Культурні події у нашому місті


Сьогодні о 19.30 в рамках великого промотуру містами України відбудеться показ фільму “Поводир”, висунутого від нашої країни на премію “Оскар”. Режисер картини Олесь Санін особисто представить його публіці, тож глядачі не лише зможуть побачити цю стрічку першими, а й поспілкуватися з її творцями.
Події, описані в “Поводирі”, припадають на 30 роки минулого століття. Американський інженер Майкл Шемрок разом із сином приїздить до Харкова допомагати будувати соціалізм. Тут він закохується в актрису Ольгу, на яку давно поклав око червоний комісар. За трагічних обставин американець гине, а його сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. 
Не маючи інших шансів вижити на чужині, хлопець стає поводирем. Їхня подорож, сповнена небезпечних пригод, відбувається на тлі драматичних сторінок української історії та руйнування людських доль. Фільм знятий на основі реальних фактів та свідчень.
Національна прем’єра “Поводиря” відбудеться 12 листопада в 150 кінозалах країни. Цікаво, що покази ці зможуть відвідати люди з вадами зору, адже кінострічка адаптована для незрячих глядачів шляхом створення окремої звукової доріжки з тифлокоментарем.
Також, віднині у львівських кінотеатрах розпочнуться покази п’яти нових фільмів: “Інтерстеллар”, “Амазонія: інструкція з виживання”, “Будинок проклятих”, “Крихітка” і “Махни крилом”.
Головний герой кінострічки “Інтерстеллар” – Купер, учений-фізик, якому разом із колегами вдалося виявити “чорну діру”. Через неї дослідники намагаються навчитися долати час і простір. Кінцева мета таких небезпечних експериментів – зробити можливими подорожі у найвіддаленіші куточки космосу, які займали б якнайменше часу мандрівників.
У 2006 році Стівен Спілберг і Paramount Pictures запланували створити науково-фантастичний фільм на основі досліджень фізика-теоретика Кіпа Торна. У 2012-ому за фільм взялися брати Нолани. Стрічка знята найсучаснішими камерами вартістю понад 26 млн доларів 
Документальний пригодницький фільм “Амазонія: інструкція з виживання” вражає красою. Спільний проект кінематографістів Франції та Бразилії показує внутрішнє життя найбільшої низини на Землі. Ще однією метою створення фільму є привернення уваги суспільства до екологічних проблем регіону. Прем’єрний показ стрічки закрив 70-ий Венеційський кінофестиваль. 
Що може бути захопливішим, аніж подорож Амазонією?! Тільки та сама подорож, але очима маленького моторного капуцина Саї. Він і на дерево залізе, щоби глянути на все згори, і спритно сховається від будь-якої небезпеки, і швидко втече, якщо у цьому буде потреба. Маленький домашній улюбленець випадково потрапив у долину річки Амазонки. Його перевозили в клітці, як і годиться для порядної ручної тваринки, проте трапилася авіакатастрофа, і клітки з тваринами впали серед лісу… Маленька мавпочка вперше у житті опинилася в звичних для свого виду, але нових для себе умовах довкілля.
Події фільму “Будинок проклятих” розгортаються у віддаленій психіатричній лікарні. Головний герой Едвард Ньюгейт – випускник медичного вишу. Інтерес до психіатрії приводить його до цього медичного закладу. Невдовзі після приїзду Едвард розуміє, що частина персоналу перебуває в заручниках у пацієнтів…
Трилер “Будинок проклятих” є екранізацією оповідання американського письменника Едгара Алана По “Система доктора Тарра та професора Фезера”. Найбільшу популярність письменник здобув завдяки своїм оповіданням з елементами чорного гумору. Саме після написання цих творів з’явилися детективний та фантастичний жанри у їх сучасному вигляді. За екранізацію твору взявся Бред Андерсон, який усю свою кар’єру займається фільмами жахів і трилерами. Зйомки проходили улітку 2013 року в Болгарії.
Головна героїня комедії “Крихітка” Меган живе за інерцією, не прагне робити кар’єру, працюючи на фірмі батька. В особистому житті також цілковита одноманітність – дівчина зустрічається з одним і тим самим хлопцем ще зі школи. І ось одного разу бойфренд їй освідчується, а вона, попри тривалі стосунки, просить тиждень на роздуми. Того ж вечора героїня зустрічає біля крамниці компанію підлітків. Одна із них, смілива Анніка, просить Меган допомогти купити спиртне. Наступний тиждень головна героїня проводить у компанії тінейджерів, живучи в Анніки. Відповідь на питання, що робити з хлопцем, Меган допоможе знайти батько новоспеченої колежанки.
