З 17 по 23 листопада у львівському Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) триватиме
XIII Фестиваль нового британського кіно. Цього року в рамках основної програми фестивалю покажуть кілька фільмів і спецпроектів. Серед фільмів: психологічна драма “Король Сохо”, історична драма “Королівський вікенд”, трагікомедія “Квартет”, чорна комедія “Коханці на колесах” і кіноальманах “Британія. Коротко” – короткометражки, які були номіновані на приз Британської кіноакадемії (BAFTA).
У мережі кінотеатрів “Кінопалац” віднині демонструватимуть п’ять нових фільмів.
Комедійний трилер “Тіні незабутих предків” (реж. Любомир Левицький; у рол.: Дмитро Ступка, Владислав Никитюк, Ольга Фреймут). Кілька студентів випадково допомогли злим силам звільнитися від давнього закляття. Намагаючись привернути увагу дівчини, Іван нехоятчи стає причиною зникнення таємничої згарди – амулета, з допомогою якого карпатські мольфари й скували злих духів. Виправити ситуацію може тільки нащадок одного з чарівників…
Мелодрама “Життя Адель” (реж. Абделатіф Кешиш; у рол.: Адель Екзаркопулос, Леа Сейду, Салім Кешьюш). Фільм-переможець Каннського фестивалю – про 15-річну Адель, яка мріє про вічне кохання. Вона зустрічається з чарівним хлопцем, однак усе змінюється після знайомства з Еммою, лесбіянкою із синім волоссям. Наслідуючи подругу, Адель вирішує також перефарбувати волосся. І з кожним днем все більше розуміє, що просто закохується в синьокосу Емму…
Фільм жахів “Астрал. Глава 2” (реж. Джеймс Ван; у рол.: Патрік Вілсон, Роуз Бірн, Барбара Герші). Сім’я Ламбертів прагне розкрити таємницю – чому вони опинилися в небезпечному зв’язку зі світом духів. У будинку, що належить матері Джоша (Патрік Вілсон), родину й далі переслідують неприємності. Їх син повністю прийшов у норму після страшних пригод, але тепер дивно почав поводитися батько…
Мультфільм “Оггі повертається” (реж. Олів’є Жан Марі). Добродушний кіт Оггі любить поїсти, поспати і помріяти. Але йому дошкуляють нестерпні сусіди-таргани, що отруюють життя злими жартами та приколами і готові безперестанку вигадувати нові способи насолити Оггі…
Кримінальний трилер “Радник” (реж. Рідлі Скотт; у рол.: Майкл Фассбендер, Пенелопа Крус, Кемерон Діаз). Успішний адвокат перебуває на вершині успіху і на порозі власного весілля. З цікавості він пристає на пропозицію свого давнього знайомого, пов’язаного зі злочинним світом, перевезти з Мексики до США партію кокаїну вартістю 20 млн дол.
У “Планеті кіно IMAX”, окрім цих фільмів, відбудеться прем’єра ще двох кінострічок.
Комедія “Старперці” (реж. Джон Терталтауб; у рол.: Роберт Де Ніро, Морган Фріман, Майкл Дуглас). Четверо друзів нерозлучні з дитинства. І нарешті затятий холостяк Біллі вирішує одружитися на вдвічі молодшій дівчині. Аби гідно відзначити знаменну подію, друзі вирушають до Лас-Вегаса.
Пародійна комедія “Дуже голодні ігри” (реж. Джейсон Фрідберг, Арон Зельцер; у рол.: Майра Волш, Брент Догерті, Александрія Деберрі). Хоробра дівчина Кантмісс Евершот погоджується взяти участь в “Іграх за хавчик”. Однак не могла й припустити, чим це може скінчитися і з ким їй доведеться боротися…

Сьогодні о 19.00 в Будинку органної та камерної музики (вул. С. Бандери, 8) московський ансамбль
The Pocket Symphony і Фестиваль давньої музики у Львові представлять концертну програму Les Delicieux de Solitude (“Принади самотності”).
Цього ж дня, але вже о 21.00, у “ДжазКлубі.Львів” в арт-кав’ярні “Квартира 35” (вул. Вірменська, 35. “Дзиґа”, 2 поверх) відбудеться концерт нового львівського проекту “Подорож по вертикалі”. Проект грає travel-music, lounge, chill-out, piano-rock. “Подорож по вертикалі” – це пісні, які, почувши хоч раз, хочеться взяти зі собою назавжди. Це музика для мандрівників, мрійників та всіх-всіх-всіх.

