
Цього четверга в кінотеатрах Львова розпочнуть покази восьми нових фільмів.

Події сімейної комедії “Пригоди Паддінгтона” (реж. Пол Кінг; у гол. ролях: Ніколь Кідман, Тім Дауні, Мадлен Ворролл, Джеффрі Палмер) розпочинаються з того, що на Паддінгтонський вокзал Лондона з далеких перуанських лісів прибуває ведмежа. В столиці Британії воно хоче знайти новий будиночок і стати справжнім англійським джентльменом.
Дружня родина Браунів (Колін Ферт та Саллі Гокінс) вирішує взяти ведмедика собі і називає його на честь тієї ж залізничної станції – Паддінгтоном. Здається, що на клишоногого чекають роки безтурботного життя, але в якийсь момент все йде просто шкереберть – зла таксидермістка (Ніколь Кідман) задумала зробити з ведмежати опудало для музею.
В основу фільму лягла серія книг про пригоди ведмежати, написана дитячим британським письменником Майклом Бондом. Перші розповіді про Паддінгтона можна було прочитати ще в 1958 році. Клишоногий виходець з Перу не вперше з’явиться на екрані – у 1975 році був знятий мультсеріал про пригоди Паддінгтона.
Комедія “Тупий та ще тупіший 2” (реж. Боббі та Пітер Фарреллі; у гол. ролях: Джим Керрі, Лорі Голден, Анджела Кереч, Кетлін Тернер) розповість про продовження пригод старих добрих Гаррі (Джефф Деніелс) та Ллойда (Джим Керрі). Минули роки, але їхня дружба залишилася такою ж міцною і надійною. Тепер на них чекає нова пригода: давні друзі вирушають на пошуки дитини Гаррі, про існування якої він навіть не здогадувався.
Цікаво, що з часу виходу на екрани першої частини фільму минуло 20 років. “Тупий та ще тупіший” зміг заробити в прокаті 246 млн дол. хоча виробництво стрічки обійшлося “всього” у 17 млн. Тож не дивно, що творці фільму замислилися над зйомками продовження.
Головна героїня трилера “Фатальна пристрасть” (реж. Роб Коен; у гол. ролях: Дженніфер Лопез, Крістін Ченоует, Раян Гузман, Джон Корбетт) важко переживає зраду чоловіка і ніяк не наважиться на розлучення. Вона мешкає в будинку разом із сином Кевіном і намагається зосередитися на роботі. Якийсь час все йшло добре, поки її новим сусідом не став привабливий підліток. Він постійно шукає приводу зайти в гості, заприятелювавши з її сином, навіть переходить до його класу в коледжі… З часом нав’язлива увага сусіда переростає в справжнє переслідування.

Головні герої кримінальної драми “Пограбування по-американськи” (реж. Сарік Андреасян; у гол. ролях: Хейден Крістенсен, Едріан Броуді, Джордана Боюстер) – брати Френкі (Едріан Броуді) та Джеймс (Хейден Крістенсен), який мав стосунок до кримінальних справ старшого брата, але тепер вирішив більше ніколи не повторювати своїх помилок. Та як він не намагався налагодити нормальне життя, кримінальне минуле його не відпускає. І коли Френкі після тривалого ув’язнення виходить на волю, то докладає максимум зусиль, аби залучити свого брата до чергового пограбування. Спільний російсько-американський проект режисера Саріка Андреасяна “Пограбування по-американськи” заснований на сюжеті фільму “Велике пограбування банку Сент-Луї” (1959 р.) Чарльза Гуггенхайма і Джона Стікса.
В центрі сюжету пригодницького трилера “Чорне море” (реж. Кевін МакДональд; у гол. ролях: Джуд Лоу, Скут МакНейрі, Бен Мендельсон, Костянтин Хабенський) – капітан Робінс (Джуд Лоу), який донедавна командував підводним човном.
Невдовзі після звільнення до нього надходить пропозиція очолити експедицію з пошуку затонулої субмарини, яка перевозила золото. Занурення необхідно буде здійснити в прибережних водах Чорного моря. Маючи непереборне бажанням заробити, капітан Робінс погоджується на ризиковане плавання. Команду для незвичайного походу в море він підбирає з російських та англійських моряків. Але чи може він покластися на ледь знайомих людей, особливо за умов, коли життя кожного залежить від злагодженості спільних дій?..

