Україна на сцені “Оскара-2014”

У неділю, 2 березня, відбулась 86-та урочиста церемонія вручення нагород Американської академії кінематографічних мистецтв і наук

Життя таке мінливе...  Ні, ні, це я не про саму цьогорічну церемонію вручення “Оскара” – якраз вона відбулась чітко за сценарієм. Здавалось навіть, що вся урочистість була зіграна як по нотах.
Маю на увазі, що саме довгоочікуване вручення нагород Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у 2014 році перенесли на тиждень, аби це Свято кіно не збігалося в часі з проведенням Зимової Олімпіади в Сочі.... І якби цього не зробили, хтозна, чи згадували б новоспечені “оскароносці” в своїх промовах нас, українців, на сцені “Долбі театру” у Голлівуді… 
Але чи могли ми самі коли-небудь подумати, що ситуацію, в якій опинилася наша рідна країна, світові медіа, іноземні політики, навіть безпечні красунчики-кінозірки порівнюватимуть із боротьбою в Грузії, Сербії чи Венесуелі.
“Коли ви боретесь за те, аби ваші мрії здійснилися, ми тут думаємо про вас”, – сказав Джаред Лето, отримуючи заслужену золоту статуетку за кращу другорядну роль. Звичайно, на 86-ій церемонії вручення “Оскара” не обійшлось  без традиційних голлівудських промов зі звичними подяками мамі-татові, Богу і т.д., жартів, шикарних музичних номерів і… поїдання піци прямісінько в залі. Але, що важливо, саме тих кількох слів підтримки у прямому ефірі, самої лише згадки ситуації в Україні й злякалося керівництво російського “Першого каналу”. Інакше навіщо було в терміновому порядку скасовувати трансляцію церемонії наживо, а вже за кілька годин показувати її – тільки вже у запису, оминаючи “незручні” коментарі?
Та повернімося до самого “Оскара-2014”. Як не дивно, 86-та церемонія і її переможці в переважній більшості виявилися цілком очікуваними. Золоті статуетки і звання кращих отримали актори Метью Макконахі і Джаред Лето (обидва – за ролі в “Даллаському клубі покупців”), Кейт Бланшетт (“Жасмин”), Люпіта Ніонго (“12 років рабства”), режисер Альфонсо Куарон  (“Гравітація”), сценарист Спайк Джонс (“Вона”). І це ще не повний перелік лауреатів. Головним тріумфатором Свята кіно стала команда, яка працювала над кінострічкою “12 років рабства” – саме цьому фільму Американська академія кінематографічних мистецтв і наук віддала головну нагороду.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5583 / 1.57MB / SQL:{query_count}