В “Крихітці” – зірковий склад акторів: Кіра Найтлі, яка з дитинства мріяла стати актрисою, багатообіцяюча юна Хлоя Грейс Морец і володар “Срібного ведмедя” Берлінського кінофестивалю за кращу чоловічу роль Сем Роквелл.
Мультфільм “Махни крилом” розповідає про зграю птахів, які летять у теплі краї на зимівлю. Юному Чижику такий тривалий переліт доводиться переживати уперше. Маршрут пролягає через Париж. Місто, яке багатьом дарує різноманітні, проте неодмінно добрі емоції, стане для Чижика справжнім випробуванням. 
Саме тут маленький герой зустрінеться з усіма небезпеками і перешкодами, які чатують на птахів у великому місті. Але потрібно летіти далі… Ось тільки є одна проблема: маршрут польоту знає лише Даріус, на якого напав злий Кіт. Чижик – єдиний, хто опинився поблизу. Саме юному, сповненому енергії пташеняті досвідчений лідер зграї передає свої знання.
Оригінальна назви мультфільму “Махни крилом” – Yellowbird (назва виду птахів, більш відомого у нас, як золотистий лісовий співун). Птахи цього виду маленькі, дуже схожі на горобців, але мають жовте оперення.
В арт-галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) відкрили нову виставку Івана та Оксани Процівих. Роботи, представлені в експозиції, об’єднані назвою “П’ята пора року” – саме так називають період карнавалів.
Яскрава естетика карнавалів, костюмів і масок, загадково-веселої феєрії  завжди вабила художників, адже це дуже добрий ґрунт для інспірацій. Майстер своєї справи, естет та інтелігент Іван Проців представив на виставці близько десяти вишуканих “карнавальних” творів. Чотири інші пори року, оспівані в алегоричній манері, зобразила його дружина – художник Оксана Проців. Її осінь, зима та весна є жіночими образами – вишукані квіти і рослини, графічно-живописні “сади краси” на папері та шовку.
Безумовно, виставка “П’ята пора року” стане окрасою похмурого листопадового Львова,  подарує естетичну насолоду численним шанувальникам творчості відомого подружжя, яке не вперше виставляється в “Зеленій канапі”  і на виставку якого завжди чекають з нетерпінням.
На тій же вулиці Вірменській, щоправда, уже в галереї “Дзиґа”, учора відкрили виставку членів фотоклубу 5х5, основною темою якої є джаз. Добірку назвали “Емоції та музика” і присвятили легендарному винахіднику саксофона Адольфові Саксу, двохсотріччя з дня народження якого відзначатимемо цього року. До експозиції ввійшли роботи Сергія Горобця, Ярослава Тимчишина, Андрія Артима, Кості Смолянінова і Ростислава Павлика. Ці автори вже не перший рік у джазовій тематиці і по-справжньому захоплюються цією музикою. Можна сміливо сказати, що переважна більшість візуальних образів фестивалю Jazz Bez у вашій пам’яті – це їхні фотографії.
Отримати справжню насолоду від яскравої та самобутньої краси різьби по дереву, сповнитися позитивними та естетичними емоціями поціновувачі мистецтва можуть у палаці Потоцьких на виставці “Народна різьба у творчості  Володимира Заремби”. В експозиції – 28 робіт.
Майже півстоліття цей майстер займається художньою обробкою дерева, а саме найскладнішим видом різьби – скульптурною, що вимагає об’ємного бачення фігури, почуття перспективи та збереження пропорцій. 
Даруючи дереву нове життя, різьбяр вражає розмаїттям творів, які виготовляє власноруч. У роботах “Господар”, “Добра бабця”, “Сівач”, “Дячок” Володимир Заремба відображає колорит життя народу, його побут, звичаї, намагаючись привернути увагу людей до культурних цінностей, звертається до тем національної свідомості (“Невинно убієнний”, “Портрет Т.Г. Шевченка”), обдарованості й геніальності  (“Шопен”, “Скрипаль”), віри (“Мойсей”, “Голгофа”, “Шопка”).