Кримінальний бойовик “Заручниця 3” (реж. Олів’є Мегатон; у гол. ролях: Ліам Ніссон, Меггі Грейс, Фамке Янссен, Форест Вітакер) завершує трилогію про спецагента Браяна Міллса. Колишній урядовий агент (Ліам Ніссон) радо відпочивав би на пенсії, але про мирне дозвілля може тільки мріяти. Він пережив чимало: зумів звільнити викрадену доньку Кім (Меггі Грейс), а пізніше й сам опинився в заручниках. У нього, як і колись, багато ворогів. В один із найскрутніших моментів, коли він тільки-но поховав дружину, його обвинувачують у вбивстві. Уникнути ув’язнення можна буде тільки тоді, якщо самому вдасться знайти винних.
Німецька комедія “Відпадний препод” (реж. Бора Дагтекін; у гол. ролях: Еліас Ембарек, Кароліна Герфурт, Катя Ріман) розповідає про грабіжника-невдаху, який після тринадцяти місяців відсидки вирушає на пошуки награбованого. Заховавши гроші на будові, він думав, що там тільки прокладають труби. Та яким було здивування героя, коли на місці схованки він побачив новенький шкільний спортзал!
Щоби дістатися до награбованого, спритник намагається влаштуватися на місце шкільного сторожа. Але через непорозуміння його беруть на посаду вчителя на заміну. І дістається невдасі найбільш некерований клас в цій школі...
Документальна стрічка “ПМР” (реж. Мееліс Муху, Крістіна Норман) розповідає про невизнану Придністровську республіку. Впродовж 21 року нею правив харизматичний президент Ігор Смирнов. Але міжнародна громадськість так і не визнала незалежності Придністров’я, економіка якого тримається виключно на подачках Росії. Та невдовзі в країні – президентські вибори. Поступово з’являються і кандидати від опозиції, у кожного з яких свій план порятунку держави. Що зміниться у ПМР після виборів?

У Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) триває
виставка Володимира і Катерини Немир “Сорок літОпісля”.

Нею творче подружжя вирішило відзначити поважну сорокову річницю завершення свого навчання у Львівській академії мистецтв (тоді – Інституті прикладного і декоративного мистецтва). Щоправда, більшість створеного митцями тепер годі зібрати – розійшлось по музейних і приватних колекціях цілого світу.
Але й з того, що затрималось у них вдома і в майстерні, вийшла хоча й камерна, проте цілком інформативна і настроєва виставка-присвята творчій атмосфері alma mater і видатним митцям-педагогам Роману Сельському, Карлу Звіринському, Володимиру Овсійчуку, Зеновію Флінті, які навчили й надихнули.
Володимир Немира представив серію творів на тему старого міста, здебільшого рідного, улюбленого Львова. Але є на виставці й пейзажі. Лаконічна керамічна пластика Катерини Немири на тлі живопису її чоловіка оманливо статична, ніби навмисне акцентує на простоті форми, щоби зосередити увагу глядача на внутрішній наповненості інтимного простору кожного свого персонажу.
Арт-галерея “Зелена канапа” запрошує львів’ян і гостей міста відвідати нову виставку живописних робіт на шовку “Тихе життя” Анни Атоян. Одна з найяскравіших і найпопулярніших художниць “Зеленої канапи”, яка два роки представляє тут нову концептуальну персональну виставку. Послідовна в своїй творчості і водночас несподівана Анна цього року намалювала натюрморти і портрети в антуражі.
Vita tranquilla – одне з визначень натюрморту італійською, що означає “спокійне життя”. Подібним за значенням є й англійське Still life… У всі часи в цьому жанрі предмети розповідали історію, були символами подій або емблемами історії. Так і предмети Анни Атоян розповідають історію про спокійне, навіть ідилічне життя персонажів, що склали ці натюрморти.

Завтра о 22.00 в приміщенні Ринку зброї “Під Арсеналом” club (вул. Підвальна, 5) відбудеться довгоочікувана
презентація нової програми Familia PERKALABA. Tribute to the Gutzul sound system від гурту PERKALABA за участі “Гич Оркестру” і KIPPY.

