Культурні події у нашому місті


Віднині у львівських кінотеатрах розпочнуть покази восьми нових фільмів. 
У “Планета кіно IMAX” – сім прем’єр.
Фантастична драма Джима Джармуша “Виживуть тільки коханці” (у рол.: Том Хіддлстон, Тільда Суїнтон, Міа Васиковська, Джон Херт) розповість про вампірів Адама і Єву, які вирішили не вбивати людей заради крові, а шукати поживи в лікарнях. Проте звичне життя пари закінчується, коли до міста приїжджає молодша сестра Єви Ава, готова постійно вбивати людей…
У фантастичному бойовику “Дівергент” (реж. Ніл Бергер; у рол.: Шейлін Вудлі, Тео Джеймс, Ешлі Джадд) йдеться про антиутопічний світ майбутнього. Всі люди поділені на п’ять верств відповідно до домінантних рис – Щирості, Відречення, Безстрашності, Дружності та Ерудиції. Перед головною героїнею стрічки, 16-річною Беатріс, стоїть непростий вибір, який вона не зможе виправити впродовж усього життя. Результати тесту вказують на те, що дівчина є однією з небагатьох, яким притаманні одразу кілька рис. Але в цьому світі таких людей намагаються знайти і знищити… Фільм є екранізацією однойменного роману Вероніки Рот – першої частини антиутопічної трилогії.
Трилер “Три дні на вбивство” (реж. МакДжі; у рол.: Кевін Костнер, Ембер Херд, Хейлі Стайнфелд, Коні Нільсен) розповідає про агента секретних служб Ітана Раннера. У таємній лабораторії науковці розробили препарат, який дозволяє здолати будь-яку хворобу. Керівництво спецслужб пропонує прийняти цей препарат Ітану Раннеру, в якого саме діагностували невиліковну недугу. До того ж головний герой має виконати ще одне завдання, яке може коштувати йому життя. Тепер із Раннером відбуваються дивні речі, і він не знає, чи це галюцинації, чи побічна дія ліків, чи жорстока реальність.
Мультфільм “Кіт Грім та зачарований дім” (реж.: Джеремі Дегрусон та Бен Стассен) – це історія кота, який потрапляє до старого фокусника Лоренцо, з яким живуть чимало розумних тварин. Не всі сприйняли появу новачка, однак, коли з’ясовується, що хитрий племінник фокусника збирається потай продати будинок, у героя з’являється шанс довести свою корисність. Всі звірі стають на захист помешкання, та лише Грім має досить мужності й спритності, аби перемогти.
Головні герої фільму жахів “Окулус” (реж. Майк Фленеган; у рол.: Карен Гіллан, Кеті Сакхофф, Брентон Туейтес) – брат і сестра, що в юності стали свідками жорстокого вбивства своїх батьків. Після цього вони тривалий час проходили реабілітацію в психіатричній лікарні, а коли повернулися до нормального життя, так і не змогли забути жахіть дитинства. І от якось сестра вирішує довести, що причиною страшної трагедії став привид, який виходить із дивного дзеркала, що досі висить у їхньому старому будинку. 
Біографічна драма “Ів Сен-Лоран” (реж. Джаліль Леспер; у рол.: Пьєр Ніне, Гійом Гальєнн, Шарлотта Ле Бон, Лаура Смет) розповідає про одного з найзнаковіших дизайнерів епохи. Працюючи асистентом у Крістіана Діора, талановитий юнак подавав великі надії. У 21 рік очолив один із провідних світових домів моди і привернув до себе увагу вже з першої колекції одягу. Цікаво, що під час зйомок стрічки використали оригінальні костюми Іва Сен-Лорана, а також справжні ескізи, що зберігаються в музеях. Творці робили фільм максимально достовірним, тому деякі діалоги точно відтворюють реальні ситуації.
Комедійний бойовик “Шалений патруль” (реж. Тім Сторі; у рол.: Айс Кьюб, Кевін Харт, Джон Легуїзамо) – це розповідь про непрості стосунки двох хлопців. Джеймс – рішучий та брутальний поліцейський, Бен – просторікуватий та несерйозний охоронець, закоханий у сестру першого. І коли доходить до весілля, Джеймс ставить Бенові умову: він має взяти участь в одному з нічних патрулів. Від того, як себе покаже Бен, залежить його сімейне щастя.
