До 7 червня в Польщі триватимуть ХХIV Міколувські дні музики. Цей фестиваль відкрив камерний оркестр “Віртуози Львова”, виконавши романтичні твори – Сонату №3 Дж. Россіні, “Серенаду” П.Чайковського і Концерт для скрипки з оркестром ре мінор Ф. Мендельсона.
Запрошення на таку визначну міжнародну подію “Віртуози Львова” отримали від Герара Піщека, директора Днів музики. У інавгураційній промові в базиліці святого Войцеха оркестр привітали і висловили свою солідарність з українським народом митрополит Катовіцький владика Віктор Скворц та бурмістр Міколува Марек Бальцер.
“На урочистому відкритті Днів музики оркестр “Віртуози Львова” представив дві чудові несподіванки, – розповідає засновник, мистецький керівник і головний диригент оркестру Сергій Бурко. – Перша – на фестивалі прозвучала прем’єра Концерту для скрипки ре мінор Мендельсона за участі соліста Олега Каськіва, прекрасного скрипаля-віртуоза; друга – це виконання оркестром музичних творів на інструментах, виготовлених талановитими майстрами Пуцентелами”.
З його слів, на концерті побували й самі майстри – Мирослав і Наталя Пуцентели. Їм дуже хотілося послухати звучання своїх інструментів у старовинному храмі й отримати натхнення для створення нових. Їхній майстерні вже 33 роки. Свого часу вони вчилися в Кремоні – там, де жив і робив свої найкращі скрипки Антоніо Страдіварі.
“Оркестр презентує колекцію струнних інструментів майстрів, які мають добре ім’я в світі. На їхніх інструментах грають відомі музиканти Америки і Європи. Сучасний Львів – місто з великими мистецькими й музичними традиціями, в якому народжують і реалізовують цікаві ідеї. Ми вибрали той шлях, який презентуватиме Україну з найкращих позицій як державу з давніми традиціями та новими ідеями”, – каже Сергій Бурко.
Міський голова Міколува Марек Бальцер згадує свій перший приїзд на Дні музики і пленер живопису: “Найціннішими в своїй домашній бібліотеці я вважав старе, ще довоєнне видання творів Адама Міцкевича і Юліуша Словацького, що вийшло в Миколуві накладом видавничої спілки Кароля Мярка, і першу історичну біографію мого родинного села Тихува, написану й надруковану миколувцем Людвіком Мусолою. Коли я приїхав сюди, то був зачарований атмосферою тих мистецьких подій, які нас цікавлять, тішать і розширюють наші горизонти”.
Миколувські Дні музики за участі музикантів з України, Франції, Німеччини, Швейцарії, Бразилії, Норвегії уже вкотре заполонили камерні, органні, духовні та симфонічні мелодії.