На Великдень і крашанки цілуються

Які великодні свята у Львові без традиційної галицької забави? Де відбуватиметься все найцікавіше цього року – знає “Пошта”


Центральна частина міста

В серці Львова великодніх заходів буде більш, ніж достатньо. Якщо ви ще не встиг­ли купити святкових сувенірів і смаколиків – загляніть на традиційний Великодній ярмарок, який цього року зібрав 100 учасників з різних областей України. У будні він працює з 11.00 до 22.00, а у вихідні та святкові дні – з 10.00 до 23.00.
На площі біля оперного театру з п’ятниці по неділю (до 10 травня) працюватиме традиційна Великодня Майстерня, в якій митці та ремісники зі всієї України проводитимуть для дітей і дорослих майстер-класи з гончарства, ковальства, яворівського розпису, плетіння із соломи, лялькарства, різних технік вишивання тощо.
Особливістю Великоднього ярмарку став спецпроект “Весна у віршах”. З 4 квітня із гучномовців там лунає сучасна українська поезія у виконанні відомих львів’ян. 
А от на площі Музейній до 20 квітня триватиме V Фестиваль писанок. Одразу біля домініканського собору розгорнулась традиційна Галерея писанок. У ній представлені понад півсотні півметрових авторських робіт, створених не лише львівськими митцями, такими як Іванка Войтович, Євгенія Рябчун-Кабарівська, Оксана Андрущенко, а й просто особливими, проте не менш талановитими людьми з Навчально-реабілітаційного центру “Джерело”, учасниками дитячих клубів Львова, а також переселенцями з Криму, Донецької та Луганської областей. Центральним експонатом у галереї є триметрова писанка від вихованців Львівської дитячої школи народних мистецтв і мисткині Лілеї Квасниці.
Окрім цього, організатори Фестивалю писанок запрошують львів’ян і гостей міста у Великодню арт-майстерню, яка працюватиме в сусідстві (у приміщенні Львівської свічкової мануфактури). Впродовж фестивалю там проводитимуть різноманітні майстер-класи – зі створення великодніх свічок (11 квітня о 12.00, 15.00, 17.00; 12 квітня о 15.00 і 17.00; 10 квітня о 19.00); з розпису писанок із майстринею Оксаною Наконечною, а також лекцію про символіку писанки (сьогодні, 9 квітня о 16.00 і 18.00); із в’язання птахів та ангеликів зі соломи з Володимиром Мишолівським (12 квітня о 13.00).
Варто зауважити, що 10 гривень з вартості майстер-класу для однієї особи у Великод­ній арт-майстерні в рамках акції “Добра справа” передадуть на благодійну справу – обладнання палати кардіологічного профілю в І дитячому відділенні ЛОДКЛ ОХМАТДИТ.
Піст закінчився, тож уже можна насолоджуватися доброю і різною музикою досхочу, а ще – танцювати. Саме тому в неділю, 12 квітня, в центрі міста відбудуться одразу дві цікаві великодні вечірки. В MusicLab Club Cafе (вул. Братів Рогатинців, 27) з 21.00 стартує „Вишиванка Паті” від ді-джея T-One. А вже о 22.00 у клубі „Ринку зброї “Під Арсеналом” (вул. Підвальна, 5) розпочнеться великоднє after-party. Гості вечірки – рівненський гурт “Ot Vinta”, один із лідерів української рокабілі-сцени. У своїй творчості хлопці активно використовують український фолк, саме через це навіть вигадали власний жанр виконання – “украбілі”. А солістом гурту, якщо хто раптом не знає, є талановитий карикатурист Юрко Журавель.

