Музеї відчиняють двері

У неділю, 18 травня, у світі відзначатимуть Міжнародний день музеїв. Що цікавого підготували львівські музейники з нагоди професійного свята – читайте в “Пошті”

Завтра увесь світ відзначатиме дивовижне свято – Міжнародний день музеїв. Його започаткувала Міжнародна рада музеїв (ICOM) у 1977 році з метою підвищення рівня інформованості людей про роль музеїв у розвитку суспільства. З того часу інтерес до проведення Міжнародного дня музеїв не згасає. У 2013 році в заходах до Дня музеїв взяло участь 35 тисяч музеїв у 143 країнах .
У 2014 році тема Міжнародного дня музеїв – “Музейні колекції об'єднують”. Вона покликана нагадати про те, що музеї є інститутами, комунікаційними ланками між поколіннями, культурами, відвідувачами. Ця тема також підкреслює важливу роль співробітництва між музеями всього світу, їх значення для духовного та гуманітарного обміну, кращого розуміння людством накопичених ним вічних цінностей людської цивілізації. 
Саме цієї неділі ви зможете побачити, як із цією темою справилися львівські музейники, привітати їх із професійним святом або просто згадати, що таке музей (а коли ви востаннє в них були?). Що цікавого відбуватиметься у місті Лева в Міжнародний день музеїв – читайте в “Пошті”.
Державний природознавчий музей (вул. Театральна, 18) запрошує на “День і Ніч-2014”, аби кожен зміг знайти для себе щось цікаве. З 12.00 до 23.00 ви зможете ознайомитися з особливостями пристосування тварин до різних середовищ (води, землі, повітря та міста) на виставці “Мистецтво виживання”. Екскурсії триватимуть що дві години починаючи з 14.00. 
У музеї працюватиме дитячий куточок, де волонтери разом із дітьми різного віку мистецькими засобами пізнаватимуть різноманітний світ тварин. З 12.00 до 17.00 тут триватиме акція “Кольоровий світ”. Окрім цього, з 14.00 до 15.00 на подвір’ї музею діти можуть долучитися до створення найбільшого метелика. Увечері (20.00 – 23.00) на перегляді відео просто неба з сім’єю чи друзями можна буде поринути в близький, але часто не відомий нам світ природи. Завершенням цього прекрасного дня (21.00 – 23.00) стане презентація моделей львівських дизайнерів, створених із чернеток дисертацій науковців музею. Скільки паперу витрачають на написання дисертацій і чи можна дати йому третє дихання – з’ясовували і відтак експериментували дизайнери та науковці.
Національний музей у Львові ім. А. Шептицького (просп. Свободи, 20) представить благодійний мистецький проект “Національний музей у Львові ім. А. Шептицького – кримським татарам”  (до 70-ої річниці депортації кримськотатарського народу).
З 11.00 до 13.00 майстер-клас зі створення вибійки (українських і кримськотатарських орнаментів) проведе Олександр Бриндіков. За годину, о 14.00, у приміщенні музею розпочнеться лекція Аліма Алієва “Хто такі кримські татари: етногенез, історія, національні символи та сучасність”, а опісля, о 15.00, Ульвія Аблаєва розповість про традиційний одяг кримських татар.
З 15.00 до 17.00 Рустем Скібін проведе майстер-клас “Кримськотатарський орнамент у техніці акварелі”. Слідом за ним розпочнеться ще одне тригодинне заняття на гончарному крузі. Завершить вечір показ художнього фільму про депортацію кримських татар “Хайтарма” (“Повернення”) Ахтема Сейтаблаєва (20.00 – 21.30).
Окрім цього, упродовж дня (з 11.00 до 20.00) у музеї триватиме виставка-продаж сучасної кримськотатарської кераміки. Благодійні кошти, які буде зібрано під час заходів, Національний музей у Львові ім. А. Шептицького передасть кримськотатарській громаді Львова. Зверніть увагу: для участі у майстер-класах необхідна попередня реєстрація за тел.: 067-85-14-451.
