Вся Україна знає, що на Різдво варто їхати до Львова! Адже лише в нашому місті вам забезпечене грандіозне святкування одного з улюблених празників українського народу в кращих галицьких традиціях – яскраве, гучне, веселе.
Цього року святкова програма у Львові триватиме аж до 22 січня. В цей час у місті проводитимуть одразу кілька фестивалів – Фестиваль вертепів, “Різдво в Гаю”, “Спалах Різдвяної Звізди”, Свято пампуха, “На Повітряній більше снігу”, “Велика коляда”, здійснять з десяток тематичних проектів. Тож сьогодні „Пошта” розповість, як не розгубитися серед цього багатства подій і потрапити усюди, де відбуватиметься щось цікаве.
Віднині й до неділі, а також на самісіньке Різдво (7 січня), театр “Воскресіння” запрошує львів’ян та гостей міста у дворик ратуші. Тут, у серці Львова, з 17.00 до 22.00 актори демонструватимуть святкову постановку “Коли ангели спускаються на землю”. Тим часом у Левандівському парку на вулиці Повітряній триватиме новорічний фестиваль “На Повітряній більше снігу”. Сьогодні впродовж дня там будуть снігові забави для дітей та дорослих, а 9 січня з 13.00 до 18.00 – різдвяний родинний концерт біля ялинки за участі „Гич оркестру” і „Джалапіти”.
Основні святкові заходи відбуватимуться у місті 7-8 січня. У перші два дні різдвяних свят на площі перед оперним театром організують Фестиваль вертепів. У вівторок та середу з 13.30 до 14.30 ви зможете побачити й долучитися до традиційної різдвяної святкової ходи вертепів з площі Музейної, через центр міста до проспекту Свободи.
Святкова програма у Львові триватиме аж до 22 січня
Музей народної архітектури і побуту (вул. Чернеча Гора, 1) з 13.30 до 17.00 7 і 8 січня запрошує на фестиваль “Різдво в Гаю”. Тут ви разом із родиною та друзями зможете вдосталь наколядуватись, ідучи від хати до хати, побачити, як колись святкували Різдво в українському селі, скуштувати традиційних страв – медової куті, пампушків, духмяного узвару та інших смаколиків.
У скансені буде жива шопка, кілька вертепів, автентичні танці з гуртом “Коралі”, конкурси і забави: майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, плетення дідушків, різдвяних павуків, читання казок, а дівчатка-ангелики роздаватимуть відвідувачам листівки-послання від новонародженого Ісуса. Для гостей музею колядуватимуть гурти “ДоСхідСонця”, “Резонанс”, “Марвінок” та Оксана Муха (7 січня о 16.30).
Уже всьоме 7-8 січня на площі Ринок розгорнеться традиційне міське Свято пампуха. На ньому ви матимете змогу скуштувати найрізноманітніших пампухів від справжніх галицьких господинь, дізнатися особливості їх готування та історію. Працюватиме й “Пампухова хата” з розмаїтими різдвяними смаколиками.
Головні події свята відбуватимуться з 14.00 до 19.00 на сцені, що на північному боці площі Ринок. Тут триватиме конкурс “Найкраща господиня”, до участі в якому можуть зголоситися всі охочі, зайшовши на сайт свята; різдвяні вистави від учасників конкурсу “Найкращий вертеп”; різдвяна феєрія “Революційний вертеп” Студентського братства ЛНУ ім. І. Франка та Студентського братства Львівщини; конкурс ангеликів та чортиків; коляда театру тіней та світла “Див” разом із гуртами “Йорий Клоц”, “Ромбамбар” і “Марвінок”; різдвяна вистава театру “З вулиці на сцену”; пампухові конкурси і забави, зокрема конкурс Пампухоїдів (смакування пампушків). Цікаво, чи зможуть гості свята побити “пампуховий” рекорд, який поставили торік, з’ївши понад 50 (!) тисяч пампушків?!
Головні події свята відбуватимуться з 14.00 до 19.00 на сцені, що на північному боці площі Ринок
Із 7 до 26 січня в храмі Пресвятої Євхаристії відбудеться щорічний фестиваль “Велика коляда”. Пошуки самобутніх колективів, співпрацю з ними успішно налагоджує Надія Дзвоник – режисер усіх гала-концертів та їх незмінна ведуча. Фестиваль “Велика коляда” проходитиме щодня: в будні з 19.00, в суботу з 14.00 та в неділю з 16.00. Загалом цього року на нього завітає близько 65 колективів.
Біля музею “Арсенал” на вулиці Підвальній щодня до 19 січня організовуватимуть традиційні козацькі забави. Завітавши туди, ви також зможете дізнатися секрети приготування козацьких страв. А на проспекті Чорновола, 2-б (також до Водохреща) працюватиме незвичний новорічний солом’яний музей.