Культура – наш місток до Європи

Цього тижня в Лондоні відбудуться Дні України у Великобританії

З 17 по 19 жовтня в Лондоні відбудуться Дні України у Великобританії. Програма проекту складена таким чином, аби представити нашу країну і якнайбільше розповісти про неї, адже нам є чим зацікавити і привабити. 
Перш за все таким інструментом слугує українське мистецтво – саме воно є головним акцентом Днів. “Ми прагнемо просувати українську культуру, літературу та мову за кордоном. Україна – європейська держава, і ми хочемо, щоби про це знав світ, – зазначають організатори свята. – Дні України – це чудова можливість показати нашу справжню батьківщину туристам і місцевим жителям, владі, дипломатам, культурним діячам. Це проект, яким зможе пишатися кожен українець”.
У четвер, 17 жовтня, в Музеї природознавства відбудеться гала-вечір з концертом за участі Мирослава Скорика та оркестру, Сергія Магери (бас), Івана Путрова і Тетяни Льозової (балет), Романа Гриньківа (бандура), Олега Скрипки та “Ле Гранд Оркестру”. Тоді ж на розсуд публіки представлять арт-перфоманс Зінаїди Лихачової “Осінь така мила”. 
У п’ятницю, 18 жовтня, першим заходом в програмі Днів України у Великобританії стане літературний вечір “Від Шевченка – до Забужко”. Під час його проведення професор Рорі Фіннін, голова Програми україністики в Кембриджському університеті, говоритиме з письменницею Оксаною Забужко про українську поезію. Не обійдеться й без літературних читань класичної і сучасної української поезії. А головними музичними гостями вечора стануть сестри Тельнюк.
Трошки пізніше в Saatchi Gallery відбудеться офіційне відкриття української арт-виставки, що триватиме впродовж двох тижнів. Знайомство британців з нашим образотворчим мистецтвом організатори вирішили розпочати з творчості сучасних художників. Куратор виставки, арт-дилер Ігор Абрамович, зібрав у експозиції твори 25 українських митців, серед яких Анатолій Криволап, Олег Тістол, Назар Білик, Жанна Кадирова, Павло Маков. 
“Представлені тут художники є одними з найпомітніших і найвидатніших діячів сучасної української  арт-сцени. Їх визнають впливові експерти та провідні музеї світу, в тому числі й Великобританії, – каже він. – Саме ці митці та їхні роботи представляють Україну на численних міжнародних виставках, аукціонах і бієнале. Однак цією виставкою ми вперше презентуємо колективний проект, який об’єднує різних представників сучасної арт-сцени в Україні і водночас визначає її загальний напрямок руху”.
А ще під час Днів України у Великобританії лондонці та гості британської столиці зможуть уперше побачити українську моду зблизька. Одразу після відкриття арт-виставки в Saatchi Gallery розпочнеться показ колекцій найбільш іменитих українських дизайнерів – Лілії Пустовіт, Лілі Літковської, Світлани Бевзи і дизайнерського тандему KAMENSKAKONONOVA.
Кожна з них не раз доводила своє лідерство в країні, а також демонструвала світові високий рівень української моди, представляючи нашу державу на міжнародних fashion-подіях. Свого часу кожна з них здобувала найвищу відзнаку української спільноти моди – премію Best Fashion Awards.
Обрані “послами української моди”, вони не лише представлять свої останні колекції на розсуд вимогливої публіки, а й укотре покажуть, що величезний потенціал України в царині моди базується на поєднанні сучасного та історичного, на надзвичайній “європейськості”, що має глибоке етнічне коріння.
“Потрапивши до Лондона з фрагментами своїх нових колекцій, українські дизайнери отримають, на мою думку, найбільш вдячну і “просунуту” аудиторію, – стверджує куратор модної програми Днів, співорганізатор і голова оргкомітету UFW Ірина Данилевська. – Показати досвідченій та вимогливій лондонській спільноті креативних українських дизайнерів – це все одно що спілкуватися на рівних. Адже саме в британській столиці зможуть оцінити їхній творчий потенціал, а не тільки комерційні перспективи чи обсяги рекламної кампанії”.
Останній день проекту буде присвячений українсь­ким традиціям. 19 жовтня у Potters Field Park на березі Темзи відбудеться справжній етнофестиваль, що стане стилізацією української слободи з ярмарком, майстер-класами народних промислів і грандіозним концертом. 
Будь-хто зможе долучитись до традиційних українських ремесел: гончарства, плетіння віночків, виготовлення сувенірів із кварцу. На окремому майданчику можна буде навчитися готувати українські страви, зокрема вареники та борщ. Діти зможуть взяти участь у майстер-класах з випікання жайворонків, виготовлення писанок, свищиків із глини, коників із трави і шпагату. Малих та дорослих розважатимуть народними співаними іграми разом із дитячим фольклорним ансамблем “Райгородок”.
А тим часом на великій сцені триватимуть виступи найвідоміших фольклорних і сучасних українських колективів, серед яких  “Воплі Відоплясова” на чолі з Олегом Скрипкою та “Ле Гранд Оркестр”, фольклорні гурти “Астарта” і “Фолькнери”, автентичний гурт “Кросна”, а також класики української рок-сцени Kozak System і Тарас Чубай. 
“Україна сьогодні, як і протягом останніх трьохсот років, – це непроявлена якість. Це копалина, цінності якої люди не можуть збагнути й усвідомити. Це невідполіроване коштовне каміння, що ніяк не вийде на поверхню, – каже куратор етнофестивалю Олег Скрипка. – Світ супере­чливий – багато явищ за кордоном мають розкішний імідж, а всередині пусті й не надто цікаві. З Украї­ною все навпаки: люди навіть не здогадуються, які тут є культурні скарби. Тому мені як музикантові та режисеру досить просто працювати з українською “сировиною” – можна взяти будь-що, і це для людей буде великим відкриттям. Але потрібно робити це з повагою, зі смаком, зі знан­ням. І тоді результат буде прекрасний”.
Цікаво, що проект Дні України  важливий не лише для самих українців, а й для британців. Його вже підтримала мерія Лондона, представники політичної і ділової еліти Великобританії, а також  голова Британсько-українського товариства лорд Річард Різбі. Він вважає, що цей захід сприятиме покращенню іміджу України та допоможе досягти міжнародного визнання, якого наша країна справді заслуговує. 
“Успішні матчі Євро-2012, що відбувалися в Україні, допомогли їй з’явитися на карті світу. А фестиваль у Лондоні допоможе й далі транслювати позитивний імідж України, – вважає Річард Різбі. – Багато людей знає, що це країна з величезними природними багатствами. Сільське господарство – непересічна галузь. Проте люди мають знати більше. Наші парламентарі здатні допомогти Україні створити свій образ на світовій арені, зробити її зрозумілішою та відомішою в багатьох країнах”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4331 / 1.6MB / SQL:{query_count}