Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької відкрив 115-ий театральний сезон.
Там уже працюють над поновленням опери “Кармен” Ж. Бізе і балету “Ромео і Джульєтта” С. Прокоф’єва. Також у новому сезоні запланована постановка двох нових опер – “Отелло” Д. Верді, над якою працює народний артист України Василь Вовкун, і “Лоенґрін” Р. Вагнера, режисером якої є Міхаель Штурм із Німеччини.
У репертуарі театру опери та балету ім. С. Крушельницької так багато постановок, що в них дуже легко загубитись. Та, звичайно ж, найширший вибір мають поціновувачі оперного співу. Впродовж місяця у Львівській опері для вас виконають шедеври світової класики: “Мадам Батерфляй” (25 вересня) і “Флорія Тоска” (23 жовтня) Д. Пучіні, “Аїда” (27 вересня), “Набукко” (4 жовтня), “Трубадур” (10 жовтня) Д. Верді, “Севільський цирульник” (2 жовтня) Д. Россіні, “Паяци” (16 жовтня) Р. Леонкавалло, “Чарівна флейта” (18 жовтня) В.-А. Моцарта.
Тих, кому більше до душі українська класика, колектив театру запрошує на славнозвісну оперу “Запорожець за Дунаєм” (28 вересня, 11 жовтня) С. Гулака-Артемовського і “Наталку Полтавку” (5 жовтня) М. Лисенка. А якщо хочете зацікавити оперним мистецтвом своїх дітей, поведіть їх на “Чарівне кресало” (19 жовтня) Є. Досенка, М. Сильвестрова та І. Стрілецького. Діти точно не залишаться байдужими до цієї музичної казки.

Львів’янам і гостям міста, які віддають перевагу балету, в театрі пропонують постановки “Повернення Баттерфляй” (26 вересня) Д. Пучіні – Мирослава Скорика, “Коппелія” (28 вересня, 26 жовтня) Л. Деліба, “Лебедине озеро” (3 жовтня) П. Чайковського, “Баядерка” (10 жовтня) Л. Мінкуса, “Білосніжка та семеро гномів” (12 жовтня) Б. Павловського, “Ромео і Джульєтта” (17, 19 жовтня) С. Прокоф’єва, “Дон Кіхот” (24 жовтня) Л. Мінкуса і “Корсар” (31 жовтня) А. Адана.
А для тих, хто любить оперети, радимо піти на “Циганського барона” (9 жовтня) Й. Штрауса, “Летючу мишу” (26 жовтня) Й. Штрауса, “Веселу вдову” (30 жовтня) Ф. Легата або концертну програму “Vivat оперета!” (22 жовтня).
Ціни квитків: на вечірні вистави – 40 – 200 грн, на ранкові – 30 – 150 грн.
Адреса театру: просп. Свободи, 28, телефон (032) 235-65-86.
Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької свій 97-ий театральний сезон розпочав з чималої кількості новин і планів. Найочікуванішим стало відкриття відремонтованої сцени – завдяки старанням адміністрації і багатьох небайдужих людей ремонт здійснили дуже швидко.
|
фото: Євген Кравс |
Художній керівник театру – народний артист України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка
Федір Стригун розповів “Львівській Пошті”, що заньківчани готують на цей сезон одразу чотири прем’єри! Першою стане “Король стрільців, або Муза в офсайді” (10, 11, 26, 28 жовтня) Івана Керницького. Крім того, в театрі працюють над постановками “Циліндр” Едуардо Де Філіппо, “Вій, вітерець” Яніса Райніса і “Чудова неділя для пікніка” Теннессі Вільямса.
Як ви напевно знаєте, колектив театру ніколи не залишається осторонь подій, що відбуваються з українським народом. Цього місяця заньківчани уже вкотре даватимуть благодійну виставу на підтримку українських військових. Цього разу це буде “У.Б.Н.” (6 жовтня) Г. Тельнюк. “У.Б.Н.” або ж “Український буржуазний націоналіст” – це історія про колишнього політв’язня Зенона, який намагається тихо дожити віку в компанії спогадів та листів. Але це виявляється неможливим – друзі з минулого, соратники стараються різними способами змусити його знову піти у політику та прикрити своїм незаплямованим ім’ям “брудні” провладні руки.
Попри непросту ситуацію не варто забувати й про свята. Саме тому в середині місяця у театрі відбудеться урочиста академія з нагоди 160-річчя Марії Заньковецької (12 жовтня). Святкувати 200-річний ювілей Великого Кобзаря продовжать виставами “Катерина” (30 вересня) і “Назар Стодоля” (4, 19 жовтня), які уже встигли показати не лише в Україні, а й за кордоном.