У мережі кінотеатрів “Кінопалац”, окрім “Дивергента”, “Шаленого патруля”, “Іва Сен-Лорана” та “Кота Грома”, покажуть ще й прем’єру української мелодрами “Ти мене кохаєш?” (реж. Юлія Курбатова; у рол.: Артем Михалков, Сергій Астахов, Юлія Курбатова). Це історія кохання молодої жінки, яка вірить в дива, та чоловіка, що розучився любити. Здавалося б, вони прожили всі стадії стосунків, вже майже розлучилися... Та раптом у його житті з’являється любов, якої він аж ніяк не очікував, а в її житті – чоловік, якого вона так довго чекала. Життя знову наповнилося змістом, однак герої так і не вирішили, що мають робити зі своїми стосунками…
Із 11 квітня у “Кінопалаці” показуватимуть французькі короткометражки, акцент – на найновіші стрічки. З 11 по 16 квітня у Палаці мистецтв транслюватимуть фільм Алекса ван Вармердама “Боргман”. “Боргман – це втілення усіх міських кошмарів та містичних легенд. Ніхто не знає, ким насправді є ця істота і звідки вона взялася. Звичайну родину, в чиє життя він увірвався, сіючи хаос, цікавить одне: як його позбутися? Але зробити це зовсім непросто, адже, випустивши один раз свою злісну сутність на волю, Боргман не має наміру зупинятися”, – пишуть організатори показу.
Також із 11 квітня в кінозалі Палацу мистецтв можна буде подивитися український трилер “Зелена кофта” (реж. Володимир Тихий; у рол.: Олександра Петько, Юрій Одинокий, Борис Гавриленко, Тарас Ткаченко). Події розгортаються в наші дні. У одному з районів міста зникає маленький хлопчик. І коли міліція закриває справу, так і не розкривши її, старша сестра хлопчика вирішує знайти брата сама, бо навіть підозрює, хто його викрав і кому потрібно мстити…
Мистецьке об’єднання “Дзиґа” та літературний клуб “Кабі.net” запрошують на відкриту розмову з культурологом, головою Асоціації музеїв і галерей, віце-президентом Українського національного комітету ІСОМ (Міжнародної ради музеїв) Зеновієм Мазуриком, яка продовжує цикл зустрічей “Євромайдан і культура”
Сьогодні о 18.00 у арт-кафе “Квартира 35” (вул. Вірменська, 35, “Дзиґа”, 2 поверх) говоритимуть про феномен “культурної політики”. Яка роль культури в суспільних процесах і перетвореннях? Яка її роль у конкурентоспроможності й заможності суспільства, в успішності націй і державних утворень? Який сенс культури в часи брутальних конфліктів та час миру та які її стосунки з іншими гуманітарними, і не тільки, процесами історії? Про це та більше – під час зустрічі.
У суботу, 12 квітня, о 14.00 у Львівській національній галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького відбудеться друге заняття проекту для дітей від 6 до 14 років “Арт-вікенд”. Участь у ньому безкоштовна, але обов’язкова попередня реєстрація на сайтах artcenter.org.ua або spirograph.ho.ua, оскільки кількість місць обмежена.
З 14.00 до 14.30 Івана Новаківська проведе тематичну екскурсію “Дитячий портрет” у відділі європейського мистецтва ХІХ – ХХІ ст. ЛНГМ. А з 15.00 до 16.00 митці й педагоги Андрій Сендецький та Олег Болюк проведуть для дітей майстер-клас. Заняття проекту проходитимуть кожні два тижні. Проект організований та проводиться спільно фахівцями відділу промоції ЛНГМ ім. Б.Г. Возницького, Центру культурно-мистецьких ініціатив у Львові й ТЕАТРу “СПІРОГРАФ” за підтримки Львівського обласного благодійного фонду “ТОРБА”.
В неділю, 13 квітня, о 13.00 в книгарні “Є” дітям 6 – 10 років та їхнім батькам презентують книжку Галини Рис “Подорож до Котанії” від видавництва “Artarea”. Ви зможете поспілкуватися не лише з автором новинки, але й ілюстратором видання Cвітланою Чернишевою.
“Подорож до Котанії” – це казкова повість про кота-живописця, який сміливо й упевнено крокує до мети попри всі перешкоди. Одного дня кіт Мяуслав вирушає в мандрівку, що змінює його життя. На нього чекають чимало несподіванок, пригод, небезпек, зустрічей. 
Зі світу людей він потрапляє до королівства Котанії, де течуть молочні ріки, організовують сирні ярмарки та полюють на балакучого кролика. Життя в Котанії змушує Мяуслава переосмислити минуле й замислитися над майбутнім. У казці йдеться про те, як часом важко і заразом приємно присвятити життя улюбленій справі.
