Культурний відпочинок на будь-який смак

Не знаєте, чим зайнятися холодними листопадовими вечорами? “Пошта” радить: оберіть і відвідайте одну чи кілька подій із нашої афіші


Кіно

Сьогодні о 19.00 та 21.00 Wiz-Art та Палац мистецтв запрошують львів’ян і гостей міста переглянути кінодобірку із семи коротко­метражних фільмів з далекої Півночі. Специфічні роботи молодих авторів із Норвегії приваблюють медитативністю, особливим світовідчуттям і нетиповим для нас почуттям гумору.
Придбати квитки можна на ticketclub.com.ua або в антикафе Communa на вул. Галицька, 1 цілодобово.
В Палаці мистецтв з 14 по 16 листопада триватимуть покази кіно від “Артхаус трафік” – по два сеанси фільмів “Два дні, одна ніч” (14 листопада о 18.30 і 15 листопада о 18.00), “Святий Лоран. Страсті великого кутюр’є” (14 і 16 листопада о 20.00) і добірки Oscar shorts (15 листопада о 20.00 і 16 листопада о 18.00).

Події фільму “Святий Лоран. Страсті великого кутюр’є” Бертрана Бонелло (2014 рік, Франція) розгортаються в 1967 – 1976 роках. Цей період відомий як “вільне десятиліття” – час руйнування стереотипів, упереджень і моральних підвалин. Модний дім молодого Іва Сен-Лорана процвітає. Він аристократ, лібертин і жива легенда. Але що вище підносить кутюр’є хвиля успіху, то чорнішою стає прірва під його ногами. Сен-Лоран шукає натхнення і спасіння на богемних паризьких вечірках, в садах Марракешу, на картинах Ворхола і в книгах Пруста.
Режисеру Бертрану Бонелло вдалося не тільки розповісти історію великого кутюр’є, але й створити портрет епохи з її непомірними розвагами та вмінням за будь-яку ціну проживати кожен момент життя гарно.
Прем’єра драми Жан-П’єра та Люка Дарденнів “Два дні, одна ніч” (2014 рік, Бельгія – Франція – Італія) відбулася на Каннському кінофестивалі. Фільм був одним із головних претендентів на Золоту пальмову гілку, проте лишився без нагороди. Пізніше на Сіднейському кінофестивалі картина отримала головний приз. В основу сюжету стрічки “Два дні, одна ніч” покладена реальна історія, свідком якої був Люк Дарденн. Зйомки проходили в рідному місті кінематографістів Серені.
Головна героїня фільму Сандра одного п’ятничного вечора дізнається, що її хочуть звільнити з роботи. Рішення про це прийняли на зборах працівників фірми, чотирнадцять з яких готові з нею розпрощатися. Єдиний шанс зберегти робоче місце – повторне голосування. Сандра за два дні намагається поспілкуватися з кожним, від кого залежить її подальша доля. У співробітників також своя дилема – виступити за збереження Сандри у колективі і при цьому втратити річну премію або ж залишити все як є – дівчину звільнять, а решта працівників отримає більше грошей.

Фільми демонструватимуть українською. Вартість квитків – 15 грн. Квитки можна придбати в касі Палацу мистецтв у день показу (з 11.00 до початку фільму), в касах ticketclub та on-line на ticketclub.com.ua.
У кінотеатрах Львова впродовж найближчих чотирьох днів можна подивитися такі фільми: науково-фантастичний “Інтерстел­лар”, документальний при­годницький “Амазонія: інст­рукція з виживання”, трилер “Будинок проклятих”, комедію “Крихітка”, мультфільм “Махни крилом” і драму “Лють”. Окрім того, радимо завітати на сеанси новинок, які цього тижня стартували в українському прокаті: драми “Поводир”, мелодрам “Ріо, я люблю тебе” і “З любов’ю, Розі”, містичного трилера “Віджа: смертельна гра” та пригодницького бойовика “Вікінги”.