Тих глядачів, які зачитуються Гоголем, колектив театру запрошує на “Одруження” (18 жовтня) і “Пропалу грамоту” (30 жовтня). Згадати про талант Івана Миколайчука можна буде під час вистави “Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами” (26 вересня, 9 жовтня). Байдужими не залишать і постановки Ореста Огородника “Блазні мимоволі” (2, 16 жовтня), “Останній гречкосій” (3, 17 жовтня) і “Криза” (8 жовтня).

|
фото: Євген Кравс
|
В репертуарі заньківчан кожен знайде щось для себе! Впродовж найближчого місяця для львів’ян і гостей міста покажуть вистави “Неаполь – місто попелюшок” (25 вересня, 15 жовтня) Надії Ковалик, “Смак до черешень” (26 і 28 вересня) Агнєшки Осєцької, “Ярославна – королева Франції” (28 вересня, 25 жовтня) Валентина Соколовського, “Шаріка” (30 вересня, 23 жовтня) Ярослава Барнича, “Пані міністрова” (1 жовтня) Браніслава Нушича, “Сватання на Гончарівці” (7 жовтня) Григорія Квітки-Основ’яненка, “Бояриня” (21 жовтня) Лесі Українки, “Полліанна” (24 жовтня) Елеонор Портер, “Віяло леді Віндермір” (24 жовтня) Оскара Уайльда, “Дама з камеліями” (29 жовтня) Александра Дюма-сина і “Сільва” (31 жовтня) Імре Кальмана.
Вартість квитків: 20 – 100 грн.
Адреса театру: вул. Лесі Українки, 1, телефон (032) 235 55 83.
Львівський драматичний театр імені Лесі Українки ще до початку нового сезону гучно заявив про себе, анонсуючи нові, неочікувані, а подекуди й скандальні постановки. Прем’єр цієї осені вистачає!
Це і мюзикл Divka (28 вересня, 24 жовтня) за п’єсами “Наталка Полтавка” І. Котляревського та “Дівка на виданню” І. Озаркевича, і трагікомедія “Блюз розбитих сердець” (17 жовтня) за п’єсою Т. Вільямса “Чудова неділя для пікніка”, і скандальний проект для дорослих Олексія Коломійцева “Вівісекція” (27 вересня, 11 і 26 жовтня), які вже наробили галасу і змусили говорити про них за межами театральної спільноти (а це, погодьтесь, уже неабиякий результат!).
Попри новинки львів’ян і гостей міста просять не забувати й про інші постановки, яких у репертуарі Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки чимало. Радимо не гаяти часу і подивитись комедійні “Собаку на сіні” (26 вересня, 9 жовтня) за п'єсою Лопе де Вега та “Моя дорога Памела” (8, 25 жовтня) за Дж. Патріком, дуже цікаву “Анатомію театру” (30 жовтня) за нарисом Карела Чапека “Як ставиться п’єса” та містичний “Готель поміж двох світів” (4, 5 жовтня) за Еріком-Емманюелем Шміттом.
Крім цього, колектив театру запрошує на вистави, створені за творами Лесі Українки – “Лісова пісня” (12 жовтня), “І все-таки я тебе зраджу” (9 жовтня) та “Євангеліє від Юди” (31 жовтня) за п’єсою “На полі крові”.
І хоча більшість постановок розрахована на дорослого глядача, дітей у цьому театрі також знають чим зацікавити. Маленьким гостям пропонують подивитись вистави “Великі подвиги маленького Ріккі-Тіккі-Таві” (28 вересня, 26 жовтня), “Вінні-Пух” (5 жовтня) і “Загублений хвіст” (12 жовтня) за казками А. Мілана, а також “Червону Шапочку” (19 жовтня).
Вартість квитків: на дитячі вистави – 20 – 25 грн, на дорослі – 30 – 80 грн.
Адреса театру: вул. Городоцька, 36, телефон (032) 233-31-88.
Львівський академічний театр імені Леся Курбаса дивуватиме львів’ян і гостей міста високоінтелектуальними та неповторними постановками.

