
Сьогодні, четвертого липня, у львівських кінотеатрах відбудуться прем’єри п’яти фільмів.
Події фантастичного трилера “Теорема Зеро” (реж. Террі Гілліам; у гол. рол.: Крістоф Вальц, Мелані Тьєррі, Девід Тьюліс, Метт Деймон) відбуваються в антиутопічному світі. Тут слідкуть за кожним вчинком людини – рекламні сітілайти тримають населення під постійним контролем. Головний герой – комп’ютерний геній Коен Лет (Крістоф Вальц) – займається описом філософських проблем за допомогою математичних моделей. Він намагається вирішити теорему, яка не має розв’язку, а ще – розгадує таємницю душі. І в цьому йому допомагає спеціальний костюм, що переносить героя у віртуальну реальність.
Комедія “Мачо і ботан 2” (реж. Філ Лорд, Крістофер Міллер; у гол. ролях: Джона Хілл, Ченнінг Татум, Дейв Франко, Айс Кьюб) розповість про двох молодих офіцерів поліції. Вони з легкістю здатні провалити будь-яке завдання. Їх легше відправити кудись подалі, аніж пояснювати, чому вони є не придатними для роботи. Цього разу хлопці під прикриттям розшукуватимуть наркоторгівця у місцевому коледжі. Та коли один із них потрапляє у богемне середовище, а інший зустрічає “рідну душу” в тамтешній футбольній команді, полісмени починають сумніватися й у своїй дружбі…

Події
драми “Ровер” (реж. Девід Мішо; у гол. рол.: Гай Пірс, Роберт Паттінсон, Скут МакНейрі, Девід Філд) відбуваються в пустелях Австралії в недалекому майбутньому. Після глобальної кризи світ поринає у хаос, усюди орудують грабіжники. Банда небезпечних злочинців краде у головного героя останню цінність – його авто. Від цього моменту пошуки крадіїв стають ціллю життя героя. Його супутником стає брат одного із керівників банди – молодий хлопець Рейнольдс. Він не такий холоднокровний, як інші, однак не варто забувати, наскільки суттєво може змінитися людина, якій вже немає чого втрачати.
“Почати знову” (реж. Джон Карні; у гол. рол.: Хейлі Стайнфелд, Кіра Найтлі, Марк Руффало, Кетрін Кінер, Адам Левін) – це мелодрама про те, наскільки важливою у нашому житті є музика. Ден (Марк Руффало) раніше був головою популярного музичного лейблу. Сьогодні його кар’єра зруйнована, а життя виглядає безперспективним. Та одного разу, сидячи у барі, він почув спів Грети (Кіра Найтлі). Зовсім нещодавно її покинув хлопець (Адам Левін), з яким вони були разом ще зі школи. Грета писала пісні, які виконував її бойфренд. Тепер же той став рок-зіркою й живе іншими інтересами. Фільм розповість, як дві людини на межі відчаю можуть відновити один в одного любов до життя. Цікаво, що над створенням саундтреків до стрічки працювало аж семеро композиторів.
Комедія “Дівчина на велосипеді” (реж. Джеремі Левін; у гол. рол.: Вінченцо Амато, Нора Чірнер, Педді Консідайн, Луїз Моно) розповідає історію італійця Паоло. Він працює водієм автобуса – розвозить туристів по Парижу. Паоло хоче домогтися любові німецької стюардеси Грети і, здавалося, уже готовий зробити їй пропозицію руки та серця… Однак після зустрічі з дівчиною на велосипеді його життя змінюється: чарівна француженка Сесіль не виходить із голови героя. Водночас він думає, що кохає й Грету. І от його найкращий друг, британський серцеїд, дає фатальну пораду...
Також від четверга у Львівському палаці мистецтв розпочнуться покази фільмів у межах Тижня ізраїльського кіно.
“Сучасне ізраїльське кіно посідає важливе місце у світовому кінопросторі. Будь-який найпрестижніший міжнародний кінофестиваль включає до своєї програми фільми цієї країни. Останніми роками ізраїльський кінематограф завоював низку почесних нагород у світі”, – повідомляють організатори акції, зазначаючи, що львівські глядачі зможуть переглянути п’ять найбільш відомих фільмів трьох останніх років.
Політичний трилер “Вифлеєм” (реж. Ювал Адлер) розповідає історію малоймовірної дружби між офіцером ізраїльської спецслужби Разі та його палестинським інформатором Санфуром. Санфур – молодший брат високорангового палестинського бойовика. Його завербували ще у 15-річному віці. Тепер, коли Санфурові виповнилося 17, він намагається балансувати між запитами Разі й вірністю братові, живучи подвійним життям та обманюючи обох. Коли ізраїльська спецслужба дізнається, наскільки глибоко Санфур залучений у діяльність свого брата, Разі постає перед невирішальною дилемою.