З 15 по 17 листопада триватиме
ІІ Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського”. Розпочнеться він завтра у Львівській філармонії унікальним концертом “Повернення легенди”. Його програма стане повторенням тієї, з якою тріумфував у Львові Ігнатій-Ян Падеревський в 1902 році. Наступного дня (також у Львівській філармонії) відбудеться Фортепіанний речиталь “Триб’ют маестро”.
Того ж 16 листопада у Львівській національній опері покажуть масштабний проект – оперу “Галька” Станіслава Монюшка у постановці Варшавської камерної опери. Завершиться ІІ Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського” у неділю, 17 листопада, у Львівській філармонії яскравим концертом “Портрет в інтер’єрі епохи”.
15 – 17 листопада в Будинку органної та камерної музики і Палаці мистецтв відбудеться ІV Хоровий фестиваль “Співаймо канон”. Того разу він присвячений творчості львівських композиторів. Цього року фестиваль приймає хор “Рондо” з Южноукраїнська Миколаївської області. Колективи, які приїжджають з інших міст, мають змогу поділитись своїм досвідом роботи, а також познайомитись із культурним надбанням Львова.

В неділю, 17 листопада, у нашому місті розпочнеться десятий ювілейний
Молодіжний міжнародний музичний фестиваль ім. І. Вимера “Золота троянда – 2013”, який триватиме цілий тиждень. Першого дня ви зможете відвідати концерт фортепіанної музики Шимона Рухмана за участі скрипаля-композитора Нінуама Вимера. Загалом же впродовж тижня матимете нагоду побувати на концерті Олександри Воробей (скрипка) та Анастасії Брездень (фортепіано); на відкритті у Львові музею-квартири (просп. Шевченка, 21) українського композитора Ісидора Вимера; на концерті скрипкової музики (Нінуан Вимер), партія фортепіано – Д. Чарикова (Будинок органної та камерної музики) і на багатьох інших цікавих подіях фестивалю.
І на завершення насиченого музикою вікенду до Львова завітає легендарний автор пісень, екс-учасник гурту Uriah Heep Кен Хенслі з ексклюзивною акустичною програмою в рамках свого туру країнами Європи Past, Present & Future Tour. В місті Лева знаменитий музикант виступить у шоу-пабі The Gas Station (вул. Джерельна, 20) 17 листопада о 20.00.


Зустрічайте новинку! Щойно вийшло друком подарункове видання – книга
Юрія Винничука “Таємниці львівської кави”. Тверда обкладинка, більш ніж 200 сторінок, старовинні листівки та нові яскраві фотографії Олександра Новіцького, цікаві кавові рецепти та, звичайно, розповідь Юрія Винничука про найбільш запашний напій світу. З книгою “Таємниці львівської кави” ви здійсните навколосвітню подорож, опинитеся в найкращих львівських кав’ярнях, колишніх та сучасних, навчитеся готувати найсмачнішу, найароматнішу і найромантичнішу львівську каву.
Сьогодні о 18.00 в книгарні “Є” (просп. Свободи, 7) відбудеться презентація книжки “Гопак. Антологія вітчизняної прози про гопніків”. Як пояснюють організатори події, у збірці вміщені короткі історії про найрізноманітніші ситуації (як вигадані, так і реальні), “об’єднані темою гопоти й гопізму, зокрема в історичному світлі”. Презентація відбудеться за участі двох авторів антології – Василя Карп’юка та Андрія Тужикова. Через відеотехніку до гостей звернуться упорядник антології Андрій Шийчук та ще один автор книжки Юрій Андрухович.
Також у четвер, 14 листопада, о 19.00 в літературному клубі “Кабі.Net” (вул. Вірменська, 35, “Дзиґа”, 2 поверх) доцент кафедри історії філософії філософського факультету ЛНУ ім. І. Франка Андрій Дахній прочитає лекцію до 200-річчя данського мислителя, одного з основоположників екзистенціалізму Сьорена К’єркегора “Щоденник спокусника”.
15 листопада о 17.00 в бібліотеці-філії №18 (вул. У. Самчука, 22) відбудеться зустріч з Анною Шпилевською, молодою львівською письменницею, авторкою дебютної збірки “Симфонія хаосу”. На літературному вечорі ви матимете унікальну нагоду почути пісні у виконанні її етногурту “Трояка Ружа” і тенора Юрія Скіпчака.

Сьогодні о 16.00 в Національному музеї ім. А. Шептицького (просп. Свободи, 20) відбудеться урочисте відкриття
виставки творів відомого українського живописця, графіка, письменника та журналіста Мирона Левицького (1913 – 1993 рр.). Виставка приурочена до 100-ліття від дня народження митця і ознайомить глядача не лише з живописним та графічним доробком Мирона Левицького, а й буде доповнена листівками, обкладинками та ілюстраціями до книжок, каталогами персональних виставок і документальними матеріалами.

У залах музею можна оглянути й іншу експозицію –
“За записом часу: реставрація творів у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького”. На ній представлений творчий доробок художників-реставраторів графічного мистецтва, темперного живопису, олійного малярства, художньої тканини, поліхромної скульптури та декоративної різьби.
А в “Зеленій канапі” триває виставка живопису Соломії Ковтун “12”. 15 і 16 листопада о 21.00 в рамках акції “Ніч у Львові” ви зможете не лише насолодитися її роботами, але й долучитися до майстер-класу художниці з малювання руками. Кожному його учаснику дадуть матеріали для створення картини (вартість участі – 50 грн). Записатися на майстер-клас можна в галереї “Зелена канапа”.