Шевченківський гай

Для львів’ян вже доброю традицією стало зустрічати великодні свята в Музеї народної архітектури та побуту, більш знаному як Шевченківський гай. Цього року скансен прийматиме гостей 12 і 13 квітня  з 13.00 до 19.00.
Впродовж двох днів тут триватиме дійство “Кривий танець”, тож якщо знаєте веснянки і гаївки – долучайтесь до забави! На галявинах коло хат із сіл Пилипець і Крайниково для всіх охочих демонструватимуть показові середньовічні бої та проводитимуть майстер-класи від клубу “Чорна Галич” і ЛОГО “Тустань”. 
В цей же час біля хати зі села Либохора (1749 р.) на тематично задекорованих зонах влаштують великодні фотосесії від професійних фотографів. На подвір’ї хат із сіл Орявчик і Тухолька відбуватиметься програма “Весна, Великдень, Україна”. Біля хати зі села Либохора (1812 р.) – “Гаївки для найменших”, на галявині “Біля церкви” – молодіжні забави і розважальна програма “Велика гаївка” фольклорно-етнографічних гуртів, громадських і християнських організацій, а на Співочому полі – благодійний концерт-марафон “Світло Воскресіння”. В рамках останнього Наталка Самсонова, Софія Федина, Олеся Киричук, Олександр Божик, Андріана, Наталка Карпа, Назар Савко, Оксана Муха і Павло Табаков вітатимуть нас із Великоднем. Під час концерту триватиме збір коштів на лікування поранених бійців із зони АТО Михайла Береги, Юрія Ляшенка і Руслана Філіпсонова, які перебувають зараз у Львівському військовому госпіталі.
В понеділок, 13 квітня, на всій територій Шевченківського гаю лунатимуть великодні привітання, а разом із ними кропитимемось цілющою водою і обміняємось крашанками. Дитячі творчі гурти підготували на цей день велику програму “Веснянка-панянка”. А тих, кому на місці не сидітиметься, запрошують долучитись до давнього обряду “Волочебний”.

Можна буде оглянути й дві нові виставки – “Сакральна атрибутика Великодня” (збірка творів сакрального мистецтва з експонатів музею) і колекцію мотаних писанок Людмили Футало.Та самих святкових днів львів’янам, як завжди, замало! Тож і наступних вихідних, 18 і 19 квітня, містяни бавитимуться у Шевченківському гаю – на благодійному фестивалі “Святкуймо Воскресіння разом”. Його вже усьоме організовує для нас Фундація Духовного Відродження (УГКЦ), Львівська міськрада, облдержадміністрація, а також Центр дитячої та юнацької творчості Галичини.
„Цього року ми радо приймаємо гостей з різних областей України, різних конфесій, аби поділитися радістю Воскресіння Господнього. Воскресіння, яке ми по-особливому очікуємо і глибоко переживаємо у своїй душі. Воскресіння, яке говорить нам, що немає кінця добру і любові , – каже керівник фундації  отець Тарас Милян. – Акцентом цьогорічного фестивалю є тема миру, якого сьогодні потребуємо на різних рівнях: на особистому, на державному, на рівні громади”.
Перший день фестивалю розпочнеться спільною молитвою (18 квітня о 14.00), другий – архиєрейською літургією в церкві святого Миколая (19 квітня об 11.00). Впродовж двох днів у Шевченківському гаю діятиме інтерактивний майданчик для дітей із забавами та цікавими конкурсами, молодь зможе взяти участь у водінні гаївок, козацьких забавах та в мотузковому маршруті. 
Також працюватиме майданчик, на якому проводитимуть найрізноманітніші майстер-класи. У суботу, 18 квітня, майстри показуватимуть гостям, як зробити ляльку-веснянку, писанку-витинанку, подарункові рамки для фото, оригамі, сувеніри з фетру, розписувати гіпсові фігурки. А в неділю, 19 квітня, тут розфарбовуватимуть декоративних метеликів, створюватимуть пасхальні 3D-писанки з паперу і пухнасті писанки, листівки, прикраси зі шкіри, навіть віночки.
Традиційно “Святкуймо Воскресіння разом” пропонує музичну програму: на Співочому полі впродовж суботи і неділі триватимуть концерти дитячої та молодіжної творчості. Зокрема 18 квітня з 18.00 до 20.00 тут виступатимуть гурти “Рококо”, “Три кроки в ніч” та інші. 
Гостей, які шукатимуть інтелектуальної поживи, запросить майданчик, представлений проектом The Ukrainians, де можна буде почути цікавих спікерів та подискутувати про розвиток громадянського суспільства в Україні. Протягом фестивалю кожен охочий зможе подивитися документальні патріотичні фільми з ініціативи громадської організації “Українська Галицька Асамблея”.
Одним із пріоритетних благодійних напрямків фестивалю стане залучення ресурсів для програми “Люди для військових”, яку реалізовує Фундація Духовного Відродження. Для благодійників проведуть тихий аукціон, на якому представлять мистецькі роботи. 
Цього року в особливий спосіб будуть запрошені на фестиваль військові та їхні родини, люди зі сходу та півдня нашої країни, біженці з Криму, які є у Львові чи неподалік Львова. 
Участь у всіх заходах безкоштовна, але для входу на територію музею необхідно купити квитки. Вартість – 20 грн для дорослих і 10 грн для дітей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7575 / 1.62MB / SQL:{query_count}