Кіно як життя

Куди іти, з ким зустрічатись і що дивитись на Wiz-Art-2014

VII Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art, що відбудеться 24 – 27 липня, представляє програму показів та спеціальних подій. Цього року на фестивалі покажуть понад 70 стрічок з різних куточків світу. Окрім кінопоказів, гостей фестивалю чекають зустрічі з українськими та іноземними режисерами, майстер-класи та лекції.
“Організовуючи фестиваль, ми робимо Україну ближчою до світу, а світ ближчим до нас. Мова доброго кіно зрозуміла на всіх континентах. Ми б хотіли, щоб діалог між народами відбувався саме так, а не зі зброєю в руках. Кіно – це наша зброя”, – пояснює директорка фестивалю Ольга Райтер гасло цьогорічного фесту – “Сильніше, ніж зброя”.
У міжнародному конкурсі цього року представлені 15 стрічок з Німеччини, Великобританії, США, Франції, Ірану, Нідерландів, Болгарії, Польщі та України. Саме вони претендують на головну нагороду – Гран-прі фестивалю, а також на призи в трьох номінаціях: найкраща режисура, найкращий сценарій та найкраща операторська робота. 
Серед найбільш титулованих фільмів конкурсу – володар Гран-прі фестивалю короткометражного кіно в Клермон-Феррані болгарська стрічка “Честь” Павела Веснякова, фільм “Більше двох годин” Алі Аскарі та американська стрічка “Проби” Сусани Касарес. Також за нагороди змагатимуться: новий фільм дворазового лауреата премії BAFTA і переможця в номінації найкращий режисер фестивалю в Локарно Адріана Сітару “Партнерство”, британський фільм “Тушковане м’ясо та пунш” Саймона Елліса, французька стрічка “Шкіра” Седріка Превоста, цьогорічний номінант на премію BAFTA серед короткометражних фільмів “Вид на море” Анни Дуфілд та Джейн Лінфут, учасник короткометражної секції фестивалю “Санденс” “Білий ранок” Пола Баррітта, фільм “BANG! BANG!” Жульєна Бісаро та учасник каннської короткометражної програми “Де ми” Ілкера Чатака. Крім того, у конкурсі представлений експериментальний фільм амстердамського дуету митців Хаї Хертог та Ніра Надлера “Урожай”.

У міжнародній програмі – дві українські стрічки: дебютна ігрова короткомет­ражка “Віолончель” Олесі Моргунець, знята в Криму, та фільм – учасник спеціальної програми Cannes Short Film Corner “Прості речі” Олександра Ратія.
До української програми в 2014-ому ввійшли 11 стрічок. Серед них чотири анімаційні роботи: “Жуйка” Ольги Макарчук – про один день з життя звичайної жувальної ґумки, “Вигадка” Катерини Чепик – про дівчинку, яка потрапляє в паперово-пластиліновий світ, яскрава анімація “Дідочок задумав женитись” Юрія Борисенка та етюд на піску “Гості дому мого” Олега Федченка. Крім того, в українському конкурсі – новий фільм сестер Марини та Оксани Артеменко “Абонент”, драми “Так закінчилось літо” Марини Рощиної та “24 години з життя жінки” Олександра Фещенка, філософська короткометражка Олександра Шкрабака “Сортувальник” та історія про самотність “Бабушка” Аліни Горлової. Також у програмі – експериментальні фільми “Об’єкти у дзеркалі ближче, ніж вони здаються” Марини Дикухи та “Холодна війна” Юлії Проскуріної.
Визначатиме переможців міжнародного конкурсу та найкращу українську короткометражку журі у складі норвезької режисерки та продюсерки Ґюнхільд Енґер, української режисерки документального кіно Катерини Горностай та директора польського фестивалю короткометражних фільмів Short Waves Festival Шимона Стемплевського.

кадр із фільму "Трикутники щастя"
Поза конкурсом глядачам фестивалю покажуть програми фільмів про несподівані перетворення “Ігри розуму”, “Сила людини”, що складається з фільмів про права людини, та розважальні “Брудні секретики”, які зібрали стрічки про цікаві людські вподобання. Окремий показ сформують із найкращого музичного відео.
У спеціальній програмі будуть представлені найкращі документальні фільми об’єднання “Вавилон’13”, присвячені українському громадянському протесту 2013 – 2014 років. Режисери кіноформації візьмуть участь у дискусії про документальне кіно як інструмент боротьби. Також під час фестивалю ви зможете побачити українську короткометражну класику ХХ ст., документальні короткометражки з різних країн світу Doc.You та польську панораму від фестивалю Short Waves.

Освітній блок Wiz-Art -2014 представляє Wiz-ArtFilm School – спеціальна програма зустрічей та майстер-класів за участі гостей фестивалю. Австрійська режисерка Ліза Вебер, мексиканський режисер Ізмаель Нава Алехос та член журі Ґюнхільд Енґер проведуть зустрічі з  у форматі Q&A. Ще один член журі – Катерина Горностай представить майстер-клас “Реальність у документальному та ігровому кіно”.
Сценаристка і авторка блогу All About Storytelling Жанна Озірна прочитає лекцію про голлівудську структуру сценарію, режисер Микита Лиськов розповість про історію анімації, а Ольга Макарчук,режисерка фільму–учасника української програми “Жуйка”,  проведе воркшоп з анімації.