У львівському Музеї історії релігії (пл. Музейна, 1) львів’яни та гості міста можуть оглянути виставку хатніх ікон “Наймиліший серцю образ”. Вони супроводжують нас впродовж усього життя: коли в родині народжується дитина, під час хрещення, урочистого причастя…
Українські поціновувачі мистецтва можуть насолодитися врятованими від забуття експонатами, які мають не лише духовну, а й матеріальну цінність. Понад 50 олеодруків з колекції Музею-замку Гурків, що в Шамотулах (Польща), увійшли до експозиції згаданої  виставки. Цього разу її організатори покажуть твори релігійної тематики, пов’язані з Великим постом, Великоднем, з життям святих мучеників. В олеодруках відображені сюжети: сім Святих таїнств, Ісус на хресті, страсті Господні, Страждальна Мати, хустка святої Вероніки, хрест євангелистів, видіння святого Франциска, святі Анна, Климент, Єлизавета, Катерина та інші.
В галереї сучасного сакрального мистецтва ICONART триває нова виставка Остапа Лозинського “Дорога”. Якщо абстрагуватись від звичної іконографії Тайної вечері, зради Юди, суду і наруги над Христом, його розп’яття, то як символ може розкрити явище? Як колір може передати напругу? Як композиція може висловити сум’яття? Як форма може повернути спокій?..
Творчий Проект Остапа Лозинського “Дорога” пропонує свої відповіді на ці питання, занурюючи глядача в сакральний простір живопису.
Палац мистецтв запрошує на виставку-конкурс “Весняний салон” від Львівського відділення національної Спілки художників України. Цього року він згуртував навколо себе майже сто професійних художників Львівщини. Мета вернісажу – висвітлення стану сучасного професійного мистецтва Львова, відродження і продовження традицій художніх салонів. Згідно з умовами заходу, кожен автор міг подати дві мистецькі роботи, створені впродовж останнього року.

У виставці беруть участь майже всі секції спілки: живопису, кераміки, скла, текстилю, графіки, скульптури. Проте, як і щороку, в експозиції переважають живописні полотна. Крім того, у львівському Палаці мистецтв у галереї на вулиці встановили в спеціальних нішах погруддя Йоана-Георга Пінзеля, Тараса Шевченка, Олександра Архипенка, Федора Сеньковича, Михайла Бойчука та Олекси Новаківського.
Арт-галерея “Зелена канапа” пропонує виставку живопису “Природні” Дениса Струка. Рівно два роки тому художник у цій залі продемонстрував свій яскравий живописний стиль (під час виставки „Палімпсест”), що полягає в пошаровому накладанні фарби з використанням трафаретів та утворенні живописного мерехтіння кольорів, гри з формами та асоціаціями в абстрактних полотнах.
А набравшись натхнення від споглядання пейзажів рідної природи, Денис використав свою техніку для створення серії робіт і для нової виставки. Його живопис, як завжди,  свіжий, експериментальний, колористичний, ліричний. На розсуд глядачів митець представив майже 20 монументальних пейзажів, створених у 2013 – 2014 роках.
Завтра, 11 квітня, о 12.00 у фойє головного корпусу Національного університету “Львівська політехніка” (вул. С. Бандери, 12) відбудеться відкриття фотовиставки “День-2013” за участі  ректора Національного університету “Львівська політехніка” Юрія Бобала та головного редактора газети “День” Лариси Івшиної. 
На ній представлять близько 150 світлин з числа переможців ювілейного XV Міжнародного фотоконкурсу газети “День”, обраних з понад двох тисяч надісланих робіт. Особливістю цієї експозиції стане окремий розділ, присвячений героїчному Євромайдану. У фотоконкурсі беруть участь як художники-професіонали, так і аматори-початківці з усіх куточків країни. Щороку ця “галерея на колесах” подорожує Україною, і Львів у цій подорожі – обов’язкова зупинка. Традиційно усі відвідувачі виставки зможуть відчути себе членами журі, віддавши голос за найцікавішу, на їх погляд, світлину. У день закриття виставки (30 квітня) за результатами цього голосування назвуть володаря титулу глядацьких симпатій від львів’ян.
Того ж дня, але вже о 18.00, в ресторації “Перша кляса” (пл. Ринок, 39) відкриють Всеукраїнську виставку живопису, графіки, малярства на склі, левкасу і батику „Весняні настрої”. Експозиція налічує близько 50 авторських робіт від 17 митців. Пасхальні мотиви представлені в серії графічних сакральних образів Роксолани Шафран, а етнічні є інтерпретацією традиційних писанкових символів та автентичних образів у кераміці – в елементах чудових композицій Дзвінки Загайської у малярстві на склі.
Дню матері присвячується особлива феєрія квіткових композицій: від пастельно-ніжних польових квітів з легким і свіжим подихом вітру до п’янких ароматів у яскравому розмаїтті барв букетів у живописі Оксани Свіжак, Уляни Худяк (Коржик), Ірини Токарської, Соломії Ковтун, Олександри Білобран, Любомира Худяка, Івана Драгана, Ігоря Филипіва.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4125 / 1.68MB / SQL:{query_count}