Культурні події у нашому місті


Сьогодні з 19.00 по 21.00 у кінозалі львівського Палацу мистецтв мистецька формація Wiz-Art транслюватиме десятку найцікавіших ірландських короткометражок останніх років.
“Натхненні природою, що їх оточує, з любов’ю до своєї землі ірландські режисери представлять фільми, в яких розкриють важливі для них і такі зрозумілі усім проблеми нерозділеного кохання, розмаїтих фобій, питання тотального споживацтва. Не обійдеться й без дотепних історій, зокрема фільму “Закоханість” – про хлопчика, що хоче одружитись зі своєю вчителькою, а також кінострічки “Ніцше №5”, в якій у словесну дуель вступають молодий інтелектуал та говірка перукарка”, – зазначають організатори. Вхід – 25 гривень, однак рудоволосі зможуть пройти на кінопоказ безкоштовно.
У мережі кінотеатрів “Кінопалац” відбудеться одразу три прем’єри. Фантастичний бойовик “Гра Ендера” (реж. Гевін Худ; у ролях: Ейса Баттерфілд, Гаррісон Форд, Бен Кінгслі). Земля була двічі розорена чужопланетною расою, яка вирішила знищити людство. Сімдесят років по тому земляни об’єднуються, аби не допустити свого винищення. Ендер Віггін – тихий, але неймовірно здібний хлопчик, який може стати рятівником людської раси. 
Комедія “Він значно популярніший за тебе” (реж. Майкл Урі; в ролях: Майкл Чернус, Хеллі Фейффер, Мемі Гаммер). “Коли колишня зірка інді-фільмів Хеллі Фейффер позбавляється бойфренда, агента і кар’єри, то нарешті розуміє: щось в її житті повинно змінитися. Що саме? Треба стати набагато популярнішою, ніж раніше!” 
Історична драма “Распутін” (реж. Іраклій Квірікадзе; у ролях: Жерар Депардьє, Фанні Ардан, Володимир Машков). Раптова поява загадкового Григорія Распутіна в царських покоях викликає хвилю обурення при дворі. Сибірський цілитель полегшує страждання невиліковно хворого спадкоємця престолу, проповідує і творить чудеса. Імператриця певна, що Григорій – божий чоловік, рятівник, посланий небом. Та її думки поділяють далеко не всі…

А в “Планеті кіно IMAX”, окрім цих фільмів, відбудуться ще дві прем’єри. Драма “Географ глобус пропив” (реж. Олександр Велединський; у ролях: Костянтин Хабенський, Олена Лядова, Олександр Робак). Історія про своєрідну неповноту і певну несправедливість життя – для порядної людини будні завжди перетворюються на драму. Вчителя Служкіна можна назвати пияком і невдахою, але в підлості його звинуватити не вдасться. Через безвихідь він приходить до школи викладати географію, і це при тому, що сам біолог. Що можуть школа і божевільні старшокласники дати людині, яку добряче пошарпала доля? Що порядна і розумна людина може дати школі?.. 
Фантастична комедія “Кінець світу – 2013: апокаліпсис по-голлівудськи” (реж. Сет Роген, Еван Голдберг; у ролях: Сет Роген, Джей Барушель, Джеймс Франко, Емма Вотсон). Ще одна версія апокаліпсиса. Всі актори грають самих себе, до того ж значна частина жартів і діалогів – вдала акторська імпровізація. З усієї компанії Джей Барушель почувається найменш упевнено. Аби допомогти другові адаптуватися, Сет Роген вирішує піти з ним по сигарети. В крамниці друзі стають свідками кінця світу. Налякані, вони повертаються на вечірку, де гості нічого не підозрюють і розважаються далі…

