цього, відвідувачі зможуть пройтися бічними навами хорів, де молились учні давньої єзуїтської колегії. Відвідувачів також зацікавить розписана шафа початку XVII ст., обклеєна математичними розв’язками та конспектами, яким уже понад 200 років. Кожні 20 хвилин відбуватиметься збір усіх охочих у лівій частині храму.

Впродовж того ж часу тут проводитимуть нічні екскурсії старовинним підвалинами початку XVIІ ст. Підземелля Гарнізонного храму значно старіші за саму споруду. У них збереглися залишки будівель, які походять із княжих часів. Підлога вимощена печаткою – цеглою, технологія виготовлення якої застосовувалась у ХІІ-ХV cт. На арках можна побачити залишки фресок, якими були розписані елементи споруджень підземелля. Однією з найстаріших пам’яток є алебастровий саркофаг ХVІІІ ст., що призначався для архиєпископа Вижицького. Тривалість екскурсії – 20-30 хв.
Традиційно з 20.00 до опівночі ви зможете піднятися на вежу ратуші й оглянути нічне місто згори (ціна квитка – 10 грн). Новою атракцією десятої “Ночі у Львові” стане відкриття “Стежки Чернечої” та екскурсії у парку “Знесіння”. Обов’язково запишіться на екскурсію! Вона відбуватиметься щодня з 20.00. Ціна квитка – 40 грн, місце зустрічі – вул. Чернеча гора (біля дитячого майданчика).
Ті, кого зачаровує старовинна краса Вірменського кафедрального собору (вул. Вірменська, 7) матимуть упродовж трьох днів непересічну нагоду відвідати його з 20.00 до 23.00, послухати вірменські духовні співи та насолодитись екскурсією собором. Якщо вас цікавить “Батярський Львів”(початок на пл. Ринок, біля статуї Нептуна) – записуйтеся з 4 по 6 грудня на екскурсію з 20.00 по 23.00 від Львівського театру історичних мініатюр. Якщо ж більше інтересу викликає “Бізнес по-Львівськи” – долучайтесь у ці дні о 21.00 до авторської екскурсії Оксани Василиці (збір біля “Чудо-поїзда”, пл. Ринок, 1). Ціна квитків на обидві екскурсії – 25 грн.
Одразу три екскурсії у п’ятницю, суботу і неділю підготували в туристичному центрі Just Lviv It! (пл. Ринок, 10): о 21.00 – “Легенди між небом і землею”, о 21.30 і 22.00 – “Нічна варта Львова” (початок – біля входу до музею-ресторації “Гасова лямпа”, вул. Вірменська, 20), о 21.30 – “Хранителі спогадів Львова”. За умови попереднього продажу вартість квитків – 60 грн, перед початком туру – 80 грн. Попередня реєстрація та продаж квитків – у туристичному центрі Just Lviv It!

Найсолодшою ж на проекті стане серія екскурсій (по одній на день о 23.00) п’ятьма поверхами Львівської майстерні шоколаду (вул. Сербська, 3). На три ночі майстерня відкриває свої двері, аби повідати таємниці шоколадної справи, подарувати незабутні емоції та кавальчик шоколадного щастя львів’янам і гостям міста, а може, й здійснити чиюсь заповітну мрію. Учасники нічної атракції ознайомляться з історією заснування Львівської майстерні шоколаду, місією компанії, почують найцікавіші історії про шоколад, а також відвідають таємні закапелки п’ятиповерхового шоколадного будинку! Звісно ж, не обійдеться без частування найсмачнішим львівським шоколадом! Вартість квитка – 70 грн за умови попередньої реєстрації.
Окремим блоком впродовж всієї “Ночі у Львові” стануть різноманітні аудіо-екскурсії. Від завтра і по неділю о 20.00 з просп. Свободи, 24 біля “Чудо-буса” стартує мандрівка “Великий центр”, о 20.30 біля “Чудо-поїзда” (пл. Ринок, 1) – “Львівські цікавинки”, о 21.00, 22.00, 23.00 біля “Чудо-поїзда” (пл. Ринок, 1) – “Малий центр”. Вартість квитків для дорослих – 35 грн, для дітей – 20 грн за умови попереднього бронювання.
