На початку вересня в нашому місті триватиме ІІІ Конгрес культури Східного партнерства, який збере понад п’ятсот культурних діячів, артистів та менеджерів культури з 19 країн.
Що це за подія, чим вона важлива і що запропонує не лише людям культури, але й нам, містянам? Організатори конгресу вже зараз працюють над тим, аби вона перш за все сприяла знайомству іноземних гостей з Україною, а українським культурним діячам дала змогу презентувати себе в світі.
Два попередні конгреси відбулися у Любліні в 2011-ому і 2013 роках. Ідея була логічним продовженням багаторічної політики партнерства, зокрема в культурі, між Польщею та країнами за східними кодонами ЄС, яка свого часу спричинилася до появи окремої програми Східного партнерства, ініційованої Польщею, підтриманої Швецією та інавгурованою в Празі у 2009 році.
За цей час у конгресах взяло участь близько двох тисяч делегатів з десяти країн, не враховуючи гостей, учасників мистецької програми, журналістів, жителів Любліна та інших польських міст.
Тема ІІІ Конгресу культури Східного партнерства – “Місія культури в часи криз”. Варто одразу ж зазначити, що його організатори прагнуть відійти від традиційної науково-конференційної моделі. Адже нові ідеї та цікаві думки часто виникають під час дискусій, а не звичного обговорення конкретних тез. Учасникам конгресу пропонують долучатись до рівноправних робочих зустрічей та семінарів і якнайбільше спілкуватися.
На ІІІ Конгресі культури Східного партнерства у Львові презентують кілька десятків цікавих мистецьких проектів. Їх відбір триватиме до 10 червня
Організатори ще укладають програму конгресу, але вже оприлюднили на сторінці
epccongress.lviv.ua п’ять тематичних напрямів: “Криза європейських цінностей”, “Страх в культурі/Культура страху”, “Мистецтво як провокатор змін”, “Культурна політика та економіка культури”, “Комунікації культури”, кожен з яких матиме свого куратора.
Окрім публічних дискусій та практикумів, на ІІІ Конгресі культури Східного партнерства у Львові презентують кілька десятків цікавих мистецьких проектів. Їх відбір триватиме до 10 червня. Тож якщо хочете представити на конгресі свій – візьміть участь у одному з двох конкурсів (для Львова або для інших міст України).
Пріоритет при відборі надаватимуть освітнім проектам, проектам, адресованим дітям, і тим, що реалізовуватимуть в громадському просторі міста. Для участі в конкурсі для Львова надішліть опис проекту (до 500 знаків), кошторис, виписку з ЄДРПОУ неприбуткової організації і контакти керівника. Учасникам з інших міст України належить подати візуалізацію проекту і заповнити аплікаційну форму на сайті конгресу.
Максимальна сума дофінансування становить 30 тисяч гривень (мінімальна – 5 тисяч). Мінімальна частка власного внеску – 20% загальної суми.