Сьогодні о 19.00 у арт-кафе “Квартира 35” (вул. Вірменська, 35, “Дзиґа”, 2 поверх) стартує проект зустрічей із перекладачами “Третій світ” (модерує Ярина Сенчишин). Першим гостем в цій едиції проекту стане Андрій Содомора з книгою “Алкей. Пiснi застольнi i повстанські”, яка побачила світ у серії “Приватна колекція” ЛА “Піраміда” 2013 року. В піснях Алкея “величність” – за словами античних – єднається з простотою і стислістю вислову, а милозвучність – із грізною силою”. Із фрагментів пісень Алкея, що перекладені тут повністю, чи не найяскравіше проступають визначальні риси давньогрецької лірики, поезії загалом – розмаїття віршових форм, глибина думки й почуття, прекрасне життєлюбство. 
А в неділю, 10 листопада, о 16.00 там же в рамках літературного клубу “Кабі.Net” відбудеться лекція Ярослава Грицака “Іван Франко та антисемітизм: відлуння віденської історії”.
У п’ятницю, 8 листопада, о 18.00 в книгарні “Є” (проспект Свободи, 7) презентують роман Ольги Деркачової “Крамниця щастя” (проводиться спільно з літературною агенцією Discursus). Модератор зустрічі – письменниця Ніка Нікалео.
Авторка розповідає, що “Крамниця щастя” – фірма привітань – це яскрава обгортка. Зовні красива, а всередині інша. Втім, як і слід було очікувати, щастя в цій крамниці зможуть купити не всі. Для декого воно так і залишиться недоступним, далеким, примарним.
У “Європейській домівці” (вул. Хімічна, 20) 10 листопада о 13.30 стартує щонедільний “Сімейний клуб читання”. В рамках проекту “Вся Україна читає дітям” Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва спільно з “Європейською домівкою” закликає всіх охочих приєднатися до спільних читань дітей з батьками і координаторами проекту – Уляною Баран, Олею Довгань-Левицькою та Марією Цигилик. “Спираючись на досвід проведення читань для дітей разом з їхніми батьками на фестивалі Франко.Місія, під час яких діти мали змогу бути і читачами, і слухачами, і акторами, і митцями, ми продовжуємо свою справу, – кажуть організатори проекту. – Читатимемо найцікавіші книжки, не полишаючи улюбленого заняття, проводитимемо акторські тренінги та створюватимемо свою виставу. Запрошуємо всіх охочих слухати і читати”.

В ресторані імпровізацій “Грушевський cinema jazz” щовечора з четверга по суботу о 20.30 відбуватимуться цікаві концерти. Сьогодні гостей закладу розважатиме інструментальне тріо “Люббенд”, завтра це буде кавер-гурт з настроєм джазу, латини та хітів 80-х – Orchestra Vito (на фото), а завершальним музичним акордом тижня стане виступ Blues Market, які запропонують слухачам cвітові та джазові хіти, “кавери” й імпровізації.
Особливо багатою на концерти цього тижня видалась п’ятниця. У клубі Picasso о 19.00 виступить Лама, яка представить своє нове творіння “Назавжди” (робота над ним тривала ще з 2009 року). На концерті співачка презентує дуже різні пісні – як за настроєм, так і за стилістикою. У деяких композиціях акцент зроблено на живий “саунд”, а в піснях, записаних у останні місяці, переважає прогресивне електронне звучання.
У Львівському драматичному театрі ім. Лесі Українки 8 і 9 листопада о 19.00 зможете почути і побачити фрік-кабаре Dakh Daughters Band. Досить відомі в акторсько-музичному середовищі Ніна Гаренецька (“ДахаБраха”), Руслана Хазіпова (“Перкалаба”), Таня Гаврилюк (“ТаняТаня”), Соломія Мельник (“Потужні дівчата” і Soloma project), Анна Нікітіна (“Кабаре-шансон”), Наталія Галаневич і Zo (балет “БіZоН”) вражають кожною композицією, кожним рухом, кожним поглядом. Їхня “фішка” – манірність і унікальна акторська подача. Цей оригінальний та справді цікавий театрально-музичний проект вже встиг сподобатись чималій аудиторії.
В арт-кав’ярні “Квартира 35” о 21.00 маєте змогу стати свідками унікального синтезу світових музичних традицій – від world music до етно-джазу, від тріп-хопу до ейсід-джазу. Завітайте сюди на концерт міжнародного проекту Triangular Matrix. У цьому колективі поєднали свої таланти віртуоз горлового співу з Казахстану Назгуль Шукаєва, американсько-український бас-гітарист Андрій Арнаутов, саксофоніст Михайло Балог і перкусист Любко Маріаш.

