Музичне життя нашого міста вже неможливо уявити без традиційної події – Фестивалю давньої музики.
Він ще доволі молодий (започаткований 2003 року), але вже став частиною історичного комплексу Львова. Музика з фестивальних концертів так природно звучить у львівських палацах і храмах, що, здається, долинає з глибини віків.
На сьогодні це єдиний в Україні фестиваль, що в такому обсязі і на такому професійному рівні представляє музику різних європейських країн – середньовічну і класичну: вокальну та інструментальну, церковну та світську, оперну та ораторійну. На фестивалі вже побували гості зі Швеції, Швейцарії, Німеччини, Великобританії, Нідерландів, Чилі, США, Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі, Росії, Білорусі, України. Виконавці давньої музики не лише виступають на концертах, але й дають консультації та проводять курси майстерності, що сприяє розвиткові історичного виконавства в Україні.
Неповторний мистецький світ фестивалю сформували його тематичні сесії останніх років – щоразу фестивальна програма вибудовувалась навколо основної ідеї, пов’язаної переважно з музичною культурою нашого регіону. Впродовж кількох минулих років Фестиваль давньої музики проходив під гаслами “Львів-750” (2006 р.), “З часів Речі Посполитої” (2008 р.), “З часів Гетьманщини” (2009 р.), “Музичний Львів і спадщина Габсбурґів” (2010 р.), “Слідами Львівської лютневої табулатури” (2011 р.) та ін. Цьогорічний будуть проводити під титулом “З-над берегів Дунаю”. Найновіші події в Україні не могли не відобразитися на фестивальній програмі, яка сама по собі, здавалося б, декларує непричетність до сучасності, позачасовість і аполітичність.
Фестиваль відкриється концертом-реквіємом пам’яті борців за волю України – від давніх до сучасних, в його програмі прозвучать твори української церковної музики XVI–XX ст. у виконанні ансамблю A cappella Leopolis. Концерт відбудеться на підтримку спорудження на вул. Князя Романа каплиці-пам’ятника “Борцям за Україну”, що його ініціює Львівська обласна організація “Меморіал” ім. В. Стуса.
Шедеври сольної і ансамблевої австрійської та німецької музики XVII – XVIII ст. прозвучать у концертних програмах норвезько-російського скрипаля Олександра Пільчена та Київського Барокового Ансамблю (Kiev Baroque Ensemble). Перлини вишуканої музики барокової доби представить слухачам спеціальний гість фестивалю Бернгард Гофштеттер – відомий віденський лютніст, який приїхав на запрошення Представництва OEAD (Австрійської служби обміну) у Львові.
Музику “золотої доби” європейського класицизму (“мангаймська школа”, В.-А. Моцарт та ін.) можна буде почути на камерному вечорі клавесиністки й піаністки Світлани Шабалтіної та сопілкарки Божени Корчинської, а також (дещо несподівано) – в програмі органної музики у виконанні Надії Величко.
Дві монументальні програми відбудуться за участі смичкового консорту барокових інструментів (Росія/Норвегія/Україна) під керуванням колишнього киянина Назара Кожухаря. У циклі із семи кантат Д. Букстегуде його партнером стане ансамбль A cappella Leopolis, а заключна програма фестивалю (“Музика з часів оборони Відня 1683 року”) буде виконана разом із польським ансамблем барокових труб і литавр “Королівські фанфари” та клавесиністкою Анною Іванюшенко, яка бере участь у інших концертних програмах.
В рамках фестивалю відбудеться спеціальне засідання Моцартівського товариства у Львові, присвячене музиці родини Моцартів і традиціям її виконання у нашому місті.