Комедія “Полювання на слонів” (реж. Решеф Леві) – найбільш касовий ізраїльський фільм минулого року. Динамічна й жвава комедія розповідає про банду із трьох літніх лихачів та 13-річного хлопця, які вирішують пограбувати банк. Тут знялися як найвідоміші актори ізраїльського кіноекрана (Сессон Габай та Моні Мошонов), так і зірка міжнародного масштабу сер Патрік Стюарт (“Люди Ікс”, “Стар Трек”). До речі, американські продюсери вже викупили права на зйомки рімейку “Полювання на слонів”.
Драматична комедія “Обман задля порятунку” (реж. Майя Кеніг) розповідає про взаємини дочки та батька, які тривалий час не бачилися. Однак тепер дівчину на тривалий час відправляють у Ізраїль до свого батька. Шауль, авантюрист та мрійник, зовсім не готовий до повернення дочки: він не має ані грошей, ані житла. Щоб знайти дах над головою, батько й донька прикидаються біженцями з півночі країни: в Ізраїлі триває війна, тому багато сімей із мирних районів готові прихистити жертв обстрілів. Однак тепер Шаулю та Лібі слід не лише налагодити власні взаємини, а й стежити за тим, аби не підловитись на брехні.
Документальний фільм “Провідники” (реж. Дрор Морех) побудований на інтерв’ю із шістьма колишніми керівниками таємної спецслужби Ізраїлю. Вони вперше погодилися поділитися із широкою публікою поглядами й спогадами про власні вчинки та рішення. У відвертих розмовах вони проливають світло на суперечності окупації Ізраїлем територій після Шестиденної війни.
Комедія “Чарівники” (реж. Гай Наттів, Ерез Тадмор) описує магічну подорож 78-річного чоловіка зі своїм сином, релігійним хасидом-репером. Вони вирушили до Греції, аби там знайти старого чаклуна, який одного разу врятував батькові життя. Подорож приведе їх до абсурдних зустрічей та фінального випробування батька й сина.
Галерея “Зелена канапа” і Анна Попова запрошують оглянути нову експозицію робіт, зібраних під назвою
“Шепіт трав”.
Папір – особливо важлива матерія. Він співучасник творення історії, науки, літератури, людських доль і, безперечно, творів образотворчого мистецтва також.
Та Анна Попова на своїй персональній виставці демонструє, як папір може бути й самостійним твором мистецтва. Завдяки давній технології виготовлення ручного паперу – ми маємо таку можливість, адже роботи створюються безпосередньо кольоровими масами, без подальшого розмальовування.
Японський черпаний папір виготовляється з рослинної сировини. Це цікава дослідницька робота, адже автор сам готує рослини для своїх робіт. Не випадково, ця виставка називається “Шепіт трав”, адже часто саме сировина, її колір чи структура підказують сюжети майбутніх робіт. Трави ніколи не здіймають галасу, вони тихенько перешіптуються з вітром, котрий приносить і розповідає їм історії з усього світу. Саме цими історіями, що народжені самою природою, Анна хоче поділитися з вами.
Від завтра й до 31 серпня Палац мистецтв запрошує відвідати виставку
“Інтерактивний ігровий простір”, створену Центром Медіа Мистецтв WRO (Вроцлав, Польща) у рамках проекту “Медійний дитсадок”.
“Інтерактивний ігровий простір” – це унікальний шанс експериментувати з сучасними динамічними мультимедіа: спробувати, як це – творити; особисто створити зображення на великоформатних екранах та генерувати звуки; поблукати в лабіринтах кольорів; на хвилину стати композитором; отримати корисні навички працювати в групі.
Виставка складається з шести інтерактивних інсталяцій: малювання світлом, фактури, інтерактивна платформа, червоний-зелений-синій, чарівники і кінко. Біля кожної інсталяції працюватимуть волонтери, які все пояснять і допоможуть дітлахам бавитися і творити.

У цей же день о 16.00 у
Палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки живопису Тетяни Боричок “Сплела”. Художниця спробує за допомогою живопису передати своє захоплення українським вінком – потужним знаком, символом життя минулого і сьогодення. Виставка триватиме до 25 липня.
“Потужним знаком є вінок. Символ невід’ємний від життя. В своїй основі приховує коло, яке не має ні початку, ні кінця, а, значить, є істинною досконалістю, символом божественного початку, – зазначає Тетяна Боричок. – У експозиції я виділю два види обрядові та весільні вінки, штучні та живі. Спробую мовою акварелі передати багатство та значення вінка, перенести його в сучасний аспект життя.
Здійснити художній експеримент, зі складною і ніби неблизькою технікою до об’ємного, декоративного, прикладного мистецтва. Об’ємне покласти в двовимірний простір. Ряд робіт стилізувати та передати лиш простоту архітектоніки кожного вінка. Вкласти інформацію в кожну роботу. Мої намагання відчути кожен вінок, його історію, лягають на папір тонко і часто інтуїтивно, довірившись процесу та техніці акварельного живопису. Вінок, атрибут наповнений пам’яттю предків, ліг на папір, відкинувши зайві елементи, але зберігши свою особливість та сутність. Сучасність стрімко рухається, але сучасність не повинна втрачати набуті цінності, бо тоді вона пуста”.
