Україна на державному рівні вшановує пам’ять Митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. 29 липня йому б виповнилося 150 років (29.07.1865 – 01.11.1944). За словами Блаженнішого Святослава Шевчука, немає жодної ділянки життя і діяльності УГКЦ у ХХ ст., яка б не була позначена особою Митрополита Шептицького, його працею, молитвою і жертовністю, а головне – його пастирською мудрістю.
Постать Митрополита Андрея неодноразово фігурувала в науко-освітній і виставковій роботі Львівського музею історії релігії, а в Рік Шептицького в рамках XXV Міжнародної наукової конференції “Історія релігій в Україні” Слузі Божому присвятили круглий стіл. Науковці Інституту релігієзнавства (філія ЛМІР) підготували й видали альманах “Український Мойсей”. Спільно зі Світовим християнським конгресом мирян УГКЦ, Українською греко-католицькою спілкою ім. Андрея Шептицького і Клубом греко-католицької інтелігенції відбулась урочиста академія на відзначення 150-річчя з дня народження Слуги Божого.
Сьогодні музей представляє виставку “На скелі віри”, урочисте відкриття якої відбудеться у вівторок, 28 липня, о 16.00 у виставковій залі ЛМІР. До її створення долучилися постійні партнери і друзі музею: Центральний державний історичний архів України в м. Львові, Музей сакрального мистецтва Львівської архієпархії УГКЦ ім. отця Антона Петрушевича. Кожен намагався віднайти найцікавіші експонати, справжні реліквії, які найповніше і найглибше розкривали б постать українського Мойсея.
Музей історії релігії представить кілька десятків речей із фондових груп “Живопис” (полотна митрополитів Атанасія і Лева Шептицьких), “Скульптура” (мармурова різьблена скульптура Андрея Шептицького), “Метал” (срібний свічник із гербом Андрея Шептицького), “Тканина” (антимінси Андрея, Атанасія і Лева Шептицьких), “Графіка” (ліногравюра “Монастир оо. василіан у Добромилі”), “Рідкісна книга” (збірник отця Адольфа Петіта, єзуїта, для місячних реколекцій, де є екслібрис Митрополита Андрея Шептицького). Уперше виставлять понад 40 відреставрованих і досліджених документів із колекції “Архів”. Численні фотографії з повсякденного життя доповнять експозицію.
Привертають увагу матеріали, надані обласним архівом. Мова про оригінал метрики хрещення Романа-Марії-Александра Шептицького, автограф документа про складення перших монаших обітів і монашої професії братом Андреєм, герби Києво-Галицьких митрополитів Атаназія і Лева Шептицьких, чимало інших документів.
Збірка “Студіон” надала надзвичайно цінні та цікаві речі з родинного дому Шептицьких у селі Прилбичі, інші експонати. Своє місце в експозиції знайдуть і матеріали Данила Мовчана та Руслани Бубряк, родини Тимкових.