Впродовж найближчого місяця тут показуватимуть сценічні адаптації творів, які вже здобули широке визнання поціновувачів сучасного театрального мистецтва. Репертуар курбасівців різноманітний, у ньому кожен знайде щось для себе. Цікавитеся працями філософів? Тоді вас не залишать байдужими вистави “Так казав Заратустра” (28 вересня, 1, 29, 31 жовтня) за Фрідріхом Ніцше і “Наркіс” (11 жовтня) за Григорієм Сковородою. Для тих, хто цінує добру класичну літературу, цікавими будуть “Лісова пісня” (17, 18 жовтня) за Лесею Українкою і “Забави для Фауста”(22 жовтня) за Федором Достоєвським.
Якщо шукаєте відповідей на одвічні питання, вас підкорять “Формули екстази” (27 вересня) за Богданом-Ігорем Антоничем і “Театр злочину” (10 жовтня) за Жаком Маклером. А коли візит до театру Курбаса є першим, радимо постановки, які вже давно стати його візитівками – “Чекаючи на Ґодо” (26 вересня) за Семюелем Бекетом, Ma-Na Hat-Ta (12 жовтня) за Інґеборґою Бахман і, звичайно ж, “Амнезія, або Маленькі подружні злочини” (5, 19 жовтня) за Еріком-Еманюелем Шмідтом.
Та й це ще не все! Адже саме в цьому театрі ви зможете побачити вистави за п’єсами молодих українських драматургів, які дивують і вражають: “Свиняча печінка” (2, 27 жовтня) за Сашком Брамою і “Слава героям” (4, 26 жовтня) за Павлом Ар'є.
Насолодитися творчістю курбасівців найближчим часом матимуть змогу не лише львів’яни і гості міста, але й кияни: 24 – 25 жовтня в Національному палаці мистецтв “Україна” показуватимуть “Лісову пісню” і “Забави для Фауста”.
Вартість квитків – 40 – 45 грн.
Адреса театру: вул. Курбаса, 3, телефон (032) 272 48 24.
Перший український театр для дітей та юнацтва уже звично не збавляє обертів і невпинно працює над новими постановками. Вже до кінця жовтня любителів театрального мистецтва обіцяють здивувати прем'єрною виставою “Крила ангела” за твором Ясунарі Кавабати “Елегія”. Також у жовтні розпочнеться робота над ще однією прем'єрою – “Черевички” за повістю Миколи Гоголя “Ніч перед Різдвом”. Звичайно, як тільки стануть відомі дати показу цих прем’єр, “Львівська Пошта” неодмінно повідомить про це своїх читачів.
А поки що колектив Першого українського театру для дітей та юнацтва запрошує на вистави поточного репертуару, які відбуваються майже щодня. Саме тут вам запропонують чимало найрізноманітніших дитячих постановок. Тим, хто любить спів і музику, радимо подивитись “Ляльку Реґґеді Енн” (4, 17 жовтня), “Пеппі Довгупанчоху” (28 вересня, 5 і 24 жовтня), “Троє поросят” (25 вересня, 25 жовтня) і неодмінно сучасну “Дюймовочку+” (23 жовтня). Дітлахи, які зачитуються казками, зможуть побачити їх сценічне втілення під час перегляду “Русалоньки” (27 вересня, 8 жовтня), “Чарівного кресала” (9, 28 і 31 жовтня), “Диких лебедів” (10, 14 і 19 жовтня ), “Зайчика-хвалька” (11 жовтня), “Зоряного хлопчика” (16 жовтня) і “Попелюшки” (22 жовтня ).

Особливу увагу радимо звернути на одну з прем’єр минулого сезону – “Beautiful Карпати” (1, 12, 15, 19, 26, 29 жовтня ). Це навіть не театральна вистава у звичному для нас розумінні, а казковий урок англійської мови для дітей від чотирьох років! І в жодному випадку не проґавте допотопно-сучасну історію “О 8-ій вечора на Ковчезі” (26 вересня, 2, 7, 21 жовтня), в якій з усією серйозністю порушуються питання про Бога.
Дорослих гостей Перший український театр для дітей та юнацтва чекатиме на вечірній сцені. Уже зараз там працюють над поновленням музичної комедії “За двома зайцями” (23 і 30 жовтня). Проте музика і гумор – не єдине чим вас здивують у цьому театрі! Для старших глядачів актори готують трилер “Втеча з реальності” (18 жовтня) і ліричну драму “Таїна буття” (31 жовтня).
Вартість квитків – 12 – 50 грн (на денні вистави: у будні – 12 – 16 грн; у вихідні й святкові дні та на прем'єри – 14 – 20 грн; на вечірні вистави – 25 – 50 грн). Кожної останньої суботи місяця всі квитки по 12 грн.
Адреса театру: вул. Гнатюка, 11, телефон (032) 255 33 30.