4 грудня о 21.00 і 5 грудня о 20.00 вперше на “Ночі у Львові” відбудуться театралізовані екскурсії “Таємниці та шедеври Палацe Бандінеллі” (Палац Бандінеллі, пл. Ринок, 2). У ці ж дні о 19.30 і 20.00 від Лялькового театру стартуватимуть екскурсії найдавнішими церквами Львова “Княжий Львів”.
Якщо хочете почути про те, як воював Львів, запишіться в п’ятницю або суботу на авторську екскурсію-лекцію з Ільком Лемком “Як воював Львів: облоги міста?!” Вони відбуватимуться о 19.30 у Малій сесійній залі ЛМР. За умови попереднього бронювання вхід вільний. Коли хочете прогулятись вночі кладовищем – записуйтесь на нічні екскурсії Личаківським цвинтарем. Вони стартуватимуть щопівгодини з 20.30 до 22.30.
Музика
Кав’ярня галерея “Штука” (вул. Котлярська, 8) впродовж “Ночі у Львові” працюватиме до 22.30. 4 грудня о 19.00 вам запропонують фортепіанний концерт Владислава Сташенка, а о 21.00 – концерт гурту ANIMA за участі Марії Зятик (голос), Тетяни Чайковської (фортепіано), Наталі Канюки (скрипка) і Петра Петровського (перкусія). Звучатимуть обробки українських народних пісень та авторські композиції. Наступного дня з 19.00 за фортепіано сяде Микола Дорош, а з 21.00 “Буґі-вуґі, свінґ і блюз” виконуватиме фортепіанний дует Світлани Позднишевої та Маріанни Доброї.
6 грудня о 19.00 на флейті і фортепіано музикуватиме дует Te Deus за участі Яни і Ярослава Кондирів, а завершить програму цього вечора о 21.00 Світлана Позднишева (фортепіано) та Софія Роговська (голос) виконанням італійських та українських арій.
Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) із 4 по 6 грудня о 22.00 запрошує на наступні концерти: у п’ятницю – музики Й.С. Баха (соліст – Олена Мацелюх), у суботу – А. Вівальді “Пори року” (орган – Олена Мацелюх, скрипка – Оксана Потапова), у неділю – “Музика душі і серця” (фортепіано – Меланія Макарович, орган – Олена Мацелюх).
У Музеї зброї “Арсенал” (вул. Підвальна, 5) завтра і післязавтра о 19.00 та 20.00 школа аргентинського танго Barrio de Palermo презентує львів`янам і гостям міста танцювально-вокальний перфоманс “Танго на мурах” та запрошує навчитися танцювати танго.
Вартість вхідного квитка на подію – 40 грн.4 грудня о 19.00 у Музеї Михайла Грушевського (вул. І. Франка, 154) для поціновувачів духовної музики співатиме хор церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Цього ж вечора за годину у Львівській національній академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35) розпочнеться ніч із Collegium Musicum. Для неї молода, але вже відома українська флейтистка Наталя Кожушко готує твори як давньої, так і сучасної музики. Окрім цього, на вечорі звучатимуть поезії Тараса Демка з його циклу “Анімації” – поетичні мініатюри про сприйняття світу і часу в їхньому поставанні.
У суботу музична програма “Ночі у Львові” буде надзвичайно різноманітною. О 19.00 і 20.30 у Музеї історії релігії (пл. Музейна, 1) відбудуться концерти органної та камерної музики “Музика століть” (ціна квитка – 50 грн). Із 19.00 у студії медитації та йоги Mantra House (вул. Крушельницької, 1) розпочнеться музичний лаунж джем-вечір Mantra Party, а о 21.30 у кав’ярні “Щось цікаве” (пл. Ринок, 13) виступить новостворений експериментальний проект акустичної музики Pumpkin Tea Club. Гурт не сповідує якоїсь музичної течії, а навпаки цілий час шукає розгалужень і моментів для живої імпровізації. Перші записи зроблені цілком випадково і без жодних репетицій.
Вистави
Театр “Воскресіння” впродовж десятої “Ночі у Львові” традиційно дивуватиме гостей свята вуличними виставами. Щодня о 19.00, 20.00, 21.00, 22.00 і 23.00 у дворику ратуші (пл. Ринок, 1) актори демонструватимуть театралізоване дійство “Львів то є Львів”. Ціна квитків – 50 грн (дорослий) і 20 грн (дитячий).