Завжди в усі часи настає час підсумків і данини повазі. Ось і в глибокій івано-франківській формації PERKALABA, що пройшла через низку трансформацій складів, настав час триб’юту. Майже три десятки відмінних автентичних музикантів з України, Росії, Німеччини в двох частинах одного загального альбому висловилися на тему сприйняття і поваги до музики прекрасної формації.
Висловилися всі по-різному, відійшовши або зовсім убік, або йдучи напролом, але все це вийшло різнокаліберно, по-своєму дуже й дуже переконливо. Як? Маєте змогу почути на презентації нової програми у Львові на Ринку зброї “Під Арсеналом” club.

У неділю, 25 січня, о 12.00 Львівська обласна філармонія запрошує дітей і батьків послухати
симфонічну казку Сергія Прокоф’єва “Петрик і Вовк”, яку виконає Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під диригуванням Ірини Вакуліної. “Петрик і Вовк” розповідає про безстрашного хлопчика, який за допомоги Пташки зумів перехитрувати і провчити Вовка.
Цей твір допомагає ознайомити маленьких слухачів з інструментами симфонічного оркестру. Слово читця (текст також належить композитору) чергується з музикою, яка образно, з властивим Прокоф’єву гумором змальовує ситуації та характери. Кожен персонаж у казці представлений тембром того чи того інструмента: Петрика зображувала група струнних, Дідуся – фагот, Пташку – флейта, Кішку – кларнет, Вовка – валторни, постріли мисливців – литаври і барабан. Музичні враження під час концерту доповнить цікавий відеоряд з фрагментами казки на великому екрані.

А вже з 19.30 в нічному клубі Picasso (вул. Зелена, 88) розпочнеться драйвова
благодійна вечірка “ЩедреЕтно’2015”. Гурти “Патриція”, “Йорий Клоц” та “Гич Оркестр”, а також співак Ескен Зова та співачка Брія Блессінґ виступлять на одній сцені з метою зібрати кошти на організацію навчального табору для українських громадських активістів, які залишилися в анексованому Криму.
“Цього року ми обрали собі нову мету, – каже один із організаторів благодійної вечірки Володимир Бєглов. – Знаємо, що через анексію українського Криму там тепер діють інші закони. Це суттєво змінило не лише побут жителів півострова, але й дуже ускладнило життя громадських активістів. Благодійні фонди і міжнародні організації в Криму не працюють, законодавство суттєво зменшує або й узагалі нівелює можливості соціальних лідерів. Вони знеструмлені, демотивовані, у відчаї. Саме тому завдяки вечірці “ЩедреЕтно’2015” допомагатимемо їм”.
Квитки можна придбати в магазині “Наш Формат” (вул. Братів Рогатинців, 24), в галереї “Дзиґа” (вул. Вірменська, 35), Будиночку Старого Лева на Різдвяному ярмарку (просп. Свободи) та безпосередньо в клубі Picasso (у день концерту). Вартість квитків – 100 грн.

Сьогодні о 18.30 кав’ярня-галерея “Штука” та Клуб шанувальників Галичини запрошують на
лекцію про давні львівські книгарні. Розповідатиме Ірина Котлобулатова – автор книги “Книгарі та книгарні у минулому Львова”, а модеруватиме зустріч мистецтвознавець Тарас Стефанишин.
Львівське книгодрукування, існування якого розпочинає свій відлік у XV столітті, має строкату історію, багату на цікаві факти і яскраві особистості. Ентузіасти книговидання Львова XIX-XX століть зберегли для сучасних краєзнавців величезний пласт знань про рідне місто, а їх внесок у інтелектуальний розвиток громади важко переоцінити. Тож приєднуйтесь, зустріч стане нагодою винятково пізнавальної розмови!
Завтра у нашому місті відзначатимуть 74 річницю з дня народження Юрка Покальчука. О 16.00 відбудеться відкриття меморіальної таблиці письменника за адресою: вул. Друкарська, 10. А після цього о 18.00 в “Квартирі 35” (вул. Вірменська, 35, 2 поверх) організатори події запрошують на літературний вечір, де в затишному колі друзів та просто небайдужих до його творчості людей згадуватимуть Пако, читатимуть його прозу та поезію, демонструватимуть відео, цікаві світлини і слухатимуть музику.
Серед запрошених Віктор Неборак, Олег “Джон” Сук, Роман Лапуда, Гаська Шиян та багато інших. Приходьте і приводьте друзів!