З 16 по 30 червня у нашому місті відбуватиметься культурний форум “ДОНКУЛЬТ”, зорганізований благодійним фондом “Мистецькі надра” у партнерстві з львівським Центром міської історії та за підтримки Львівської міської та обласної рад.
В рамках “ДОНКУЛЬТУ” заплановано близько 80 подій, що ввійшли до великої мультидисциплінарної програми, сформованої з візуальної, дискусійно-лекційної, музичної, театральної, літературної, модної, освітньої, фото- і кінопрограм. Загальну програму форуму розробили митці та дослідники з Донбасу, Львова і Києва.
Проект стане простором для комунікації між заходом і сходом України, різними середовищами і спільнотами. Через публічні дискусії та мистецькі рефлексії про минуле і сучасне Донбасу форум поставить ширші питання, актуальні для країни в цілому. За результатами роботи і комунікації на “ДОНКУЛЬТІ” працюватиме ініціативна група з Галичини, яка допоможе зробити наступний проект, що презентуватиме наш регіон на сході України, а саме у Харкові.
Культурний форум “ДОНКУЛЬТ”, що тривав у Києві 28 жовтня – 11 листопада 2014 року, став пілотним проектом Благодійного фонду “Мистецькі надра” і мав великий суспільний резонанс. Події “ДОНКУЛЬТУ” відвідало понад 15 тисяч глядачів, всього відбулося 83 заходи. Ідея проекту “Мистецькі надра” – засобами культури активізувати діалог між регіонами і громадами, демонструючи мистецькі здобутки минулого та сучасні досягнення, показати багатогранність регіонів України.
|
Культурний форум “ДОНКУЛЬТ” відкриється 16 червня двома подіями: о 16.00 у великій сесійній залі Львівської міської ради виступом професора Гіроакі Куромії “Енігма Донбасу” та о 19.00 у Львівському палаці мистецтв презентацією виставки “ДОНКУЛЬТ”. Саме ця експозиція стане візуалізацією дискусії про історію та культуру Донбасу, продемонструє комплексне дослідження культурної історії шахтарського краю, її багатошаровість, неоднозначність і розмаїття.
Куратори виставки задіяли широкий мистецький матеріал – від творів класиків соцреалізму та неофіційного мистецтва (С. Григор’єв, В. Зарецький, С. Параджанов, В. Хоренко, Г. Тишкевич, В. Бауер та ін.) до робіт сучасних художників (М. Куликівська, К. Гнилицька, О. Салманов, Р. Мінін, А. Савадов, В. Марущенко та інших).
Окрім Палацу мистецтв, події форуму розгорнуться на головних культурних локаціях нашого міста: в Опері, Центрі міської історії, в Театрі імені Лесі Українки, у Львівській обласній філармонії, Музичній академії імені Лисенка. Окремі заходи відбуватимуться в Музеї етнографії та художнього промислу, мистецькому об’єднанні “Дзиґа”, просторі “Майстерні міста” і галереї Detenpyla. Спектаклі покажуть на сценах Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва і Львівського драматичного театру імені Лесі Українки.
Для дітей та підлітків під час форуму діятиме освітній проект “Твої/Мої історії”, зосереджений навколо міської тематики. Маленькі відвідувачі форуму зможуть взяти участь у створенні анімаційного соціального відеоролика “Місто в моїх руках”, а ще для них працюватиме історична школа-майстерня про давню і сучасну історію міста – “Донбаські історії голосом дітей”.