У Львівській філармонії відбувся незвичний концерт. Програма з 36 номерів була особлива не лише тим, що її виконували юні музиканти, але й тим, що присвятили її 75-річному ювілею з дня заснування Львівської державної дитячої музичної школи №1 ім. А. Кос-Анатольського.
Вихованці разом зі своїми викладачами на сцені Львівської філармонії подарували глядачам чимало позитивних емоцій, зіграли та заспівали найрізноманітніші за стилем твори – від українських народних пісень до джазових композицій, включно з класичними творами європейських та українських авторів.
З нагоди ювілею варто згадати історію заснування школи і трохи розповісти про здобутки її учнів та випускників. Музична школа №1 була заснована в 1939 році, а в 1984-ому їй присвоїли ім’я А. Кос-Анатольського. За 75 років її закінчили понад 4,5 тисячі учнів. І лише за п’ять останніх років 372 вихованці цього навчального закладу стали переможцями міських, обласних, регіональних та міжнародних конкурсів, виставок та інших мистецьких заходів!
У різний час учнями Львівської державної дитячої музичної школи №1 ім. А. Кос-Анатольського були тепер відомі музиканти: альтист Юрій Башмет, піаніст Юрій Лисиця-Лисиченко, віолончеліст Зенон Заліцайло, гобоїст Андрій Гембара, цимбаліст Тарас Баран (народний артист України); композитори Людмила Дума (член Спілки композиторів України), Юрій Варум; вокалісти – С. Разіна (солістка театру опери і балету), С. Паламар (лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів у Ворзелі); актори Л. Бонковська (заслужена артистка України), М. Кучма (акторка театру ім. М. Заньковецької); естрадні виконавці Ліля Ваврін, Каріна Плай та інші. Успішно й гідно представляють Україну далеко за її межами випускники школи Роман Ковалко (Бельгія), Андрій Бурко (Швейцарія), Олександр Сора (Іспанія), Оксана Лабач (Німеччина).
Сьогодні у Львівській державній дитячій музичній школі №1 ім. А. Кос-Анатольського працюють такі відділи: два фортепіанні, струнно-смичкових інструментів, народних інструментів, духових інструментів, музично-теоретичних дисциплін, художній, хоровий, клас вокалу, а також 11 учнівських колективів, серед яких оркестри народних інструментів, духових інструментів, ансамблі скрипалів, бандуристів, баяністів та акордеоністів, флейтистів, гітаристів.
Окрім цього, успішно діють хори учнів молодших, середніх і старших класів, дитячий театр джазової імпровізації “Левус-джазус”, класи композиції та імпровізації, де навчаються 555 учнів у 80 викладачів. З 2013 року в мікрорайоні Левандівка почала діяти філія музичної школи. Зараз там навчається 35 дітей, які живуть у цьому районі нашого міста.
Коментарі
Ірина Магдиш, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ЛМР:
– Музика вчить гармонії внутрішньої та із зовнішнім світом. Тому величезне дякую всім тим викладачам, які творять, вирощують і плекають нових гармонійних людей.
Хочеться дожити до часу, коли б ми на ювілеї музичним школам дарували великі й гарні подарунки – як-от нові музичні інструменти чи автобус для гастролей. Давайте сподіватися, що такий час нарешті настане. Бо хто-хто, а наші музичні й мистецькі школи цього вартують найбільше!
Мілена Ведмідь, випускниця музичної школи №1, директор методичного кабінету навчальних закладів культури і мистецтва Львівської облдержадміністрації:
– Дуже приємно, хвилююче і відповідально вітати педагогів, учнів і випускників школи з ювілеєм. Адже це моя рідна школа! Тут я виховувалась і навчалась у чудових викладачів, а згодом прийшла працювати. Саме тут здобула прекрасних вірних друзів, підтримку яких відчуваю завжди.
Тож сьогодні я низько вклоняюся викладачам, бо їхня праця просто неоціненна. Це інвестиція в майбутнє держави, її культуру, духовність.