Радимо завітати й у Національний музей у Львові ім. А. Шептицького (просп. Свободи, 20). Тут учора відбулось урочисте відкриття виставки живопису Михайла Сидоренка, Наталії Кручкевич та Романа Яціва.
Співдружність цих трьох авторів перш за все професійна. Михайла Сидоренка та Наталію Кручкевич об’єднує сімейна спільність з відповідними творчими мотиваціями і колом мистецьких тем. Роман Яців займається дотичними питаннями пейзажного жанру, шукаючи адекватної мови виразу в координатах власних спостережень за природою. У кожного із них за плечима львівська академічна школа малярства, кожен із них пам’ятає своїх наставників, але розвивається у автономному пошуку, що виразно проявляється в самій стихії живописання, властивій кожному автору. Виставка виявляє дещо відмінні погляди авторів на морфологію сучасного мистецтва, у якій фактор автора, його екзистенція є вирішальними при творенні кольорописної міфології простору.
А сьогодні, 6 листопада, в день народження відомого українського письменника, будителя Галичини Маркіяна Шашкевича, відбудеться відкриття виставки “Відлуння Маркіянових дзвонів” львівського фотомитця, журналіста Йосипа Марухняка. Виставка відкриється о 16.00 в Музеї давньої української книги на вул. Коперника, 15-а (за палацом Потоцьких).
Щороку з наближенням культового фестивалю Jazz Bez (цього року він триватиме з 5 по 14 грудня) у Львові відбуваються акції, пов’язані з джазом.  2014-го світ відзначає 200-ліття з дня народження  винахідника саксофона Адольфа Сакса. З цієї нагоди “ДжазКлуб.Львів” і “Дзиґа” організовують флешмоб (українською – “раптівку”) саксофоністів. Акцію проведуть сьогодні о 16.00 біля літнього клубу “Поліграф” (вул. Лесі Українки, 45), а у випадку негоди – в галереї “Дзиґа”. Долучитись до неї організатори запрошують усіх саксофоністів і ставлять собі за мету зібрати 200 учасників. 
З програмою на флешмобі уже визначились. “Заграєм When the Saint’s Go Marching In! Дякуємо за оркестровку Андріяну Леськіву, – кажуть організатори заходу. – Маємо партії на шість альтів, два сопрано, два тенори і баритон саксофон”.
Музиканти спробують зіграти разом хоча б одну ноту. Якщо вдасться, то й цілий твір на прославу винахідника саксофона. А ввечері, о 21.00, у “ДжазКлубі.Львів”, (2 поверх “Дзиґи”, вул. Вірменська, 35) відбудеться саксофонний джем-сейшн.
Цього ж дня, але вже у Львівській філармонії о 19.00 розпочнеться другий вечір сонат Бетховена. Цього разу слухач матиме змогу відкрити для себе чотири сонати геніального композитора у виконанні талановитої піаністки, заслуженої артистки України  Етелли Чуприк. 
Першою прозвучить Соната для фортепіано №2 ля мажор. Під час її написання перед композитором постало доволі непросте завдання: підкоритися вимогам публіки чи йти своїм складним, проте героїчним шляхом? Другий твір, який  виконає на концерті Етелла Чуприк, – Соната №18  мі бемоль. Цей твір підбиває життєві підсумки довгих страждань і роздумів Бетховена.

А вже наступного дня, у п’ятницю, 7 листопада, о 19.00 у львівському Палаці cпорту “Україна” (вул. Мельника, 18) відбудеться концерт культового українського гурту “Брати Гадюкіни”. Саме зі Львова – міста, де “гади” зорганізувалися в далекому 1988 році, розпочнеться всеукраїнський тур групи на підтримку нового альбому Made in Ukraine. 
Цей альбом музиканти презентували 8 вересня цього року. Тоді й виклали новинку на власному сайті gady.com.ua для вільного прослуховування та скачування. При цьому закликали своїх прихильників добровільно переказати кошти на рахунки “Волонтерської сотні” – для потреб поранених бійців АТО, а також для переселенців з Криму і сходу України. 
До альбому Made in Ukraine ввійшло 16 треків. Це вже “більш дорослі “гади”, які, щоправда, не втратили знайомої мільйонам фірмової манери виконання та насиченого різнобарвного саунду. Новинка від “Братів Гадюкіних” витримана в кращих традиціях групи: мікс українського ритм-н-блюзу, гуцульського регі, львівського шансону та “міцних” актуальних текстів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4474 / 1.67MB / SQL:{query_count}