Із 4 по 6 грудня о 21.00, 22.00, 23.00 і 00.00 в інтерактивному музеї “D.S. Таємна аптека” (пл. Соборна, 1) триватимуть покази ексклюзивної вистави “Приворотне зілля Айкі Шоенштайна” (ціна квитка – 55 грн).
Театральный центр “Слово і голос” (вул. Городоцька, 38) запрошує гостей у п’ятницю на виставу “Радуйся. Напіви до Богородиці” в рамках проекту “Ірмос. Давні духовні напіви України” і в неділю о 20.00 на “Білії листи” з проекту “Українська драма. Світло і опік”. Вартість вхідних квитків на обидва покази – 70 грн.
Завтра о 21.00 біля Преображенської церкви (вул. Краківська, 21) Львівський театр естрадних мініатюр “І люди, і ляльки” представить постановку “Колесо долі”. Наступного дня о 19.00 уже в приміщенні театру (вул. Фредра, 6) актори представлять виставу “Еклезіаст” (вартість квитків – 80 – 100 грн).
Драматичний театр ім. Лесі Українки (вул. Городоцька, 36) у суботу о 19.00 запропонує глядачам дійство “Мама Маріца – дружина Колумба” за твором Марії Матіос” (вартість квитків – 60 – 80 грн), а в неділю у той же час, проте на камерній сцені, представлять виставу Richard after Richard від творчої майстерні “Театр у кошику” за історичною хронікою Вільяма Шекспіра “Ричард III”. Режисер – Ірина Волицька, художник по світлу – Євген Копйов, виконавиця – Лідія Данильчук. “Зберігаючи основні ідеї та сентенції “Ричарда ІІІ”, ми працювали не з фабулою, а з метасюжетом Шекспірівського твору. Тому немає значення, хто втілює тему протагоніста – мужчина чи жінка, – каже режисер постановки. – Проблема Ричарда чи Гамлета стосується кожного незалежно від статі”. Ціна вхідного квитка на цю постановку – 50 грн.

Перший український театр для дітей і юнацтва (вул. Гнатюка, 11) впродовж вихідних у рамках “Ночі у Львові” покаже дві вистави. 5 грудня о 20.00 представить на розсуд глядачів “Небезпечну гру”, 6 грудня у той же час – “Одкровення Іванки” за книгою Марії Матioс “Черевички Божої Матерi” від камерного театру “Жуки”.
Театр “Другий склад” і поет Михайло Жаржайло у суботу о 21.00 у Музеї ідей (вул. Валова, 18-а) презентують виставу “Ріка мертвого генерала”. А завершиться театральна частина десятої “Ночі у Львові” в неділю о 19.00 п’єсою Шекспіра “12 ніч”, зіграною акторами Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса.
Майстер-класи
Невід’ємною складовою проекту стали різноманітні майстер-класи. Маленькі і дорослі гості свята з радістю долучаються до творчих занять. Цього року на “Ночі у Львові” впродовж усіх днів вас чекають у Львівській свічковій мануфактурі (пл. Музейна, 1) – із 19.00 до 00.00 за попереднім записом тут проводитимуть майстер-класи з виготовлення та ручного розпису свічок. Вартість участі в них – 100 грн.
У Музеї скла (пл. Ринок, 2; вхід із вул. Ставропігійської) три вечори поспіль триватимуть майстер-класи з вітражного скла. У п’ятницю о 19.00 і 21.00 та в суботу о 18.00 і 20.00 маленьких гостей віком від восьми років навчатимуть виготовляти новорічні прикраси у вітражній техніці, а в неділю о 18.00 і 20.00 діти віком від 10 років та дорослі зможуть навчитися розписувати ялинкові іграшки. Вартість участі в майстер-класах – 130 грн за умови передоплати.
5 грудня львів’ян і гостей міста чекають у галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) – о 20.00 тут розпочнеться творча зустріч – лекція та майстер-клас зі створення книжкових ілюстрацій за допомогою олійних фарб від Ольги Кваші. Долучитися до них можна, придбавши квиток вартістю 40 грн.
А в останній день “Ночі у Львові” свої двері відчинить Музей Леопольда Левицького (вул. Устиновича, 10/1) – о 19.00 там проводитимуть тематичну екскурсію “У майстерні графіка”, а після цього – майстер-клас із виготовлення листівки в техніці лінорит (гравюра на лінолеумі) з використанням кліше-копій графічних творів Л. Левицького на друкарському пресі митця. Вартість екскурсії та участі в майстер-класі – 15 грн.