У п’ятницю, 8 листопада, о 19.00 в концертному залі Львівської обласної філармонії розпочнеться конкурс “Міні-топ-модель Львова – 2013”. На конкурсанток і гостей чекають лазерні й піротехнічні дійства, неординарні  постановки та ексклюзивна шоу-програма. Маленьких моделей оцінюватиме професійне журі, до складу якого ввійдуть відомі діячі культури та мистецтва, члени виконавчої дирекції конкурсу.
А в суботу, 9 листопада, о 16.00 в клубі Picasso відбудеться показ колекції Софі-Марії Сєдової “Колібрі”, що складається з понад ста моделей одягу. У ній поєднані теплі кольори літа, пістрявість пташок, глибина літнього неба, спокій і ніжність. Нова колекція об’ємна, має три різнопланові блоки. До прикладу, в етно-блоці впізнаєте те, що з покоління в покоління передавалося й плекалося найкращими майстринями. Це енергетика минулого, без якого неможливе майбутнє, своєрідне джерело, що підживлює наше коріння. 
Незвичним буде й інший блок колекції, в якому моделями стануть... звичайні жінки. Молоді, дорослі та зрілі, успішні, самореалізовані,  вони ламатимуть стереотипи й готові підтвердити – жінка вродлива завжди! 

Такий емоційний Львів…
У “Зеленій канапі” відкрили виставку Соломії Ковтун
У вівторок в мистецькій галереї “Зелена канапа” відбулося урочисте відкриття виставки живопису Соломії Ковтун “12”. Чого така дивна назва? Насправді все просто: вона стала дванадцятою у творчій біографії мисткині. А всього кілька років тому (в 2009-ому) Соломія Ковтун дебютувала в цій же галереї з першою персональною виставкою. Після цього її роботи виставляли в більшості  львівських галерей, а також у Червоноградській філії Львівського музею історії релігії, кав’ярнях “Штука”, “Світ кави”, “Старі мури”.
Чому ж роботи цієї художниці так хочуть демонструвати ледь не всі галереї? Бо з полотен на нас дивиться... такий емоційний Львів! На картинах Соломії Ковтун будинки і дахи нашого міста напрочуд живі. Так, так, не дивуйтеся, але саме це слово чи не найкраще характеризує роботи мисткині, які дихають любов’ю до міських вуличок, до людей, котрі роблять Львів таким особливим, не схожим на жодне інше місто.
Виставка “12” триватиме до 24 листопада. Цікаво, що поціновувачі творчості мисткині матимуть змогу зустрітися з нею цього місяця ще раз – 15 і 16 листопада о 21 годині в рамках акції “Ніч у Львові” Соломія Ковтун проведе майстер-класи з малювання руками. Записатися на них можна безпосередньо в галереї.
Мистецький листопад
У Львові триває 17 Міжнародний осінній салон “Високий Замок – 2013”
Вчора у Палаці мистецтв відбулося урочисте відкриття 17 Міжнародного осіннього салону “Високий Замок – 2013”. На відбір до участі в ньому 250 митців з різних областей України, Польщі, Великобританії, Литви та Норвегії подали понад 500 робіт. Журі салону відібрало близько 300 із них. Ці роботи, серед яких найбільше живопису та графіки (проте є й скульптура і вироби з кераміки), можна оглянути впродовж місяця у виставкових залах львівського Палацу мистецтв (3 поверх).
Окрім цього, в рамках 17 Міжнародного осіннього салону “Високий Замок –2013” відкрили ще дві цікаві експозиції – виставку “Український плакат у Львові” та виставку творів видатного галицького художника, тонкого колориста, засновника львівської художньої школи Романа Юліановича Сельського, 110-річчя якого відзначаємо цього року. В його мистецькій скарбниці – пейзажі, натюрморти, тематичні картини, портрети, інтер’єри, декоративні композиції, аплікації, гравюри, кераміка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4521 / 1.66MB / SQL:{query_count}