У рамках відзначення 25-річчя Художньо-меморіального музею Леопольда Левицького (вул. Устияновича, 10/1) його працівники запрошують львів’ян і гостей міста відвідати низку заходів. У неділю о 16.00 тут відбудеться відкриття виставки плакатів за мотивами  біографії та творів Леопольда Левицького (10 плакатів від 10 художників-графіків зі Львова та Києва).
Окрім цього, у музеї відбудеться тематичний вечір “Музей, у якому живе душа митця” за участі кандидата мистецтвознавства, професора Львівської національної академії мистецтв Ярослава Кравченка (мистецтвознавчий екскурс у творчість Леопольда Левицького) й народного художника України, лауреата Шевченківської премії Євгена Безніска (спогади про Леопольда Левицького “Оселя художника – мистецький осередок повоєнного Львова”). 
На завершення гостям музею покажуть відеопрезентацію світлин з архіву Леопольда Левицького: родинні фото Левицьких, фотографії відомих українських культурних і громадських діячів – Володимира Івасюка, Йосипа Бокшая, Євгена Безніска, Івана Остафійчука, Аріадни Труш й інших знаних особистостей, які були частими гостями в оселі художника, світлини інтер’єру помешкання Левицьких 1950 – 1970 років, а також знимки першої експозиції Музею у вітальні митця.
У Музично-меморіа­ль­ному музеї Соломії Крушельницької (вул. С. Крушельницької, 23)  триватиме виставка “25 раритетів Соломіїного дому”. Новий виставковий проект презентується також і в рамках відзначення 25-річчя діяльності меморіального Музею славетної української співачки.
На виставці представлено 25 оригінальних матеріалів – фотографій, архівних грамплатівок і нотних видань кінця ХІХ – першої половини ХХ століття. Ці раритети входять до складу великого (понад 20 тисяч одиниць) фондового зібрання музею і представляють 25 цілісних історій, пов'язаних з іменами славетних українських і зарубіжних музикантів: співаків Соломії Крушельницької, Модеста Менцинського, Олександра Носалевича, Михайла Голинського, Клима Чічки-Андрієнка, Мирослава Скала-Старицького, Іри Маланюк, Євгенії Зарицкої, Сельми Курц, Енріко Карузо, піаністів Любки Колесси і Дарії Гординської-Каранович, композиторів Михайла Вербицького, Миколи Лисенка, Василя Барвінського, Станіслава Людкевича, Ріхарда Штрауса та Ріхарда Вагнера.
Львівський історичний музей (пл. Ринок, 6) з нагоди свята запрошує одразу на кілька цікавих виставок: “Від Хотина до Відня” (Палац Бандінеллі), “Дорога на Голгофу”, “Шевченко в творчості митців”, “Від весни до весни” і фотовиставку Олександра Мазуренка (Італійське подвір’я).  А по обіді святкового настрою гостям музею додадуть музичні виступи. З 15.00 в Італійському подвір’ї розпочнеться концерт акордеонної, а з 18.00 – класичної музики.
Працівники Музею скла (пл. Ринок, 2) об 11.00, 13.00, 15.00 і 17.00 проводитимуть для відвідувачів безкоштовні екскурсії “Історія виготовлення скла й сучасні художні вироби зі скла”.
Музей історії релігії (пл. Музейна, 1) також долучився до свята. Своїм гостям він запропонує майстер-клас “Читайте книгу – живіть без кордонів” (12.00 – 13.00), концерт органної музики “Романтика і сучасність” (15.00 – 16.00), перегляд художнього фільму “Хайтарма” (16.00) та камерний концерт струнного квартету “Ad libitum” у супроводі слайд-програми (19.00).
Якщо ви захочете веселощів і забави – варто їхати в Краєзнавчий музей м. Вин­­­ни­ки (м. Винники, вул. В. Іва­­­сюка, 5). Там з 10.00 до 18.00 триватиме Фестиваль сиру та бринзи. У програмі фесту – концертна програма за участі колективів міста й гурту “Дриг”, танці під живу музику, театралізовані дійства, конкурси, лицарські поєдинки та вогняне шоу, виставки, майстер-класи з приготування давніх українських страв і дегустація смаколиків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4354 / 1.6MB / SQL:{query_count}