Згадати те, що нас так довго змушували забути

До Дня пам’яті і примирення балет Ірини Мазур “Життя” презентував у Львові новий кліп у стилі денс-екшн “Етна”

фото: portal.lviv.ua
Над цією роботою працювали режисер Григорій Риба, оператори Сергій Князєв та Теодор Нещадим, автор саундтреку, який зробив сучасне аранжування мелодії народної пісні “Ой чий то кінь стоїть” Остап Панчишин і дизайнер Наталія Міщенко, яка створила незвичні головні убори для артистів балету. 
Цей кліп динамічно та видовищно розповідає древню легенду про знищені символи та забуті обереги, без яких народ втрачає власну історію, втрачає себе… Але, як бачимо, історія повторюється, а символи оживають знову і знову. Тому саме час згадати й осмислити їх. 
Презентація кліпу “Етна” є яскравим прологом до масштабної сценічної постановки – історично-музичного перформенсу “Ремінісценції.UA”, прем’єра якого відбудеться 25 травня на сцені Львівської опери. Цей історично-музичний перформенс – суміш різних жанрів: хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяція… Сценічне дійство в сучасній формі розкриє перед глядачами маловідомі сторінки історії та культури України – важкі й трагічні. “Ремінісценції.UA” розкажуть про те, хто, як і навіщо протягом останніх трьох століть, а особливо в ХХ столітті, нищив історію і культуру України, тотально русифікуючи її.
“Століттями українську історію фальшували й перебріхували, а успіхи та здобутки українців привласнювали або ж приховували, – розповідає автор ідеї режисер “Ремінісценцій.UA” Ірина Мазур. – Відтак не тільки світ, а й не одне покоління українців не знали й досі не знають своїх видатних поетів, прозаїків, музикантів, художників, науковців, філософів… Не знають, чий термін “розстріляне відродження”, хто такі “бойчукісти”, чому будинок “Слово” отримав назву “крематорій”, що означає “Сандармох”, яка доля творця “Щедрика”, що приховує вулиця Інститутська 1937 року і чому історія повторюється?”
До слова, “Ремінісценції.UA” – не комерційний проект. Усі три десятки учасників, залучених до роботи в ньому (артисти балету “Життя” та їхні однодумці, друзі й справжні патріоти України  – співаки Руслана, Назар Савко, Олеся Киричук, Ірина Доля, Ліля Ваврін,  лірники, кобзарі, трембітарі) працюють безкоштовно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8255 / 1.54MB / SQL:{query_count}