Програма VII Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art
24 липня, четвер
15.00 – Лекція Микити Лиськова “Анімація. Історія та розвиток”. Антикафе Communa, вул. Галицька, 1. Вхід – 10 грн (плата на вході).
20.00 – Офіційне відкриття 7 ЛМФКФ Wiz-Art: кінопоказ та музичний перфоманс від гурту KEMI з віджеїнгом від VJ Turok. Львівська обласна філармонія, вул. Чайковського, 7. Вхід – 50 грн (і за запрошеннями).
25 липня, п’ятниця 
13.00 – Майстер-клас Катерини Горностай “Реальність у документальному та ігровому кіно”. Антикафе Communa, вул. Галицька, 1. Вхід – 10 грн (плата на вході).
15.00 – Показ позаконкурсної програми “Українська короткометражна класика ХХ століття”. Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17. Вхід – 25 грн.
17.00 – Показ позаконкурсної програми “Doc.You: документальні короткі метри”. Львівський палац мистецтв, вул. Копер­ника, 17. Вхід – 25 грн.
17.00 – Дискусія “Документальне кіно – інструмент боротьби в Україні” . Центр міської історії Центрально-Східної Європи, вул. Богомольця, 6. Вхід вільний.
19.00 – Показ позаконкурсної програми “Ігри розуму”. Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17. Вхід –25 грн.
21.00 –  Показ першого блоку міжнародного конкурсу. Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17. Вхід – 25 грн.
23.00 – Open-air-показ фільмів об’єднання “Вавилон’13”. Парк ім. І. Франка, вул. Університетська, 1 (у випадку дощу – у Львівському палаці мистецтв, вул. Коперника, 17). Вхід вільний.
26 липня, субота
9.30 – Лекція Жанни Озірної “Голлівудська структура сценарію: вивчити і забути”. Антикафе Communa, вул. Галицька, 1. Вхід – 10 грн (плата на вході).
11.00 – Майстер-клас Ольги Макарчук “Анімація-трансформація”. Антикафе Communa, вул. Галицька, 1.Вхід – 10 грн (плата на вході).
13.00 – Q&A з норвезькою режисеркою та членом журі Wiz-Art- 2014 Ґюнхільд Енґер. Антикафе Communa, вул. Галицька, 1. Вхід – 10 грн (плата на вході).
15.00 – Презентація програми Шимона Стемплевського “Найкраще з фестивалю Short Waves: польська панорама”. Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17. Вхід – 25 грн.
17.00 – Показ позаконкурсної програми “Сила людини”. Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17. Вхід – 25 грн.
17.00 – Показ програми “Українська короткометражна класика ХХ століття”. Кінотеатр “Сокіл”, вул. Володимира Великого, 14-а. Вхід вільний.
19.00 – Показ другого блоку міжнародного конкурсу. Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17. Вхід – 25 грн.
19.00 – Показ фільмів об’єднання “Вавилон’13”. Кінотеатр “Сокіл”, вул. Володимира Великого 14-а. Вхід вільний.
21.00 – Показ третього блоку міжнародного конкурсу. Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17. Вхід – 25 грн.
23.00 – Вечір музичних відео. Тревел-кафе “Вандлер”, вул. Староєврейська, 5. Вхід вільний.
27 липня, неділя
11.00 – Q&A з австрійською режисеркою Лізою Вебер. Антикафе Communa, вул. Галицька, 1. Вхід – 10 грн (плата на вході).
13.00 – Q&A з мексиканським режисером Ізмаелем Навою Алехосом. Антикафе Communa, вул. Галицька, 1. Вхід – 10 грн (плата на вході).
15.00 – Показ позаконкурсної програми “Брудні секретики”. Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17. Вхід – 25 грн.
17.00 – Український конкурс “Made in Ukraine. Панорама українських фільмів”. Львівський палац мистецтв, вул. Копер­ника, 17. Вхід – 25 грн.
17.00 – Показ фільмів об’єднання “Вавилон’13”. Кінотеатр “Сокіл”, вул. Володимира Великого, 14-а. Вхід вільний.
19.00 – Показ фільмів об’єднання “Вавилон’13”. Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17. Вхід – 25 грн.
19.00 – Український конкурс “Made in Ukraine. Панорама українських фільмів”. Кінотеатр “Сокіл”, вул. Володимира Вели­кого, 14-а. Вхід – 20 грн (квитки в касі кінотеатру).
21.00 – Закриття ЛМФКФ Wiz-Art: оголошення та показ фільмів-переможців. Львівський палац мистецтв, вул. Копер­ника, 17. Вхід – 25 грн.
У програмі можливі зміни! Будь ласка, стежте за розкладом на сайті wiz-art.ua/festival/programa/
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4360 / 1.63MB / SQL:{query_count}