Центральна частина міста
Однією зі святкових звичок львів’ян є неодмінна прогулянка містом – на людей подивитися, себе показати. І аби вона стала не лише легкою, але й цікавою – загляньте на Великодній ярмарок, який розмістили на площі перед Оперним театром. Він працюватиме у святкові дні з 10.00 до 23.00.

Уже традиційно ярмарок розділений три сектори: сувенірний (прикраси, аксесуари, вишиванки та різний великодній крам ручної роботи), гастрономічний (страви та солодощі різних національних кухонь) і Великодня майстерня, у якій виставляють найрізноманітніші творчі роботи (гончарство, ковальство, кераміка, вишивка, ткацтво, килимарство, соломо- і травоплетіння, лялькарство) та проводять майстер-класи народні умільці з різних міст України. Зверніть увагу – Великодня майстерня працює з 12.00 до 19.00.
Чимало цікавих розваг приготував для містян і IV Фестиваль писанок. Звичайно, найбільше глядачів і захоплених поглядів збирають самі роботи, які виставляють у “Галереї мистецьких писанок” на площі Музейній.
Понад 50 півметрових великодніх яєць милуватимуть око відвідувачів фестивалю протягом усіх пасхальних свят – аж до 27 квітня. Їх створили як відомі митці, громадські діячі, юні майстри, так і представники молодіжних рухів, аматори. Кожен експонат з цієї галереї – унікальна творча робота у вигляді писанки, яка має свою ідею та історію.
Якщо ви голосисті або просто любите поспівати – ласкаво просимо в неділю на “Великодню гаївку”, що триватиме з 13.00 до 18.00 у самому серці Львова – на південно-західному боці площі Ринок. Бо вже наступного дня на цьому ж місці з 12.00 до 18.00 святкуватимуть Обливаний понеділок з традиційними обливаннями та іншими не менш цікавими забавами. Щоправда, охочим пообливатися варто нагадати – згідно з українською традицією хлопці поливали водою тільки своїх наречених!
Шевченківський гай
Та якщо хочете потрапити на справжню львівську великодню забаву, завітайте в неділю чи у понеділок до Музею народної архітектури та побуту “Шевченківський гай”. Саме ця мальовнича місцина стала центром народних святкувань і молодих, і старих.
З 14.00 до 19.00 матимете змогу долучитися до гурту автентичної музики “Коралі”, який разом із гостями свята водитиме стежинами Шевченківського гаю танок-веснянку “Кривий танець”. Запрошують усіх – від малого до старого до спільного танцю. А як не зможете в неділю, то долучайтесь у понеділок! Разом із хором національної і духовної пісні “Вірли” відсвяткуєте 25-ліття “Волочебним обрядом” (здавна в Україні на другий день свят від хати до хати ходив з музиками гурт людей, співаючи риндзівки – великодні пісні, бажаючи господарям достатку, а дівчатам щасливої долі). В 2014 році цей обряд у давніх хатах оживе і зазвучить по-новому – із запальними музиками та з “Вірлами”.

Окрім цього, “Коралі” разом із друзями (народним вокально-хореографічним ансамблем “Писанка”, хором “Вірли” фольк-гуртом “ДоСхідСонця”) в неділю чекатимуть вас на галявині біля церкви зі села Кривка на спільну гаївку та великодні забави. Попри веселощі й жарти, тут співатимуть стрілецьких та повстанських пісень, а ще ви зможете оглянути виставку світлин з гаївок у Шевченківському гаю в 1988 – 1990 роках.
У понеділок забави триватимуть далі. До вже перелічених гуртів долучиться запальний “Йорий-клоц”. Тож взувайте міцні черевики, аби не йти додому босими! Також цього дня тут відбудуться конкурс “Подаруй писанку милому” (учасники і переможці отримають романтичні призи) та вистава театру пантоміми спільноти “ Благословення” храму Володимира і Ольги.
На подвір’ї біля хати із села Либохора на Великдень працюватиме “Дитяча галявина”. Українські традиції варто вивчати змалечку, а забава є найкращим навчанням. Лише цього дня для ваших діток – гаївки з троїстими музиками, Надією Кондратенко і фольклорним гуртом “Джерельце”. Біля хати із Орявчика розгорнеться ціле обрядово-театралізоване дійство “До родини на Великдень”. Тут ви зможете взяти участь у конкурсі на найсмачнішу паску, а ще дізнатися про старовинні традиції та обряди українських родин.
Біля ще однієї старовинної хати із села Либохора триватиме унікальна виставка “Український родовід”, де презентують генеалогічні дерева визначних українських діячів, серед яких Бачинські, Білинські, Воробкевичі, Вахнянини, Величковські, Генцьорські, Крушинські, Козакевичі, Тимчії, Чабани, Яцковські, Попелі, Грицеляки, Костюки, Шухевичі… Та, що найцікавіше, розповідатиме про кожен із тих родоводів нащадок роду, який дослідив та створив його.
А якщо ми вже згадали про роди та історію, то неодмінно, хоч на кілька хвилин, повинні завітати на галявину біля хати із села Пилипець. Там упродовж дня відбуватимуться показові середньовічні бої учасників клубу “Чорна галич”. Непевний зараз час – самі бачите. А хлопці міцні, готові досвідом ділитися. От 20 та 21 квітня і проведуть кілька майстер-класів.

Не забуваймо, що Великдень – це свято, яке показало нам велику любов і ласку Бога до грішних людей. Тож і ми, створені на його образ і подобу, маємо дарувати цю любов та ласку іншим. Може, почнемо вже зараз, із себе? У неділю та понеділок біля хати із села Трійця триватиме арт-проект МБФ “Карітас України” – створюймо зміни разом!”, який об’єднує майже 100 молодих людей із особливими потребами та відомих львівських митців з метою проведення спеціальних подій і створення святкових тематичних виробів: писанок, ляльок-мотанок, сувенірів з бісеру, тематично розмальованих горнят та інших речей, привертаючи таким чином увагу до проблем соціалізації неповносправних у нашій країні.
Але яка ж забава без музики?! У Шевченківському гаю кожен знайде собі що послухати. До прикладу, в неділю, 20 квітня, на Співочому полі з 14.00 для вас виступатимуть Ната Султан, “Подих весни”, Анна Кривута, “Ойкумена” і творчий колектив християнської євангельської церкви “ Гефсиманія”. О 16.30 естафету підхопить молодь із паскою, ковбаскою та великоднім open-air “Заміксуй гаївку!” від діджеїв T-One, Buratino і проекту “Хатнєграння”.
А в понеділок, 21 квітня, з 16.00 до 20.00 для львів’ян та гостей міста на Співочому полі влаштують урочисте святкування Великодня. Спершу своє пасхальне привітання виголосить владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, а ближче до вечора ви зможете насолодитися “Великоднім концертом”. Це буде особливий і довгоочікуваний виступ талановитої співачки Оксани Мухи та державної заслуженої хорової капели України “Трембіта” з фантастичною програмою “Проект Івасюк”.