Окрім двох вищезазначених новинок у Палаці мистецтв також триває виставка Тетяни Умінської та Наталії Куберсьої. Ці дві молоді художниці об’єдналися вперше, аби разом презентувати спільну виставку “Два погляди на одну таємницю”. І якщо перша частіше зображує жінок та дівчат, малює портрети, то друга віддає перевагу натюрмортам та пейзажам.
“Ми дуже різні, ми по-різному працюємо, мислимо і живемо. Але нас щось об’єднує, якась таємниця, адже ми подруги. Глядач може сам дізнатися про цю таємницю, коли відвідає нашу виставку”, – каже Тетяна Умінська.
У п’ятницю о 16.00 в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові відбудеться відкриття виставки “Яворівщина”.
Народне мистецтво Яворівщини, поряд із етнокультурним надбанням інших регіонів України, творить основи національної ідентичності української спільноти. Яворівський народний одяг, вишивка, дерев’яна іграшка, декоративно-ужиткова пластика, писанки за своїми мистецькими якостями належать до найвидатніших здобутків народної творчості. Виставка “Народне мистецтво Яворівщини ХІХ – початку ХХІ століть” покликана представити їх у найширшому видово-типологічному спектрі. Протягом ХХ ст. у декількох музеях Львова сформувались доволі цікаві колекції народного мистецтва Яворівщини.
Сьогодні вони дають змогу ґрунтовно вивчати та популяризувати культуру цієї землі. Так у збірці Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (НМЛ) Яворівщина найяскравіше представлена зразками народного одягу, вишивки, ткацтва та вибійки. У ній також усебічно презентована традиційна яворівська дерев’яна іграшка та писанки. Саме ці види народного мистецтва покладені в основу пропонованої увазі глядача виставки. Однак, окрім творів із фондових зібрань НМЛ, для повнішого залучення матеріалу до експозиції включено й вибрані зразки народного гончарства та забавки із збірки Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАНУ (МЕХП), яворівський жіночий та чоловічий строї із колекцій Музею народної архітектури та побуту у Львові та Історико-етнографічного музею “Яворівщина” (м. Яворів), а також документальні світлини із фондів Музею Івана Гончара (м. Київ).
З метою цілісного, всеосяжного розгляду мистецтва Яворівщини музей пропонує такі розділи експозиції: народний одяг; тканину (ткацтво, вибійка); вишивку; кераміку, писанки; іграшки, рогозоплетіння та яворівські розписані скрині.

В
антикафе CoMMuna (вул. Галицька, 1) у неділю, 6 липня, з 10.00 до 15.00 триватиме
YogaDay. Для тих, хто завітає на цю подію, її організатори підготували надзвичайну програму.
Придбавши квиток за 35 грн (або заздалегідь – за 25 грн) у YogaDay ви зможете: відвідати ранкове заняття йогою із професійним викладачем; дізнатися, що таке дихальні практики (пранаями) і випробувати їх, а також вправи йога-антистрес на собі з допомогою інструктора Сергія (Трускавець); послухати цікаву розвиваючу лекцію; оглянути нову колекцію натурального, прогресивного одягу для йоги від львівського дизайнера Лілії Сас; подивитися французьку комедію “Прекрасна зелена” від “Катрусиного кінозалу”.
Окрім цього гостям YogaDay пропонують приєднатися до справжньої душевної чайної церемонії, продегустувати неповторні солодощі, розмалювати своє тіло хною (Мехенді) – і все це під музичний супровід від діджея T-One.

Вісім місяців у нашому місті функціонують контейнери для одягу. Знаєте, які незвичайні і цікаві речі там трапляються? За цей час їх назбирали аж на цілий модний показ “Життя в стилі печворк”! Незвичний, ексклюзивний та цікавий одяг продемонструють мешканці, волонтери та друзі “Оселі” 6 липня, у неділю біля Музею ідей на вулиці Валовій, 16 у рамках акції “Мода з контейнерів”, яка розпочнеться о 16.00.
Перед показом відбудеться презентація документального фільму, який продемонструє весь процес функціонування контейнерів та детально розповість про те, що відбувається з речами після того, як вони потрапляють у контейнери.
Після показу розпочнеться гаражний розпродаж від “Емаус-Оселі”. Як завжди, має бути дуже цікаво. За невелику пожертву можна буде придбати одяг, посуд, взуття, цікаві “зачитані” книги і звичайно саморобні покривала-печворки.
Кошти, зібрані під час розпродажу, будуть скеровані на функціонування осередку підтримки бездомних, в якому люди отримують санітарно-гігієнічні послуги, та для закупівлі контейнера для одягу у новоствореній спільноті з Дрогобича “Наша хата”.
Нагадаємо, що у листопаді минулого року у Львові були встановлені перші в Україні контейнери для одягу, взуття та книг. Речі, які львів’яни віддають, “Оселя” передає на потреби бездомних та малозабезпечених сімей, частину реалізує у благодійних крамничках, заробляючи таким чином на соціальні проекти організації.