Музика

Завтра о 20.00 у львівському клубі-ресторані THE GAS STATION (вул. Джерельна, 20) відбудеться концерт групи “Табула раса”
Під час півторагодинного драйвового концерту публіка почує як ранні хіти гурту з 1990-их, так і знані пісні нового періоду творчості. Обіцяють музиканти й кілька абсолютних прем’єр – пісень, що невдовзі увійдуть в новий, одинадцятий за ліком альбом “Табули раси”. 
Цього року гурт святкує 25-річчя і з цієї нагоди 22 листопада дасть концерт у Києві. Ювілейний тур містами України команда Олега Лапоногова планує провести пізніше – навесні 2015-го. А цієї осені музиканти концертують українськими клубами і між собою жартують, що ці виступи є такою собі генеральною репетицією перед великим туром країною. 
В той же час у еvent-hall “КІНО” (просп. Чорновола, 2) розпочнеться великий сольний концерт The HARDKISS – англомовного гурту з Києва, який існує вже три роки. Стиль команди – прогресcів-поп, а кожен їхній концерт – це новий сценічний образ і тільки живий звук.

The HARDKISS – номінанти міжнародної премії MTV EMA і національної музичної премії YUNA. Гурт виступав на фестивалях Midem, Park Live, Koktebel Jazz Festival, працював на одній сцені з Prodigy, Deftones, Skillet, Hurts, Solange Knowles.
З 14 по 18 листопада у Львові вже втретє відбудеться міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського”, присвячений постаті піаніста і композитора світової слави, який поєднує українську та польську культуру, почесного громадянина Львова Ігнація-Яна Падеревського. 
Розпочнеться фестиваль 14 листопада у філармонії концертом симфонічної музики українських композиторів – сучасників Падеревського (Левка Ревуцького, Віктора Косенка і Бориса Лятошинського). Українська симфонічна музика прозвучить у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під батутою диригента Іллі Ступеля, солюватиме відомий львівський піаніст Йожеф Ермінь.
Наступного дня, 15 листопада, на сцені Львівської філармонії відбудеться вечір фортепіанної музики “Епоха поетів та віртуозів – Шопен, Ліст, Падеревський”. Програма поєднає твори музичних геніїв, які відіграли ключову роль у становленні творчості Падеревського. Солісти вечора – талановита львівська піаністка, артистичний директор фестивалю Маріанна Гумецька і видатний польський віртуоз Кароль Радзівонович, Окрім сольних програм, виконають ще й кілька творів у чотири руки, зокрема “Татранський альбом” Падеревського. 
Центральною подією фестивалю стане реалізація унікального проекту “Від Падеревського до Пендерецького” 16 листопада на сцені Львівської опери. Під символічним патронатом Ігнація-Яна Падеревського на сцені Львівської опери зустрінуться дві легенди польського та українського сучасного музичного мистецтва – Кшиштоф Пендерецький та Мирослав Скорик.
Пан Кшиштоф диригуватиме свій твір Credo у виконанні хорової капели “Думка”, дитячого хору “Радуниця”, оркестру “INSO-Львів” та польських солістів, а Мирослав Скорик вперше у Львові презентує Концерт для скрипки з оркестром №9 і Концерт для альта з оркестром, які виконають солісти з Німеччини та Швейцарії. 

Театр

Цієї неділі, 16 листопада, о 19.00 Львівський драматичний театр імені Лесі Українки (вул. Городоцька, 36) представить незвичайну для драматичного театру прем’єру – заборонену оперу Дмитра Шостаковича “Антиформалістичний райок, або Сталін був, Сталін є, Сталін буде?”. До проекту долучились солісти Харківської національної опери, Київської і Полтавської філармоній.

“Антиформалістичний райок, або Сталін був, Сталін є, Сталін буде?”  – це друга частина трилогії (після “Вівісекції”) у постановці Олексія Коломійцева. 
У ній ідеться про європейського диктатора середини минулого століття  Йосифа Сталіна, який вписав своє ім’я кривавими літерами в історію не однієї країни. Це крик душі про віру, надію та глобальне знищення схожих на Сталіна душевно хворих ідеологів-диктаторів.
Проект трилогії створений з метою розбудити суспільство з інертного стану задоволення ситуацією в світі та є закликом до боротьби свідомості.
Вартість квитків – від 50 до 200 грн. Квитки можна придбати он-лайн на ticketclub.com.ua або ж у касі театру.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4464 / 1.61MB / SQL:{query_count}