До кінця серпня у Львівському палаці мистецтв триватиме виставка відомого живописця, графіка, скульптора, стенографа, поета і філософа, живого класика Анджея Струмілло. Митець представив роботи різних періодів своєї творчості. Найстарішою є фотографія 1946 року, а найсвіжішими картини, створені навесні цього року (“Політ І”, “Політ ІІ”, “Голова І”, “Голова ІІ”, “Образ чорний”).
 |
Анджей Струмілло (фото: Андрій Польовий)
|
Мистецтвознавець Олег Руденко твори Анджея Струмілло оцінює так: “У цих роботах є медитація і філософія. До якої не підійдеш, завжди знаходиш сенс, і тих сенсів є багато. Кожна робота сповнена змісту, символів, знаків, ідей, які можна розгадувати, про які можна думати і які можна споглядати”.
Виставка дає унікальну можливість ознайомитися з багатогранністю творчості Анджея Струмілло і спробувати прочитати його багатошаровий метафізичний щоденник. Крім того, це чудова нагода порівняти тенденції, концепції, стилістику сучасної львівської мистецької школи з польською.
Автор виставки працює в різних мистецьких жанрах, але признається, що найбільше любить живопис. “Живопис – це мистецтво відкривання нових форм”, – каже митець. Його донька і син також займаються цим видом мистецтва.
Художник дуже цінує творчість свого колеги Олега Денисенка, за ініціативи якого, власне, й була зорганізована ця виставка в Україні – уже четверта.
Зараз професор Анджей Струмілло працює над новими роботами. А після Львова повезе свої творіння у національні музеї Кракова та Мінська.